Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel tudnam segiteni a...

Mivel tudnam segiteni a fejlodeset?

Figyelt kérdés

Kislanyom most lesz 5 eves, ovodaba jar es most kell eldontenunk, hogy jovo szeptemberben (6 evesen) kezdi az iskolat vagy maradjon meg egy evet az oviba.

Azt vettem eszre rajta, hogy barmit probalok tanitani neki (napok neveit, szamokat stb.) nagyon sokszor elismetlem neki es mikor kerdezem, meg sem tudja megmondani milyen nap van. Peldaul: tobbszor elismeteljuk, hogy holnap hetfo van, es miutan mar n-szer elismeteltuk megkerdezem, meg mindig nem tudja a valaszt. Megprobaltam mar minden modon, tortenetet hozza füzni, viccesen... semmi valtozas. Hozza kell tennem, hogy ketnyelvuen no fel, mindket nyelvet jol beszeli es semmi masnal nem vettem, eszre ilyent. Barmi mast mondok neki, hogy menjen es csinalja meg ezt vagy azt, igy vagy ugy vagy mit tudom en ... megy es megcsinalja, el tudja ismetelni, tehat egyebkent teljesen normalis, sot okosnak is tunik, abbol kovetkeztetve, hogy hasznalja az eszet mikor valamire megoldast kell keresni, masok is megjegyeztek, hogy kis okos.

Az ovodaban is ugyeskedik, az ovonenik teljesen meg vannak elegedve vele, kiveve ezt az egy dolgot eszleltek ok is, hogy tobbszori ismetles utan sem tudja a valaszt. Enekeket es barmi mast hamar es gond nelkul megtanul. Az ovoneni szerint szorakozott es minden konnyen elvonja a figyelmet... szerinte meg varjunk kicsit es lassuk merre alakul.

Mi lehet egy ilyen esetben a gond? Nem eleg fejlett az iskolahoz? Nem viszi az esze elege? Volt valaki hasonlo helyzetben? Mivel es hogy segitsek neki, hisz o nagyon szeretne iskolaba menni, mar tobb mint egy eve csak ezt mondogatja... Csalodott lenne, ha vegul megis csak 7 evesen adnam iskolaba. Valaki azt mondta esetleg a ketnyelvuseg miatt... de nem hinnem. Amit meg hozza tennek: egy nagyon erzekeny kislany, konnyen visszahuzodik, de ugyanakkor nagyon baratsagos, mindenkivel beszelget...

Koszonom szepen, hogy elolvastatok!



#iskola #ovodas
2021. jún. 23. 10:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%
A kétnyelvű gyerekeknél gyakran előfordul az, amit leírtál. Szeptemberig még változhat, de én a helyedben még nem engedném iskolába.
2021. jún. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A napok számukra nagyon értelmezhetetlenek ebben az időszakban még.

Én pl készítettem neki egy heti naptárat és öntapadóssal ragasztjuk fel, hogy milyen esemény van vagy lesz. Ovi vagy torna, vagy mama, vagy kirándulás. Stb.

Úgy nem tudja h szerda az torna de úgy igen hogy kettőt alszik és torna lesz. Nem lényeg az hogy az szerda. Van torna nap. Van előtte nap és utána. Ők még így gondolkoznak

2021. jún. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Valoban a ketnyelvuseg miatt lenne? Nem talalja a megfelelo szot? Szeptembertol fog jarni meg idegen nyelv fejlesztore is, hogy minel jobban fel legyen keszulve az iskolara.

En is inkabb arra hajlok, hogy maradjon meg egy evet oviban, viszont nagyon fejlett kislany, mar most is magassabb mint a kortarsai... hogy erezne magat kesobb a kissebbek kozott...?

Kinek milyen tapasztalatai vannak a 7 evesen iskolazott gyerekekkel kapcsolatban?

Valoban segitene az iskolara nezve, vagy 6 evesen is sikerulne belerazodjon?

Azt nem szeretnem, hogy meg a kezdetben kinlodas legyen az egesz iskola.

2021. jún. 23. 11:24
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút nem ez az iskola érettség feltétele. Nagymozgasok jól mennek e, finommotorikus mozgás rendben van e. Ez az olvasás, számolás írás készség alapja. Test tudat szintén olvasás. Figyelem, türelem, feladat tudad- ezekkel hogy áll?


Neten keress rá, jól le van írva. Az hogy egy gyerek pl tud számolni, felismeri a betűket stb nem jelent iskola érettséget, ha pl. páros lábbal nem tud ugrálni, mozgásos feladatsort összecsap, elterelődik a figyelme stb.


Sok szülő nincs ezzel tisztában, ha nem néz maga utána, ezeket sehol nem reklámozzák.

2021. jún. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat, igen ilyen hutos magneses tablat mi is hasznalunk... a napokat sorban meg tudja nevezni.

Az oviban inditjak ugy a napot, hogy korbe ulnek es ilyenkor megkerdezi az ovoneni, hogy ma milyen nap van, hanyadika, milyen honap, ev, evszak stb. Neki is el szoktam mindezt mondani ovi elott, parszor el is gyakoroljuk, megis az oviba nem tud a kerdesre valaszolni. Ugyanakkor elismetelik az oviban is parszor es amikor megkerdezik ujra, akkor o meg mindig nem tudja a valaszt.

Valoban azt mindig tudja, hogy milyen nap milyen programja van es meg hanyat alszik vagy hasonlo. Probalom vizualisan is tanitani kulonbozo rajzokkal, kepekkel stb...

Amit hozza kell meg fuznom, hogy nagyon kivancsi termeszetu, mindig kell tudja, hogy ki mit csinal korulotte, ra is kerdez sokszor...

Pl. allatkertbe ha elmegyunk, megnezi az allatokat is, viszont szereti az embereket es a gyerekeket is figyelni, hogy ki mit mond es csinal...

Elvonja a figyelmet valami mas es ezert nem tud odafigyelni?

2021. jún. 23. 11:33
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

5 éves, lehet makacsság is. Ez egy dolog, ami nem megy. El ne vegyétek az önbizalmát azzal hogy ezen lovagoltok hogy nem tudja, meg befeszül ha csak a reggeli körbeülősre gondol mert mi van ha ma se tudja. Valtoztass hozzá állást. Így nem fog maradni, meg fogja tanulni. De ha már ovis középsőben ekkora elvárás van felé és kivagytok attól hogy nem mondja ki hogy hétfő, mi lesz ha valamiben lemarad suliban és rosszul fogja érinteni mert a többieknek jól megy.


Jobb leaz ha csak 7 évesen adod be suliba, ha nincs mögötte egy támogató türelmes szülői háttér

2021. jún. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nagymozgasban es finommotorikus mozgas is rendben van. Nagyon ugyesen csinal mindent. Ilyen teren mindig fejlettebb volt a tarsaihoz viszonyitva... az orvos is mindig csodalkozott, hogy mar reg csinalja amit egyebbkent meg nem is kellene. Imad tancolni is, minden heten 2 szer jar tancolni, ott is ugyesen koveti az oktato utasitasait, ott is mindig pozitiv visszajelzest kapunk...

Nagyon szeret kezimunkalni is, ott mindig odafigyel, türelmesen dolgozik, bar nagyon perfekcionista modon... konnyen csalodott lesz, ha valami pont nem ugy sikerul, ahogy o szeretne vagy elgondolta...

2021. jún. 23. 11:40
 8/13 A kérdező kommentje:

Engem nem zavarna, igazabol nem is foglalkoztam vele amig az ovoneni nem hozta fel a temat, gondolvan ez meg normalis az o korahoz kepest.

Csak nem tudom, hogy csinaljak mas szulok, hogy a tobbi gyerek mindent tud mar. Ugy erzem, hogy ez az en mulasztasom es nem szeretnem, hogy miattam legyen gondja...

Mindig ugy neveltem, hogy NEM kell 2 evesen szavaljon, matek feladatokat oldjon 3 evesen stb... azon a velemenyen vagyok, hogy ha o az oviban megtanul mindent, elso osztalyba mit csinal? unatkozik majd, mert o azokat mar mind tudja? Azt szeretnem, hogy gyerek legyen es amit tanul az jatekosan es koranak megfeleloen tortenjen.

Igen, beismerem, most nyomast erzek en is es ebbol kifolyolag en is nyomast gyakorolok ra, hiszen en sem szeretnem, hogy gyerekem butanak konyveljek el, csak mert nem tudja mikor milyen nap van, vagy eppen nem ismeteli meg.

2021. jún. 23. 11:48
 9/13 anonim ***** válasza:
Akkor rendben van a gyermeked. Fogadd el, hogy ő pár hónappal később fogja mondani a hét napjait
2021. jún. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem magyar ovi? Nálunk, a mi ovinkba, nem ezek a mércék, most voltam fogadó órán és teljesen más szempontok szerint ertékelték mint hogy ilyet tud e vagy sem. Most lesz 5 éves nyár végén
2021. jún. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!