Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen rémisztő képzeletbeli...

Milyen rémisztő képzeletbeli barátaik vannak a gyerekeiteknek?

Figyelt kérdés

2021. jún. 30. 07:05
A kérdező szavazást indított:
Szellem
csúnya külsejű ember
szörny
8 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
semmilyen
2021. jún. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Én ilyet még csak eskü amerikai filmekben láttam...
2021. jún. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sosem hallottan én sem ilyenről, pedig rengeteg babás/gyerekes ismerősöm van 🤷‍♀️
2021. jún. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Enyémeknek sincs/nem volt. És bár elég nagy a rokoni, ismerősi kör, én is csak filmekben láttam eddig olyan gyereket (eljátszani), akinek fix képzeletbeli barátja van, akivel folyton beszélget. Olyan van, ha olvastunk, látott, hallott valamit és pár órát szerepjátékozik, akár hogy "juj, féljünk", vagy elképzeli, hogy vannak segítőtársai vagy "csapata", vagy pont megment valakit... stb. de ezt barátságnak nem nevezném, mert nem egy rendesen kitalált állandó szereplő, állandó tulajdonságokkal, na meg pontosan tudja, hogy csak eljátsszuk, ahogy pl. azt, hogy megesszük a homokfagyit.
2021. jún. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hugomnak volt

4éven át kisérte egy idős ráncos vörösszemű néni

Nagyon félt tőle az első 2évben

Aztán hozzászokott


2-5,5/6 éves koráig volt "mellette". Most 9éves, és nem emlékszik rá. Ha rákérdezünk, nem tudja miről beszélünk. Kb 7évesen törlődtek ezek az emlékei, mert akkor már nem emlékezett rá. Pedig ezenkívűl sok élményt vissza tud idézni pl 4éves korából (kirándulás stb..) szóval ez picit furcsa😅

2021. jún. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
98%
A gyerekeknél még remekül működik a tobozmirigy, ami ezeket a "hallucinációkat" megengedi az agynak. Idővel, olyan 7-8 éves kor körül elcsökevényesedik ez a szerv, és nem emlékeznék a képekre. Ezt parapszichológusok harmadik szemnek is hívják. Valójában nem létezik a kép, amit a gyermek lát, csak a tobozmirigy miatt az agy kivetíti. A gyerek elméje csecsemőkorban is tárolja a látott képeket, embereket, ezek vetülnek ki. Lehet, 8 hónaposan séta közben szembejött vele egy olyan néni, és később behallucinálja.
2021. jún. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy fekete ló volt, de nem beszélgettem vele csak állítólag láttam vágtatni az égen vagy az autó után amikor mentünk valamerre. Szerintem vagy épp halálra untam magam és ezt dobta a fantáziám vagy valóban láttam egy védelmező lényt aki ilyen formában jelent meg nekem.

Nincs baj azzal ha van egy ilyen képzeletbeli barát, csak akkor ha a többi gyerekkel egyáltalán nem tud/akar barátkozni egy kölök. Sokmindenre utalhat, nem feltétlen csak bajra, pl családi gondokra, szeretett ember/állat elvesztése után így dolgozza fel, de persze jelezhet komolyabb pszichés problémát is. Érdemes foglalkozni vele, aztán ha semmi gáz akkor meghagyni a gyereknek hogy gyerek legyen és az élénk fantáziát is hagyni szárnyalni, egészséges kereteken belül.

2021. jún. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!