Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovikezdés után nem sokkal...

Ovikezdés után nem sokkal érkezik a kistesó. Kinél volt így? Ti hogy csináltátok?

Figyelt kérdés

3 éves kislányom szeptemberben kezdi az ovit. Nagyon várja, mert még nem járt közösségbe, de már nagyon igényli.

Viszont novemberre várjuk a kistesót...

Sokat agyalok azon, hogy hogy legyen. Ha megszületik; egyáltalán ne vigyem majd?

Vagy hagyjam, hogy Ő döntse el, hogy inkább bemegy ebédig játszani a pajtásaihoz, vagy sem, egy darabig?

Vagy ha már beszokott addigra, akkor ne bolygassam azt meg?


Aki volt ebben a helyzetben; Ti hogy csináltátok? Mi lenne a jó megoldás?


2021. júl. 26. 05:03
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Kötelező neki az óvoda, ez nem így működik, hogy egyik nap bementek másnap meg nem, mert nincs kedve.
2021. júl. 26. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Kötelező igen, de majdnem minden ovoda rugalmas,főleg kis és középsős csoportban. Szerintem majd ahogy a nagyobbik igényli. Én 1 hétre kivenném ha azt szeretné.
2021. júl. 26. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez volt. Szeptemberben kezdte az ovit a fiam és november 4-én született meg a testvére. Nem vettem ki az oviból, szeretett járni. Nem volt féltékeny. Ő már nagy, mehet oviba, a tesó még pici, még nem mehet.
2021. júl. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 flora08 ***** válasza:
82%
Ne a hároméves döntse el, hogy meddig van az óvodában, vagy akar-e menni. Ha tudja, hogy te otthon vagy, egyértelmű, hogy nem akar majd. Mivel kiscsoportos, neki nehéz időszak jön, a beszoktatás. Itt pedig nagyon fontos az állandóság, a következetesség. Ha novemberig ott alszik, és addigra nagyjából megszokja az ovit, nagyon megzavarja, ha a tesó miatt egy hétig (vagy valameddig) hazahordod ebéd után. Aztán ha nem tudod megoldani, hogy mindig érte mész, torkaszakadtából fog üvölteni, hogy miért kell megint ott aludni. Ezt előre el kell dönteni. Ha megoldható, hogy ne legyen ottalvós, már kezdetektől hazavinném ebéd után, ha nem, akkor bent aludna minden nap. A tesó születése után is. Úgyhogy az alvással semmiképp nem variálnék. Nem jó senkinek, ha ebéd után magán kívül zokog, mert a múltkor hazamehetett, most meg nem (óvónő vagyok, tudnék még mesélni). Ha megszületett a kicsi, hagyhatod otthon ha szeretnéd, de lehet, utána nehezen fog visszaszokni az oviba.
2021. júl. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk októberben kezdte volna az ovit. De október 3ra vagyok kiírva a tesóval, így majd januárban kezdi (vagy jövő szeptemberben).


Nekem még beszoktatva sincs, egy ujszülött mellett meg nem akarok még ezzel is bajlódni. Ellessz itthon velünk.

2021. júl. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is teljesen ez volt a helyzet. Szeptemberben kezdte az ovi a lányunk, november 22.-én született az öccse. Eszünkbe sem jutott, hogy ne kezdjen. Gyed után visszamentem dolgozni, így volt a nagy bölcsis is, hozzászokott a gyerek társasághoz. Unatkozott volna otthon egy újszülöttel. Nem vettük észre, hogy bármi traumát okozott volna neki, nagyon szereti a kicsit, aki most már lassan 3 éves lesz, és a kicsi is szereti a nővérét.
2021. júl. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

Nálunk nem volt ilyen rugalmasság, én 1 évessel voltam otthon, amikor a nagy ovit kezdett és már az elején szóltak, hogy eszembe ne jusson a gyereket egy nagy összeviszasággal megszivatni, uzsi után menjek érte. A többi gyereknek sem tesz jót, ha valamelyikért előbb bemászkálnak.

Azt talán megengedték volna, hogy egy hetet otthon maradjon szüléskor, bár ennek meg nem tudom mi értelme, hisz az első hét az alvásról, szoptatásról szól.

2021. júl. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi kivettük egy hétre a nagyfiamat, amikor megszületett a húga, úgyis azon a héten a férjem is itthon volt velünk. 4 éves volt akkor a fiam, középsős. Pont pénteken jöttünk haza a babával a kórházból, úgyhogy jól is jött ki. Utána járt még kb egy hónapot, és amúgy is jött a nyári szünet.
2021. júl. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%

Nálunk kikérhettem volna, de nem tettem, mert nem is tudtam volna vele úgy foglalkozni ahogy kellett volna. Gondolj bele, mennyire le leszel terhelve.

Na meg egyáltalán nem akartam az orrára kötni, hogy felső nélkül pucéran mászkálok a lakásban vérző mellekkel és folyamatosan szoptatok (mert így volt). Az első hetekben nekem segítség volt hogy oviban van, mert napközben tudtam a regenerálódásommal is foglalkozni és a babával is kialakítottuk a napi “rutinokat”. Sajnos sok olyan dolog volt velem és szerintem több anyával is, amit egy 3-4 éves gyerek ha lát, megijed vagy rosszul dolgoz fel. Mint nekem a szoptatási gondok. Csak úgy gyógyult meg a mellem hogy levegőn volt. :(

Ha ezek nem lettek volna, nyilván a fiamnak is más az itthonlét. De ovival neki boldogabbak voltak a napok.

2021. júl. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindenkinek a saját döntése kiveszi-e vagy sem. Én kivenném,ha nem most születne a tesó nyáron,és szeretne maradni. De ez az én dolgom,jo ötlet avagy sem majd el tudom dönteni,ismerem a gyerekem. Ahogy elfogadom aztis ha valaki nem veszi ki, mert a gyereknek nincs igénye rá. Az mondjuk,hogyha ilyet mondanak,hogy ne mászkáljak elöbb érte mert szar a többieknek...Uram bocsá, nem más érdekel hanem a sajátom...nálunk eddig 1 gyereket sem zavart,hogy az enyém ebéd után hazajön,mert más család,más a rutin...
2021. júl. 27. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!