Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jómóduak, nektek mennyibe...

Jómóduak, nektek mennyibe kerül egy gyerek havonta?

Figyelt kérdés
gyerektartást akarok kérni, de nem tudom mennyi legyen. eddig eszméletlen sokat költöttem a gyerekre havi szinten ha a könyveket, jtékot nem nézzük. Vadiúj H&H ruhái voltak csak, lego ninjagos és egyebek, játszóház havi szinten, faber castell ceruza 4000 ft, ars una iskolatáska teljes minden cuccával 42 ezer, bőrcsizma 20 ezer.440 ezret számoltam ki egész éves ruházatának a gyereknek téli mamusztól fürdőruháig napszemüvegig, pólóig..és ünnepi ruha még benne sem volt, tejszelet egyéb nasik is voltak. Most nem tudom, ha a férjem félmillát keres, akkor mennyit kéne kérnem havonta két gyerekre? ő csak 60 ezret akarna adni, amiből ugye 20 az iskolai ebéd, a 40 ezer meg a maradék ami leosztva kicsivel több mint ezer ft, de mint mondtam ez kb a kajájukat fedezi csak, kevesebbet mint amiket eddig megvettem nekik. Félre értés ne essen, nem akarom lehúzni a férjemet, dehát tegnap is a szeretőjét vitte vacsorázni, most akkor egy idegen nő vacsijára engedjem át azt a pénzt, amiből én játszóházba vinném a gyereket?Szóval ti mennyit kérnétek?

#fhmkgl
2021. jún. 7. 18:54
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:
En sem remegek a penzert, tudom tartani, sot tobbet is kap tolem oroksegem reven. Apanak a maradek penzbol csak elnie kell.
2021. jún. 8. 17:32
 32/37 anonim ***** válasza:
50%
23 tehát a normális ha továbbra is közösen nevelik a gyereket, ahogy eredetileg is írtam és nem anyára szakad meló és nem apát akarjuk megkopasztani miközben a lathatassal is szivatjuk. Ugye.
2021. jún. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
76%
32# a normális az lenne, csak épp az apák nem épp arról híresek, hogy a soros hétvégén kívül nagyon megerőltetnék magukat, hogy hozzák-vigyék a gyereket. Mert hát a munkájukkal nem lehet összeegyeztetni, meg amúgy is ugye. Meg mikor akkor a soros hétvégére se kell, mert a barátnőjét zavarja.
2021. jún. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
83%
33 pontosan ezért kellene a nőknek is megkövetelni ezt. Senkinek nem kell meggebedni. Ha meg apa közli hogy neki márpedig nem kell a saját gyereke azt valóban lehet kopasztani nem sajnálom az olyat 🤷🏼‍♀️
2021. jún. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%

34# de nem minden apa olyan, hogy ezt akarja. Mi nem vagyunk válófélben, de a férjem olyan apa, hogy tudom, hogy ha elválnánk is szívét-lelkét beletenné a gyereknevelésbe és bármikor, akármikor hívhatnám, dobná el azt, amit épp csinál és jönne-menne a gyerek miatt.


De sajnos, a kollégáinál is látja, hogy ez a kisebbség. Onnantól, hogy szétmennek, az anyja gondja baja az egész, úgy ahogy van. Nyilván előtte is az volt. Csak az ilyen azt se nézi, hogy akkor legalább anyagilag ne szopja már be az a gyerek. Férjem egyik volt kollégája azért nem ment át ahhoz a céghez, ahol ő van, mert azt mondta, hogy akkor rendesen bejelentik és ő nem akar többet fizetni a gyerekre, mert amúgy is milyen már az anyja, hogy ő vett a gyereknek egy kutyát és a gyerek anyja nem volt hajlandó megtartani. Nem elég, hogy eleve alig ad nekik pénzt (nem akarok hülyeséget mondani, nekem valami havi 25 ezer rémlik, ezt úgy, hogy feketén keres vagy fél milliót), de még ajándékot is olyat vesz, aminek a kölök nyilván örülne, csak épp rohadt sokba kerül tartani, ha úgy van még többe, mint a komplett gyerektartás és ki a szar alak megint? Hát tuti, hogy az anya...


Olyan is van, aki csak beugrik aztán megnézi a gyereket, eszébe se sincs még két hetente se elvinni magával, nemhogy gyakrabban. "Nem ér rá" "nem tud vele mit kezdeni" "megy a műszakkal a Balatonra".


Nekem egyik kolléganőmnek meg olyan az apa, hogy ugyan bevállalja a gyereket gyakrabban, ha nagyon kell, de csak akkor, ha a helyébe viszi és még kaját is vinnie kell vele (nincs speciális igénye a gyereknek..)

2021. jún. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:
Az en ferjem se mintaapa. Mar egy honapja alig alszik itthon, de a gyerekek még csak meg sem emlitik ot. Ez mindent elmond rola. Amugy ahol mintaapak vannak, ott nagyon keves a valas, mert a gyerek elhanyagolasa az ami beinditja a csalodast az anyaban es innentol mar lejtmenetben a kapcsolat. A jo apa motivalo egy anyanak, noveli a szerelmet az apa irant, ezert az apa is megkap mindent az anyatol.
2021. jún. 8. 21:51
 37/37 anonim ***** válasza:
100%
50-70 ezer egy hónapban. ételt ruhát nem számoljuk mert ez lényegtelen.
2021. jún. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!