Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha az anya a gyerek óvodás...

Ha az anya a gyerek óvodás koráig nem tölt 1-2 óránál több időt külön a gyerektől, akkor az inkább az anya, vagy inkább a gyerek igényéről szól?

Figyelt kérdés
2021. jún. 7. 09:54
A kérdező szavazást indított:
Inkább anya igényli
Inkább a gyerek igényli
19 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez összetettebb ennél.

A gyerek először biztosan sír, amikor anyukája elmegy - akár csak 10 percre a boltba. Vagy nagyvécére. :-)

De ebből nem az következik, hogy normális lenne, ha anya soha nem menne el 10 percre sem. Éppen ellenkezőleg: rendszeresen el kell mennie, hogy a gyerek lássa: más is szereti, vigyáz rá, és anya előbb-utóbb haza fog térni.

2021. jún. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Természetesen olyan helyzetre gondolok, ahol anyának lenne rá lehetősége. Vannak nagyszülők, közel laknak, jó a kapcsolat, gyerekkel gyakran találkoznak, stb.
2021. jún. 7. 09:59
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak én nem értem ezt a kérdést?

Minden ember más, nem lehet erre válaszolni.

2021. jún. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

Hát én magamnak szültem nem anyósnak ez így volt 20 éve is, ha el kell mennem a nagy lányom vagy az apjáé a kicsi, amúgy én vittem volna magammal csak a járvány miatt nem tettem.

Nem azért mert mi lesz vele, hanem mert nekem így jó, nem teher. Amikor pár hónapos volt akkor is elmentem moziba a nagy lányommal, meg bulizni is voltam csajokkal tavaly, az apja vigyázott rá.

2021. jún. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Adós a jelen szerződés aláírásával vállalja, hogy ha a gyermek születését vagy örökbefogadását követően nem igényel családtámogatási ellátást, vagy ha azt családtámogatási kifizetőhelyen igényli, a vér szerinti gyermek születési anyakönyvi kivonatát, lakcímét igazoló hatósági igazolványát és adóigazolványát, illetve örökbefogadott gyermek esetén az örökbefogadást engedélyező végleges határozatot, valamint az örökbefogadott gyermek lakcímét igazoló hatósági igazolványát és adóigazolványát bemutatja, valamint büntetőjogi felelősség vállalásával tett, teljes bizonyító erejű magánokiratban nyilatkozik a közös háztartásban élésről, vagy az előbbi okiratok helyett a magzat elhalása esetén a Korm.rendeletben meghatározott tartalmú dokumentumot, halva születése esetén a halottvizsgálatról és a halottakkal kapcsolatos eljárásról szóló kormányrendelet szerinti okiratot vagy az élve született gyermek elhalálozása esetén az ennek megtörténtét igazoló halotti anyakönyvi kivonatot legfeljebb 60 napon belül a Bank részére bemutatja, és hozzájárul ezen adatok kezeléséhez.
2021. jún. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk hasonló volt a helyzet. A válaszom: is-is. Szerettem volna több énidőt? Persze. De ugyanakkor nem hagytam ott a gyereket/elvinni nélkülem addig, amíg nem tudtam, hogy jól tudja érezni magát nélkülem - és ehhez neki kellett idő.
2021. jún. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jó esetben közösek az igények, anya nem akarja se megfojtani, se nem közönyösen kiszervezi, hanem szép fokozatosan válik le a gyerek. Gyerekenként egyébként teljesen változó ez is, vannak, akik a játszótéren simán odamennek mindenkihez haverkodni már totyogóként és le se tojják anyut, más meg csak a lábába kapaszkodva húzza mindenfelé és úgy kell eltolni, hogy de hát menjél csak, meg tudod te is csinálni... Ez a két fiam példája volt :) Na most bölcsisek is 2 évesen lettek mindketten, de amíg az egyiknél meg voltam győződve, hogy élvezi, mert már kevés vagyok, a másiknál inkább kényszermegoldás volt.
2021. jún. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!