Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A szandált zoknival vagy...

A szandált zoknival vagy anélkül adjátok a gyerekre? Kiviszitek ilyenkor hosszú nadrágban és zárt cipőben?

Figyelt kérdés

Az első kérdés azért merült fel, mert én sose adok rá zoknit a szandálba, de azt látom kint, hogy a legtöbb anyuka zoknival adja rá még ebben a melegben is (1-3 évesekre gondolok általában)


A másik kérdés pedig azért, mert játszótéren tök sok gyereket látok ebben a melegben is hosszú nadrágban, kislányokat cicanadrágban, fiúkat is hosszúban (szintén ez az 1-3 éves korosztály), sőt, van egy kisfiú, akit melegítő nadrágban, bakancsban szokott hozni az anyukája, ránézni is rossz 35 fokban.


2021. jún. 21. 07:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A legkisebbekre azért szoktak zoknit is adni, hogy ne égjen le a bőrük. Amúgy meg még a homok is forró szokott lenni ilyen kánikulában. Tegnap én is szandálban, zokni nélkül vittem le őket, de használtunk naptejet (mondjuk ők már kicsit nagyobbak).
2021. jún. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Én akkor szoktam rá zoknit adni, amikor kitöri a szandál a lábát. Sajnos hiába a hiper-szuper minőségi cipő, a lányom az én lábaimat örökölte: engem szó szerint még a mamusz is kitör. 🙈 Szóval addig, amíg meg nem szokja a lába az új cipőt, kap alá zoknit. A hosszú nadrághoz nem tudok hozzászólni, mert az én környezetemben nem igazán látok kánikulában ilyet. Itt mindenki arra törekszik, hogy a leglengébb, legkönnyebben szellőző ruhát adja a gyerekére.
2021. jún. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én azért adok zoknit a fiamra, mert szörnyen izzadós a talpa és most tanul járni.

Nálunk a játszótéren pont az ellenkezője van. A kisgyerekek egy szál bugyiban/alsóban szaladgálnak.

2021. jún. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Adunk rájuk zoknit. A bőr és a csat ne érintkezzen közvetlenül a bőrével, legyen egy pamut réteg köztük. Mellesleg az izzadtságot is felszívja. Ilyen dögmelegben miért adnánk rájuk hosszú nadrágot és zárt cipőt?
2021. jún. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Anyuka ráadja, ezen jót nevettem :D A 3 évesem nem megy zokni nélkül sehova, sokszor még zárt cipőt is akar venni mellé, nem tudok vele mit kezdeni mert cirkuszol ha próbálom rávenni, hogy ne vegyen már zoknit a szandálja alá / ne vegyen zárt cipőt. Rossz nézni a 30 fokban a zokni szandálban vagy a sportcipőben de neki ez a heppje és ha neki ez kényelmes felőlem mehet úgy, de én magamtól csak szandálban járatnám szigorúan zokni nélkül. Nem szereti egyébként ha a piszok az utcán, homokozóban belemegy a szandáljába a lábaihoz, ilyen védőmechanizmust szolgál nála a zoknimánia.
2021. jún. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

Zokni nélkül gyorsan kitöri a gyerek labat a cipő a melegben.

A hosszúnadrág meg azért van, mert ritka kellemetlen, ha a homokozóban bele megy a homok a fehérneműbe

2021. jún. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%

Én nem adok rá zoknit, mondjuk hacsak nem a forró betonon sétálunk, akkor a szandált is leveszem róla, járjon csak mezítláb a füvön/homokon (árnyékban). Most tanult meg járni, kell az inger a kis talpának.

Mondjuk én zokniellenes vagyok alapból is, felnőttként is gyűlölöm a zoknikat, hacsak nincs tél, nem kap zoknit a gyerek alap esetben. Úgyis letépi magáról, mit szivassam magunkat?

A hosszú nadrágot megértem, ha nem naptejezik be a gyereket és nem akarják, hogy leégjen. Meg ha csúszik-mászik a földön, megvédi a térdét/lábát a kisebb karcolásoktól is. Én rövidnadrágban/kis bodyban viszem a gyereket ki a szabadba, hát ne tudd meg, hogy néz ki a lába, tiszta seb az egész, már megbántam, hogy nem adok rá hosszút, de szegény egy szál pelusban is izzad (pedig nyári baba), nincs szívem még jobban felöltöztetni. Ha valaki jobban bírja a meleget, ott nem tartom feltétlenül rossz ötletnek.

2021. jún. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú nadrág a játszótéren csak és kizárólag azért van, hogy tudjon csúszdázni a gyerek. Egyébként ahogy lecsúszik, megsérül a bőre a súrlódás miatt. Vagy pedig a forró csúszda megégeti.
2021. jún. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Rövid nadrágban rossz csúszdázni. Tapad a bőr, fáj. Éget. 3 évesen már simán megmondta a lányom, hogy leggings és kész, különben nem tud csúszni. A hinta fekete gumilapja szintén éget.

Csak akkor van a gyerekeken sort vagy ruha, ha nem játszótérre megyünk.

A szandál + zokni pedig olyan, hogy a homok dörzsöl. Ha zokni van rajtuk, akkor viszont nem.

5 éves a nagyobb, ő már felveszi zokni nélkül, de többnyire nem is a homokozóban játszik.

2021. jún. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
43%

Azért adok hosszú nadrágot a majdnem 2 évesemre, mert szalad mint a rakéta, de még sokat is esik, és folyton lehorzsolná a térdét. Így viszont a nadrág megvédi. Zárt cipôt meg azért adok rá (és az 5 éves nôvérére is), mert itt (külföld) a bölcsödében és óvodában is kötelezô a zárt cipô, abban járnak egész héten. Így már nem is veszek nekik szandált, mert alig lenne rajtuk. A nagyobbnak volt, de kb. háromszor volt rajta, míg kinôtte, és nem is szerette.

És a zárt cipôt meg nyilván nem adom rájuk zokni nélkül, így zokni is van rajtuk. Mind a kettô él és virul, eddig nem kaptak hôgutát.

2021. jún. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!