Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg akkora probléma napi...

Tényleg akkora probléma napi fél óra mesenézés a tabletten? Egy éves koráig nem engedtem semmi ilyesmit,de most már néha néha igen.

Figyelt kérdés

2021. aug. 2. 06:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%
igen
2021. aug. 2. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
2 éves a fiam, kb fél éve ő is nézhet napi fél órát telefonon. Nem tartom ördögtől valónak.
2021. aug. 2. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

Néha muszáj.. a férjem műszakozik,este 20-kor megy el és reggel fél 9 mire hazaér. Reggel felkelek kell egy kv,nagy wc nekem is,mosakodás etc. Ez kb egy 20 perc. A fiam jellemzően 6 körül kel. Fél 9ig nem bírom tartogatni. Na most ő kb.8 hónapos korától kezdve nincs el egyedül csak úgy,ha ott hagyom sima játékokkal. Ordít. Ha nyomok neki mesét, (csak ilyen kis énekelős kiskacsás mondókázós) akkor elvan. Hát inkább ez,mint hogy 20 percig ordítson. Máskor nem nézi, ill.ha szabadnapos az apja akkor sincs mese,akkor addig az apja játszik vele. Nálunk apám folyton tv-zett. Néztem is és nem ám meséket..

Nem lett semmi bajom. De nyilván próbálom én is minél kevesebbet.

2021. aug. 2. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%
Napi fél óra mese nézéstöl a tableten nem lesz baja.
2021. aug. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
3as! Épp emiatt csinálom én is. Egyedül vagyok a kislányommal és két kutyával. Két szintes házban. Most kezdte a szepás korszakot, ha csak elfordulok, sír. Ha bekapcsolom neki ezeket a boci boci tarka, Erdőszélén házikó és ehhez hasonló zenés mondókákat, nyugodtan tudok pisilni és összedobni vmi extra gyors kaját.
2021. aug. 2. 07:07
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nem baj, nálunk nem okozott semmit.
2021. aug. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
Dehogy baj, ez ilyen újfajta hiszti amivel az anyákat terheli,ugyan mi baja lenne? Nyugodtan nézze, te meg közben tudod csinalni amit muszaj
2021. aug. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%

5

Szerintem a 21.században alapból nehéz kikerülni teljesen. Főleg ha nem akarja az ember sírni hagyni a gyereket. Egyébként születése óta megy a tv, nem nézte de hallotta,hogy szokja. Így ha ma megy a tv nem is érdekli,mert alapzajként tekint rá és inkább játszik. Tesóm fia pl.soha nem nézett 2 éves koráig, így amikor itt voltak és ment,akkor kb.hipnotizátla a tv és meredten bámulta,kizökkenteni sem lehetett. Nem tudom,ez jobb-e.

2021. aug. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem napi fél vagy 1 óra simán bele kell férjen. Főleg ha meg van válogatva hogy mit néz.

Bogyó Babóca, Dóra a felfedező, Azúr kék nyomok meg a hasonlók nem okoznak kárt, de egy össze vissza nyomkodott YouTube az igen. Hányszor láttam elkalandozni a másfél éves keresztfiamat így… Borzasztó. Mert igen, hamar megtanulják hogy melyik gomb azaz most már nem gomb hanem “link” “kattintható szöveg” mire való.


A fiam is nézett ilyenkor M2-t, amin kisgyerekeknek szóló mesék voltak. Ez mára felhígult, már mancs őrjárat is van rajta. Hogy mennyit nézte, nem tudom, de szerencsére mindig ráunt. Most 5 éves és egészséges, érdeklődő gyerek, aki tud képernyő nélkül is lenni.

2021. aug. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%
A mesenézés szerintem akkor lesz káros, ha mást nem csinál mellette, hanem egész nap csak bambul ki a fejéből, a szülő meg örül neki, hogy nem kell vele foglalkozni. A napi fél-1 óra nem ez a szint azért. Ma már nem lehet kikerülni a képernyőnézést szerintem, mindenki online éli az életét (legalábbis egyre többen), és nem is feltétlenül kell. Csak meg kell válogatni mit és hogyan használ a gyerek.
2021. aug. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!