Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van egy rokon kisfiu(4 éves)...

Van egy rokon kisfiu(4 éves) akivel nem találom a közös hangot. Bámi ötlet, hogy hogyan kerülhetnék hozzá közelebb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyik közeli rokonom kisfiával nem tudok sajnos mit kezdeni.

4 éves lesz szeptemberben, még nem szobatiszta és mentálisan még mindig a mosogépeknél és szélforgóknál van "leragadva".

Szülők külföldön laknak és se online se élőben nem tudok hogyan viszonyulni a kisgyerekhez.

Illeve szerintem eléggé autista gyanús.

Még is hogyan építsek ki vele egy stabil kapcsolatot?



2021. jún. 13. 18:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Felnőttek is lehetnek leragadva a forgó dolgoknál, aztán lesz belőlük mérnök, aki turbinákat tervez! Ennek semmi köze a mentális állapotához, ahogy a szobatisztaságnak sem..


Kisgyerek, te felnőtt vagy, dobd be magad, játssz olyat, amit szeret, forogj, nevettesd meg.. szociálisan gondok vannak nálad, vagy mi?

2021. jún. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha külföldön laknak a szülők -felteszem a gyerek is. Az éves személyes kontakt 2-3 alkalom?

Szerintem online nehéz bármilyen kapcsolatot kialakítani egy 4 évessel, személyesen pedig pont annyiszor találkozhattok, hogy elsőre nem érdekled, szégyenlős, legközelebbre meg elfelejt.

De ha tudod, hogy mi érdekli akkor legközelebb vegyél valami forgó játékot neki ami érdekli, hátha nyerő lesz nála a közös érdeklődés.

2021. jún. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Mondjuk nem úgy, hogy önjelölt szagértő vagy és felsőbbrendűen konkrétan fogyatékosnak nevezel egy kisgyereket, akit a korának megfelelő dolgok (is) érdekelnek. Képzeld, mi még kisiskolában is csináltunk papírforgót, de nyilván egy óvodásnak már sokkal előrébb kellene tartania...
2021. jún. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a legközelebbi találkozásra vigyél neki egy szélforgót.
2021. jún. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A játék számára,hogy egésznap forog körbe és utánozza a mosógépet vagy a szélforgót, sorba rakja az autókat meg a kerekeit pörgeti szinten három éve.

Mivel nem úgy játszik mint egy átlag gyerek ezért se tudom hogy álljak hozzá.

2021. jún. 13. 22:49
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Amúgy abszolút ne vedd bántásnak a kérdést, de miért akarsz akárhogyan is közelebb kerülni hozzá?

Én is gyerek centrikus vagyok, imádom a kicsiket, de amikor látom, hogy nem vevő rám és nem tudok vele mit kezdeni akkor nem erőltetem. Ritka, de van az a gyerek amelyik ügyet sem vet rám. A szülei részéről meg már csak nem elvárás, hogy pajtizz a gyerekkel és gügyögj neki a kamerába egy fél órát?

2021. jún. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólást.

Teljesen érthető, amit írsz és örülnék is ha így lenne,de bármennyire is nevetséges, elvárják és mindig megkapom hogy milyen unalmas vagyok és miért nem bírom szórakoztatni.

Sőt egy évben egy hónapot itt vannak, és rám hagyják ha akarom ha nem. Rettentően szomorú vagyok hogy érzelmileg nem tudok kötődni hozzá mert nem értem és nem látom eleget.

Nem értem ezt a kérdést miért támadásnak veszik mikor ez egy valós probléma.. amivel semmi baj nincs ezért akarom megtanulni kezelni

2021. jún. 13. 23:16
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Eljönnek egy hónapra Magyarországra, és ahelyett, hogy körbevinnék, rálőcsölik egy rokonukra?

Nagyon tré szülők lehetnek.

Valószínűleg tojnak a gyerekre, azért is van, hogy magában ennyire elvan, mert megszokta, hogy úgyse játszik vele senki.

2021. jún. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ohh így már érthetőbb a dolog.

Hát annál jobb ötletem nem nagyon van, hogy állíts neki valami szélforgó-kerék paradicsomot fel otthonra amit buzerálhat egész nap, ha tényleg csak az köti le.

Az autizmust passzolom, sógornőm fiáról 5 évesen került le a pelenka mert lusták voltak bilire-wc-re szoktatni, -mondták is, hogy így kényelmesebb- kapott egy év halasztást az oviból, a következő egy évre meg jól jött a koronavírus, tehát nem volt ami sürgesse őket.

Másik oldali unokaöccs meg a harangokért volt oda, folyton templomba kellett hordani harangozást nézni meg harangozós videókat keresni neki a youtubon. Ebben a korban még irányulhat nagyon szűken egyfelé az érdeklődésük, ami a másokkal való kommunikációra is kiterjedhet.

Kiskoromban a szüleim elbeszélése alapján volt olyan játszópajtásom a szomszédságban aki velük nem állt szóba csak velem, ha akart valamit nekem mondta, ha kérdezték nem válaszolt, de velem beszélgetett.

2021. jún. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!!

Megpróbálok alkalmazkodni, hátha valamit sikerül alkotnom.

Lehet, hogy nem autista csak vannak arra hajazó tulajdonságai. Nem látok a mélyére lehet csak elvan hanyagolva és ez okozza a különleges viselkedést. Ilyenkor nem is tudom mi a szomorúbb ha tényleg autista lenne vagy csak a szülők tojnak rá.

2021. jún. 13. 23:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!