Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért engedik meg egyes...

Miért engedik meg egyes kisgyerekes szülők a gyerekeiknek a futópályán krétával firkálást?

Figyelt kérdés

Mostanában egy csomó helyen olvasók ilyet és én is tapasztalom, hogy a szülő simán hagyja, hogy a kisgyerek aszfaltkrétával rajzolgasson a futópályán, mondván, hogy "Há úgyis lemossa az eső, mit kell ezen hepciáskodni?".

Most nyilván a kréta anyagi kárt okoz az ott futóknak, mert mondjuk befogja a ki tudja mennyibe kerülő futócipőt, és nem jön ki, de nem ez a fő gond ezzel, bár ez se elhanyagolható. De például szerintem fontos a dolgok rendeltetésszerű használatára szoktatni a gyereket, és nyilván a futópályán rajzolás nem ezt erősíti.

Nyilván, aki ezeket nem nézi, abban legalább annyi lehetne, hogy azt felméri, hogy ez amúgy balesetveszélyes. Valaki nem néz le, csak előre, az olyan remekül keresztülesik a gyereken, hogy csak na. És az nyilván fáj a gyereknek is. Legalább ha más miatt nem is, de ezért igazán mondhatná azt a szülő, hogy "Juliska, ne ott rajzolj már, mert valaki véletlen fel fog rúgni..."


Komolyan, mégis miért engedik a szülők a gyereket a futópályán rajzolgatni?


2021. júl. 18. 23:54
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
100%
Én anyuka vagyok, de úgy gondolom, hogy a gyerek játszótérre, a kutya kutyafuttatóba, a futó a futópályára, a deszkás a deszkapályára való és minden tevékenység ami ezekhez tartozik. Tehát a krétarajz a játszótérre való.
2021. júl. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!