Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodába benti cipő? Tapasztala...

Óvodába benti cipő? Tapasztalatok, kinek mi vált be?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdjük az ovit.


Kell bentre másik cipő. Ti mit vittetek?

Szandál? Vászoncipő? Egyéb?Ezen belül milyet? Akár link is jó.

Óvónő nem örül a szandálnak. Voltam már ovikban és elég meleg szokott lenni télen is… de lehet tényleg nem praktikus. Akinek már van tapasztalata, jó lenne, ha megosztaná…


5 garnitúra ! váltást kérnek

Ez nem sok egy kicsit?

Azt megértem, hogy 1-2 plusz kell (leönti magát, koszos lesz, akármi..), de ennyi minek? :/


2021. júl. 26. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Óvónő minek örülne? Mondott valamit?


Elvileg mindenhol kötelező a benti cipő, tilos a papucs. Én egy laza kis szandált vettem a gyerekeimnek oviba, suliba.

2021. júl. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

Én szandált adtam be bölcsibe és oviba is. A fiam lába izzadós, egy zárt benti cipőben vagy mamusz félében kikészült volna egész nap..

Ha nagyon nem akarták volna a szandált akkor ilyen cipzáros ruha cipőt adtam volna be, aminek puha a talpa.


Az 5 garnitúra túlzás. Nekünk akkor kértek ennyit, amikor bejött a covid és kellett 1 amiben érkezik, 1 amiben bent van, 1 amiben udvaron és ezeket vissza épp ahol tart a nap. Természetesen sose cserélték , 1 év alatt 2x kellett váltó ruhát mosnom kosz miatt.

Amúgy 5 garnitúra hova fér el az öltöző polcon/zsákban???? 😄

2021. júl. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Óvónő vagyok. Gyerek szempontból az a lényeg, hogy stabilan tudjon benne mozogni, tehát ne papucs és gagyi szandál legyen. Rendes szandál, vászoncipő, ilyesmi teljesen mindegy, lányoknak általàban nyitott kis topánka szokott lenni, fiúknak inkább szandál. Ha minket is figyelembe veszel, főleg kiscsoportos gyereknél, akkor ne legyen cipőfűzős vagy patentos, tudja a gyerek egyedül fel-levenni.
2021. júl. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyitott szandált vittem eddig, de most zártat kap majd a kicsi a bölcsibe (most kezdi) és a nagy az oviba is, mert barefootra váltottunk és abból nincs nyitott, de bevált.

5 garnitúra kicsit valóban soknak tűnik, de inkább legyen több, mint kevesebb. Kellemetlen más ruhájában visszakapni a gyereket.

Velünk ez úgy is megtörtént, hogy ott volt a ruha de nem találták.

Egyébként a gyerekek egymást is lecsapják, leöntik vízzel és mással, nem csak magukat. Sokkal több a ruhabaleset, mint otthon.

2021. júl. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A fiam minicsoportba kezdett tavaly. Vászon szandálcipőt vittem be neki, szerette, könnyen fel-le húzta és nem izzadt bele. Nálunk 3 váltás ruha elég volt.

Ilyesmit vettem: [link]

2021. júl. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bokasüllyedés miatt supi+ szandál volt a benti cipője. Ez stabil, a bokát jól tartó, könnyen felvehető, tépőzáras szandál. Kérdezd meg, hogy miért nem jó a szandál? Mert ha azért, mert nem tartja a bokáját, akkor a supi szandál viszont jó. Vannak egyébként zárt orrú szandálok is, ha esetleg az a gond, hogy ha belemegy valami, akkor percenként le kell venni. Egy zárt orrú, a bokát tartó tépőzáras szandált javaslok.
2021. júl. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kislányom is szeptemberben kezdi majd az ovit.

Én egy vászon szandálcipőt vettem Neki bentre (D.D. Step).

Azon túl, hogy ergonómiailag jó legyen, szempont volt, hogy egyedül is fel tudja húzni.

2021. júl. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!