Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jómóduak, nektek mennyibe...

Jómóduak, nektek mennyibe kerül egy gyerek havonta?

Figyelt kérdés
gyerektartást akarok kérni, de nem tudom mennyi legyen. eddig eszméletlen sokat költöttem a gyerekre havi szinten ha a könyveket, jtékot nem nézzük. Vadiúj H&H ruhái voltak csak, lego ninjagos és egyebek, játszóház havi szinten, faber castell ceruza 4000 ft, ars una iskolatáska teljes minden cuccával 42 ezer, bőrcsizma 20 ezer.440 ezret számoltam ki egész éves ruházatának a gyereknek téli mamusztól fürdőruháig napszemüvegig, pólóig..és ünnepi ruha még benne sem volt, tejszelet egyéb nasik is voltak. Most nem tudom, ha a férjem félmillát keres, akkor mennyit kéne kérnem havonta két gyerekre? ő csak 60 ezret akarna adni, amiből ugye 20 az iskolai ebéd, a 40 ezer meg a maradék ami leosztva kicsivel több mint ezer ft, de mint mondtam ez kb a kajájukat fedezi csak, kevesebbet mint amiket eddig megvettem nekik. Félre értés ne essen, nem akarom lehúzni a férjemet, dehát tegnap is a szeretőjét vitte vacsorázni, most akkor egy idegen nő vacsijára engedjem át azt a pénzt, amiből én játszóházba vinném a gyereket?Szóval ti mennyit kérnétek?

#fhmkgl
2021. jún. 7. 18:54
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
fizetésének a 20 %-a 80 ezer forint
2021. jún. 7. 18:57
 2/37 anonim ***** válasza:
79%
A gyermekeket nem csak a férjed csinálta, hanem te is. Nem neki kell egyedül az eddigi színvonalat biztosítani, hiszen ketten vagytok a szüleik. Elmész szépen dolgozni, a volt férjed pedig fizeti a jogos gyerektartást, nem a full fizetését… ahhoz pedig az ég világon semmi közöd, hogy ő elviszi-e vacsorázni a párját, ameddig fizeti rendesen a gyerektartást.
2021. jún. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
80%

Kicsit el lettek kènyeztetve a gyerkőcök. A játszóház pl. minden hónapban kötelező?


Egyetértek #2-vel, hiába lett lepontozva, csak az igazat írta le.

2021. jún. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
89%
A gyerekedet rohadtul nem fogja érdekelni, hogy milyen márkás ruhája van, meg ceruzája. Lejjebb adhatsz nyugodtan.
2021. jún. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
42%
Te csak azért szültél gyereket hogy lehúzd a férjed? Szép kis anya vagy mondhatom
2021. jún. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
természetesen nem költenék ennyit már rájuk, hanem ebből félre is raknék nekik banlszámlára, illetve gyűjteni kell számítógépre, egyetemre stb-re is. Apa persze mondhat bármit, hogy majd támogatja a gyereket, de mi van ha mégsem? mi van ha úgy dönt, bocs, ott a 60 ezer gyerektartás, ebből indítsd is el őket. így már nem fair.
2021. jún. 7. 19:27
 7/37 anonim ***** válasza:
78%
Még mindig nem látni Kérdező, hogy a Te oldaladról hol van az anyagi hozzájárulás...
2021. jún. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
67%

60/gyerek, azaz 120/hó szerintem reális lenne. Semmiképpen sem 60 két gyerekre összesen.

Viszont a menza elvileg ingyen lesz, hisz egyedülálló leszel.

2021. jún. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
nekem is meglesz, így a gyerekeknek még több jut majd mindenből
2021. jún. 7. 19:31
 10/37 A kérdező kommentje:
mondjuk nem ártana őket elindítani 5 millió ft-al fejenként, hogy egy lakáshitelhez legyen némi önerő, amit a fizetésükből törlesztenek. szóval van helye a pénznek.
2021. jún. 7. 19:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!