Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ősszel bölcsődés lesz a...

Ősszel bölcsődés lesz a lányom. Milyen ruhákból mennyit érdemes venni?

Figyelt kérdés

Már most elkezdeném a vásárlást, mert úgyis méretet váltunk mostanában. Őszi ruhákból milyen ruhadarabokra, és hány darabra lesz kb. szüksége? Otthonra is, bölcsibe is elég legyen.

Köszönöm a segítséget! :)


2021. aug. 1. 16:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én lànyom a bölcsiben body-t és leggings-et használt. Minden napra kellett egy garnitúra ebből, amit a csoportban használt + egy nadrág a kinti játékhoz, valamint váltás ruha, ha leönti magát, vagy bepiszkolja. Ez nagyjából 8-10 alsó ruházat, és 6-7 felső egy hétre.
2021. aug. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

bölcsiben dolgozok, kisgyermeknevelő vagyok.

ahogy előttem is írták, minden napra egy szett ruha a gyerkőcnek, ami kényelmes, nem farmer, feszes anyag. váltó ruhának 3-4 szettet szoktam kérni. a meleg őszi napokra rövid nadrág+póló+zokni kombót, de nem árt, ha a melegebb napokon is van bent 1-2 hosszú nadrág is, vékony hosszú ujjú felsővel, és ha hűvös lesz mire haza megy a gyerkőc, legalább át lehet öltöztetni. a hűvös őszi napokra pedig hosszú nadrág (leggings vagy melegítő nadrág), zokni, rövid ujjú body+vékony hosszú ujjú pulcsi, vagy hosszú ujjú body+szükség esetére vékony hosszú ujjú pulcsi is. de az sem baj, ha 1 rendes pulcsi is van váltásnak (vagy ha hűvösebb lenne hazamenetelkor mint reggel), a harisnyás időszakban pedig több harisnya is. a lényeg, mindig legyen 3-4 szett váltás ruhája. volt olyan, hogy reggelinél valaki véletlenül felborította a poharát, át kellett öltöztetni a gyerkőcöt tetőtől talpig, mert mindene tejes volt, aztán ebédnél előke mellett úgy leette magát hogy body+nadrágcsere is kellett, és alvás alatt még át is ázott. szóval gondolj ilyen helyzetekre is. inkább legyen több szett váltás ruha, mint ne legyen.

2021. aug. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2, idősebbeknek? Mennyire tudtok odafigyelni arra például, hogy ne lógjon ki a póló? Ősszel kezd a fiam és a bodykat már kinőtte, most pólót hord.

Softshell overállal találkoztál már a bölcsiben?

Nagyobbik ovijában már pl: a kiscsoportosoknak se segítettek az overál szárának cipőre igazításával és a vízhatlan szett ellenére elázott.

2021. aug. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

3: idősebbeknek is érdemes azért a 3-4 váltószett biztos ami biztos alapon. hiszen ha vele egy asztalnál ül egy kisebb, inni tanuló gyerkőc, vagy tényleg véletlenül felborul a pohár és ráömlik, át tudjuk öltöztetni.. :) de van, hogy a nagyobbak amikor harapják a kiflit, közben amit fognak húzzák el, ezzel segítve a leharapást (remélem lehet érteni :D), meglökik a tányért és azzal együtt a poharat is. illetve a tisztán előke nélkül evőknél is megesik néha, hogy lecsepeg a főzelék, azt is ki szoktuk cserélni. vagy ha kézmosásnál megfeledkezik magáról, és összevizezi magát nagyon, vagy ha az udvaron koszos lesz a ruha is átöltöztetjük amikor bemegyünk.


arra, hogy a derekuk be legyen rakva, ne lógjon ki a póló, inkább hűvösebb időkben figyelünk, én legalábbis nagyon odafigyelek erre. ha egyedül fel is húzza a gyerkőc a bugyit/nadrágot pisilés után, mindig megigazítom. egyébként vannak akik tök ügyesen próbálkoznak berakni a pólót a nadrágba 2,5 évesen is, szóval mutasd neki, mondd el hogyan próbálja csinálni. ha nem is tökéletesen, de menni fog, és mekkora sikerélmény lesz neki! :) de ha beszél a gyerkőc, szoktasd rá, hogy kérjen segítséget a póló berakásához, így ő maga fog szólni a kisgyermeknevelőnek, hogy segítsen ;) de tapasztalatból mondom hogy ez személyfüggő is. nyugodtan kérd meg a kisgyermeknevelőt, hogy legyen szíves odafigyelni majd erre. ha hűvösebb lesz, úgyis lesz alatta trikó is, azt meg azért szerintem alap betenni a nadrágba.


igen találkoztam már softshell overállal is. személy szerint én ebben is segítek, ráhúzom a csizmára/bakancsra az overáll alját, hiszen így a hideg se megy be a cipő és az overáll között a lábához :) de emiatt is nyugodtan szólj majd, ha nem úgy csinálják. ennek ellenére előfordulhat, hogy felcsúszik, vannak akik sokat és úgy mozognak, hogy felcsúszik. egy bölcsis csoport 12 fő általában, több idő is jut öltözésnél 1-1 gyerekre, mint oviban... bár emiatt nem gondolnám az óvónő részéről sem, hogy ilyesmikre ne kelljen odafigyelni. de tényleg nyugodtan szólj, ha olyan a kisgyermeknevelő, egyáltalán nem fogja rossz néven venni :) ha pedig szerencséd van, ezekre magától is figyelni fog.

2021. aug. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Köszi, 4-es!

Pont 2,5 évesen kezd és önállóbb, mint a testvére volt amikor az ovit kezdte (3,5 évesen), de azért elkél a segítség majd. Éppen ezért döntöttünk a bölcsi mellett. Kisebb létszám, nagyobb figyelem. :)

2021. aug. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

igen, mindenképpen jobb, bölcsi után pedig 100x könnyebb az ovi a gyerkőcöknek :)


kérdező, most nézem jobban, hogy lányod van. neki lehet akár harisnya+szoknya, ruha kombó is ősszel :) szokták szeretni a lányok a "pörgős szoknyát"

2021. aug. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nagyon kedvesek vagytok! :)
2021. aug. 1. 21:30
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

Én szoknyában sosem viszem a lányom szerintem nem kényelmes.

Nekem 2 évesen kezdte.

Kényelmes leggings legyen bőven. Nálunk bent a csoportban télen nyáron nagyon meleg van, pólóban vannak bent. Erre kérdezz rá, mert én feleslegesen vettem csomó hosszú ujjú bodyt, mert abban oda nem tudtam vinni. Póló vagy rövid body, cipzáros pulcsi..És akkor a cipzárosat le tudod róla venni mikor bemegy a csoportba.

Kényelmes benti cipő.

Esőálló ruházat is kelleni fog kintre.

Bentre általában 2-3 váltás kell beadni, annyival számolj.

2021. aug. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%

8as: ha már a benti cipőt említed: olyat vegyetek, ami tartja a lábát, nem anyag a talpa és fel tudja venni a gyerek is, legalábbis tud vele próbálkozni.


mi esőben nem megyünk ki, szóval esőálló ruha nem kell, de erre érdemes rákérdezni.


ősszel-télen a body szerintem jobb, mint a póló

2021. aug. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
60%

Esőben nálunk sem, de ha eláll mennek és az udvar még vizes így nálunk kérik az esőnadrágot.

Amúgy én is bevásároltam előre, de jobb ha egy anyukától vagy a leendő gondozótoktól előbb megkérdezel minden helyi sajátosságot. Pl hány fok van bent, miben alszanak, rossz idő esetén kimennek e stb mert akkor jobban tudod mit vegyél és milyet.

2021. aug. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!