Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elégedett vagy az információkk...

Elégedett vagy az információkkal, amit az óvónők, tanárok megosztanak veled?

Figyelt kérdés

Pl mikor tudod meg, kivel volt konfliktusa a gyerekednek? Honnan tudod, ki piszkálja, kiközösítik e, sírt e, kit utál, kit kedvel.. Azzal ne jöjjön senki, hogy majd a gyerek elmondja, ő kevésbé látja objektíven a dolgokat..


Nálunk oviban nagyon rosszul ment, és tartok attól, hogy hazajön a gyerek suliból és annyit mond, hogy "nem akarok beszélni róla" majd egy héttel később kiböki mi volt, mikor már semmit sem tudok tenni, tanácsot adni meg ilyeneket. Ti nem tartotok ettől, hogy nem tudtok a gyereketeket érő fontos dolgokról, illetve hogy nem "hiteles" az információ? Mittudomén csak annyit tudsz, hogy a gyereked összeveszett Lucával és azt mondta neki, hogy hülye, de azt már nem tudod, hogy az előzmény az volt, hogy Luca azt mondta ő egy buta gyerek.. Vagy bármi ilyesmi.


Eléggé frusztrál, hogy kirakom 9 órára és csak az ő kétes infóit fogom hallani.. Oviban még csak csak, mert ott valamennyire megbíztam az óvónőben, de itt? Ráadásul kétszer annyi gyerek lesz, mint oviban..


Teljesen be vagyok ijedve, ott lesznek a tanulmányok is, felszerelés hiány, hogy nem volt ideje átvenni a cipőjét, lent hagyta a tornazsákot... NAGYON tartok az egésztől.


2021. júl. 25. 15:38
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, minden roszindulat nélkül kérdezem, de nem gondolkodtál el azon hogy elbeszélgess egy pszichológussal?


A gyereked érezni fogja az indokolatlan félelmeidet és frusztrálttá teszi.


Nem fog belehalni ha valaki lebutázza, majd lemeccselik egymás között. Ha állandóan teakarod megvédeni, azt fogod elérni hogy kiközösíti majd a többi gyerek

2021. júl. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Inkább neveld úgy a gyereket, hogy őszinte legyen, szóljon, ha bárki bántja.
2021. júl. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ilyen információkat nem várhatsz el, mert ezek mindennapos apróbb konfliktusok, amiket a gyerekek esetleg a pedagógus segítségével elintéznek egymás között. Ha nagyobb gond van, pl bántalmazás, viselkedészavar, olyasmi, amivel tovább kell lépni, pl nevelési tanácsadóba, arról persze, hogy kell tájékoztatni a szülőt. Ugyanakkor a tájékoztatással nekem is van problémám, pl osztálykirándulások programjáról vagy egynapos kulturális programokról abszolút nem kapunk kielégítő tájékoztatást. Sok dolgot a gyerek mond, pl holnapra kell két buszjegy és 900 Ft apróban, mert ide vagy oda megyünk. Osztálykirándulásnál (amikor ottalvós volt) sem a buszos cég nevét, sem a szállás adatait nem közölték, csak azt, hogy milyen városban lesz. Programról zéró infó, sokszor utólag tudtam meg, hogy olyan program volt, amire nem szívesen engedtem volna abban az életkorban, azokkal a kísérőkkel. Kérdezni sem merek, egyszer mertem osztálycsoportban, azóta is én vagyok a tanárok és a többi szülő szerint is a kukacoskodó.
2021. júl. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%

Nem mondanak el semmit sem. A gyerektől tudom a legtöbb dolgot. Sajnos az oviban sok konfliktus volt, és a gyerek fejét telebeszélték, hogy ő egy rossz gyerek, így itthon nem mert semmit elmondani. Ha megkérdeztem, akkor lesütötte a szemét, és azt mondta, hogy "rossz voltam". Többet nem tudtam belőle kiszedni. Utólag tudtam meg más anyukáktól, hogy az óvónők rendszeresen verték a gyerekemet.

Most már szerencsére mindent elmond, és én szoktam szólni a tanítónőnek, hogy mik mennek az osztályban, mert ő nem is tud róla. És azt mondta, hogy ritka, hogy egy gyerek így elmond otthon mindent, a többiek inkább magukban tartják.

Szóval beszélgess vele sokat, és mondd el, hogy még ha úgy érzi ő is volt a hibás, nyugodtan mesélje el, nem fogod leszidni, de mindent meg kell beszélni.

2021. júl. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

"Honnan tudod, ki piszkálja, kiközösítik e, sírt e, kit utál, kit kedvel.. Azzal ne jöjjön senki, hogy majd a gyerek elmondja, ő kevésbé látja objektíven a dolgokat.."


A saját érzéseit ő tudja legjobban elmondani.

Micsoda marhaság azt feltételezni, hogy az óvónő/tanítónő nála jobban tudja, hogy kit kedvel, kit utál, piszkálják-e stb.

2021. júl. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
Nekem a gyerekem elmondott mindent. Amúgy, ha valami gond van szólnak, de nem várhatod el, nap, mint nap, hogy 30 szülővel beszéljen. Arra lesz a fogadóóra.
2021. júl. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
Az egyik sem mond semmit
2021. júl. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mondjuk az igaz, hogy nem várhatom a 31 szülő tájékoztatását.. ismerős gyerek most fejezte be az elsőt, most közölte a tanár a szülőkkel waldorfban, hogy a gyerekük magányos, mert úgy érzi nem tartozik semelyik baráti csoporthoz az osztályban. Pedig az egy nagyon rugalmas gyerek és nem láttad, hogy gond van. És így, osztály végén.. Én nem akarok ilyet, és az még waldorf, ahol külön körülugrálják a gyerekeket, akik kb 15en vannak, nem állami suli, ahol 30+ a létszám..


És nem, a legtöbb gyerek nem tudja hitelesen előadni a dolgokat, amikor kicsi, ő is csak annyit mondott, hogy nem szeret a kisfiú mellett ülni, ahol kell neki, de az már más dolog, hogy senki más nem akart mellé ülni, mert mindenki inkább a barátnőjével/barátjával van, akikkel jobb a viszonya. Szóval ez elég.. nos, na, hát nem biztos, hogy a gyerekek látják a lényeget. A kis érzései tök oké, hogy elmondja, de abból nem tudsz normálisan következtetni, ileltve nem biztos, hogy felismeri a saját érzéseinek miértjeit.


Pl mikor lehülyézte a gyereket(én ennyit tudtam az óvónőtől) sokkal később derült ki sírva, hogy a gyerek azt mondta ő gonosz.. Ezek nehéz dolgok, nem várható el, hogy egy kisgyerek szépen összefoglalja a dolgokat, illetve a kiszínezés és máshogy látás is teljesen jellemző, mert amíg ő úgy érzi, hogy nevetett azon, ami vicces volt, a másik már elmeséli, hogy mikor elesett a székkel őt kinevették.. szóval ilyeneken stresszelek, mert az óvónővel és az ismerős szülőkkel ezt valamennyire le tudtuk meccselni, mert 3 gyerek meg az óvónő sztorijából összeállt, mi is volt pontosan, de egy gyerekre nem lehet alapozni.


Igen, attól tartok, hogy csupa rossz dolog fogja érni, és nem alaptalan, más egyszer ovit kellett váltanunk és 1 egész évvel később derült ki, hogy az óvónéni azzal viccelt, hogy a rossz gyerekeket felviszi a gondnok bácsi a padlásra, ő meg egy évig félt a bácsitól, és nem derült ki, mert nem mert neki nem köszönni.. Kisgyerekek, nem hitelesek és nem látják a lényeget. Itt már kicsit nagyobbak.. vagy most voltunk dokinál és a volt csoporttársával összefutottunk, aki minecraftozott. A lányom megkérdezte, hogy játszhat e, ott voltam, a srác odaadta a telefont, a lányom játszott, majd a srác mondta az anyukájának, hogy a lányom elvette és nem tetszik neki, hogy nála van. Nem akarta odaadni, nem szólt róla, és utólag derült ki, pedig szóltam volna a gyereknek, hogy semmi gond, ha a srác nem akarja odaadni. Na és az enyém berágott ezen, mert nem is vette el.. Áh.. Annyi ilyen lesz, mert ez az élet, de ha nem tudom, nem tudok segíteni.

2021. júl. 25. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!