Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jómóduak, nektek mennyibe...

Jómóduak, nektek mennyibe kerül egy gyerek havonta?

Figyelt kérdés
gyerektartást akarok kérni, de nem tudom mennyi legyen. eddig eszméletlen sokat költöttem a gyerekre havi szinten ha a könyveket, jtékot nem nézzük. Vadiúj H&H ruhái voltak csak, lego ninjagos és egyebek, játszóház havi szinten, faber castell ceruza 4000 ft, ars una iskolatáska teljes minden cuccával 42 ezer, bőrcsizma 20 ezer.440 ezret számoltam ki egész éves ruházatának a gyereknek téli mamusztól fürdőruháig napszemüvegig, pólóig..és ünnepi ruha még benne sem volt, tejszelet egyéb nasik is voltak. Most nem tudom, ha a férjem félmillát keres, akkor mennyit kéne kérnem havonta két gyerekre? ő csak 60 ezret akarna adni, amiből ugye 20 az iskolai ebéd, a 40 ezer meg a maradék ami leosztva kicsivel több mint ezer ft, de mint mondtam ez kb a kajájukat fedezi csak, kevesebbet mint amiket eddig megvettem nekik. Félre értés ne essen, nem akarom lehúzni a férjemet, dehát tegnap is a szeretőjét vitte vacsorázni, most akkor egy idegen nő vacsijára engedjem át azt a pénzt, amiből én játszóházba vinném a gyereket?Szóval ti mennyit kérnétek?

#fhmkgl
2021. jún. 7. 18:54
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
38%
Az en környezetemben kb mindenhol ezt látom 🤷🏼‍♀️ Nyilván ezért írtam. Ettől meg sehogy se fair hogy apának “joga van” látni a gyereket kéthetente a lóvét meg perkalja. Biztos nem mennek bele ilyenbe apaként.
2021. jún. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
88%
80 ezer forinttal se leszel sokkal beljebb, ha költeni is szeretnél rájuk és még 10 milliót is félrerakni. Elhiszem, hogy rosszul esik a párod új kapcsolata, viszont inkább próbálj higgadt és normális lenni, ne a gyerekek járjanak rosszul.
2021. jún. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
70%

Ami sok férfinak nem fér a fejébe, meg úgy látszik a tiedbe se, az az, hogy mikor az anyánál marad a gyerek, az nem ám sétagalopp. Többnyire apa időnként viszi programokra, ide-oda, nevelni nem neveli, nála mindent szabad, anya meg vesződjön vele utána mindennap. Ráadásul attól függően, hogy a gyerek hány éves, anya évekre elkapálja magát a munkapiacon, mert nem tud csak úgy jól fizető akármilyen munkát vállalni, mivel neki ahhoz kell igazítani mindent, hogy a gyereket minden hétköznap oda tudja vinni az óvodába és délután érte tudjon menni. Nem tud túlórázni, nem tud bemenni hétvégén. Nem tud műszakba járni, nem tud olyan helyre menni, ahol túl korán kezd, nem tud olyan helyre menni, ahol túl későn végez. Kb. Nyolc és négy között oké, ennyi, mást egyedül nem lehet megoldani. Emiatt rengeteg állás kiesik. Arról nem beszélve, hogy ha beteg a gyerek, akkor ki marad otthon? Hát persze, hogy az anyja. De boldog lesz a munkáltató ettől is! Az olyan állások is, amivel látok sok ember jönni, hogy miért nem megy oda anyukat, mert úgy hirdetnek, hogy 6 órában szarrá keresed magad, azok olyanok, hogy a hat órát úgy számolják, hogy tömbösítve nyomjál le három napot mondjuk és hétvége is belelóg, aztán meg szünet. Ami tök jó, csak mivel nem valódi napi hat óra, ezért nem lehet az ovival/sulival összeegyeztetni.


Azt a gyereket ketten vállalták, mégis az anyjára marad minden munka, minden nehézség, miközben ha megfeszül se tud egyedülállóként annyi munkából válogatni és emiatt olyan jól keresni, mintha a gyerek apja mindennap és hétvégén ott lenne, hogy elhozza, elvigye, vigyázzon rá. A minimum az, hogy egy normális, felelősségteljes férfiember, aki szereti a gyerekét, az ezt belátja és nem azt nézi, hogy kéne minél kevesebbet adni, mert a gyerektől veszi el, nem az anyjától.

2021. jún. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
40%
Kérdező, te is havi 60 at fogsz rájuk költeni? tehát havi 120? Az nem kevés.
2021. jún. 8. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom, hogy a 23-as miért lett lepontozva, pedig full leírta az igazat.Tudjátok, a gyermeknevelésnek nem ám csak anyagi vonzatai vannak,és a többiből apuka szépen, önként és dalolva kihúzza magát, mert ő, "inkább szeretőzik/túl van terhelve/élni akar/stb." Esze ágában sincs pereskedni a gyerekelhelyezésen, mert a szomorú igazság, hogy örül, hogy megszabadul tőle!Ja, de a pénz azért kéne?Jajj, szegény...
2021. jún. 8. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
23%
23as egy normális, felelősségteljes nő pedig úgy vállal gyereket hogy ha bármi történne egyedül is fel tudja nevelni, nem apuci pénzére ácsingózva.
2021. jún. 8. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%

23as bocsánat, én véletlenül pontoztalak le. Mellényomtam és nem korrigálható. Amúgy teljesen egyetértek.

És amúgy azzal is aki azt írja hogy nem kell apuci pénzére ácsingózni (már inkább kiírom szóban minthogy szavazni próbáljak :D)

Szerintem az a jó ha mindkét fél gondol a gyerekekre, és megteszi amit csak tud.

2021. jún. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%
26# akármit hadoválsz, a gyereknek van egy apja és egy anyja. Addig kell gondoskodni róla, mindkettőnek, ameddig gyerek, nem addig, ameddig együtt élnek utána meg az anyja oldja meg minimális segítséggel, mert csak. Ilyet csak beteg, érzelmileg nulla emberek csinálnak, akiknek kb szar volt az egész élete és leverik a gyereken, neki se legyen jobb! vagy tizenévesek magyaráznak ilyeneket, akiknek meg gőze sincs a felnőtt életről meg a gyerekről. Egy normális ember a gyerekének a legjobbat akarja, többet, jobbat, egyszerűbb és könnyebb életet mint amilyen neki magának volt. És ez független attól, hogy a szülők között épp mi van. Egy gyerek sokba kerül és csak egyre többe. Nem ő tehet arról, hogy a szüleinek nem jött össze.
2021. jún. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
13%

28as igazad van MINDEKTTŐNEK kell gondoskodni a gyerekről, anyaglag is, nem csak az apának. Én pl úgy vállaltam gyereket hogy ha bármi történne, egyedül is el tudjam tartani kb ugyan azon a színvonalon mint amit megszokott.


Ezért lett egy gyerekem, de az ő jövőjét egymagam is tudom biztosítani, nem kell az apja pénze után remegnem.

2021. jún. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%
29# neked beteg az agyad. Ez nem remegés a pénzért.
2021. jún. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!