Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Engeded a gyerekedet TV-híradó...

Engeded a gyerekedet TV-híradót nézni?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, ki mennyire engedi a gyerekét TV-híradót nézni, vagy híreket olvasni? Olvastam itt régebben kérdés alatt, hogy csak valaki csak rajzfilmet/mesefilmet enged a gyerekének. Én emlékszem, hogy kisgyerek koromban is néztem a híreket. Kinek nézi pl. esti híradót a gyereke? Aki nem engedi mi az oka/érve?

2021. aug. 2. 10:24
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
18%

Sosincs ott hagyva a tv, hogy akaratlanul is oda keveredjen elé a fiam aztán valami durvát lásson. Ha nézzük, akkor pedig attól függően lehet ott ő is, hogy mi megy benne.

Híradót nem nézünk, mert hülyeség. Ha hétvégén megnéznénk egy filmet ami nem neki való, akkor megkérjük hogy játszon kicsit a szobájában addig.

De ha megy egy Comedy Central a Modern családdal vagy Natgeo-n bármi, arra nem mondjuk hogy ne nézzen oda.

2021. aug. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
53%
Hát mondjuk rendszeresen nem nézek híradót, de a múltkor a tv2-ébe belenéztem. Ez volt a műsor: meghalt, mert fának csapódott, meghalt balesetben, kigyulladt a ház, 2-en meghaltak, kiesett az ablakból, meghalt, komolyan... Ezt miért nézze a gyerekem? Régen úgy emlékszem, hogy azért több közéleti hír volt (oké, m1 híradó: migránsok, Soros György, covid, melegek- nem erről beszélek). Az én gyerekem még kicsi, de pl. reggel Balázsékat szoktuk hallgatni, ha nagyobb lesz, szerintem akkor is azt fogjuk. Ott legalább hiteles embereket szólaltatnak meg mindenféle témában, sokszor jó vitaindító beszélgetéseik vannak.
2021. aug. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
82%
Kortól függ. A 8 éves fiamnak engedem, hogy nézze, de ő nem ijedős és szerintem nem gond, ha hall néha valamit, hogy a világ nem csak csillámpóni. 2-3 évesen nem hagytam, hogy nézze.
2021. aug. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
78%

9 és 11 évesek a gyerekeim. Nem néznek híradót, de nem azért, mert "nem engedjük", hanem mert mi sem nézzük. Neten olvassuk a híreket. Ha minden esti program lenne nálunk a Híradó, biztos, hogy nem zárnánk ki őket addig a szobából, én is nézhettem az ő korukban.

Egyébként korukhoz képest szerintem elég jól tájékozottak, mert a férjemmel markáns véleményünk van a dolgokról, és ezeket simán megbeszéljük a jelenlétükben, ha kérdéseik vannak, arra válaszolunk. Engem is így neveltek, apukám nagyon sokat beszélgetett velem politikáról és a világ dolgairól már egész kicsi koromban, és ennek felnőttként is érzem a jótékony hatását, nem egy helyzetben volt már gyakorlati előnye is annak, hogy nagyon hamar megtanított a tisztánlátásra.

2021. aug. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
23%

1es vagyok, kimaradt:


5 éves a fiam. Azért nem engedem neki a felnőtteknek való filmeket, mert hajlamos a rossz álmokra és mert szivacs az agya. Ha egy Jurassic Park menne vagy egy comedy central stand up vagy Family Guy, akkor ráragadna a vér erőszak és az ijedtség látványa és utóbbi műsor példa kapcsán a rossz beszéd és helytelen viselkedés.

2021. aug. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
29%

Mi nem nézünk tévét, híradót meg pláne. Szóval mi ezért nem engedjük :D

Amúgy filmeket szoktunk mellette nézni, de ami nagyon nem neki való (erotikus, horror, Tarantinosan ketchupos) azt akkor nézzük, amikor ő már alszik. Nem különösebben érdekli, mi megy a képernyőn. A mesék, különösen a rajzfilmek kötik le egyedül, de az is csak rövid időre. Magyar népmesék, Bogyó és Babóca, ezek. De még kicsi. Lehet, hogy ha nagyobb lesz, ovis és afölött, akkor már érdekelni fogják hosszabb mesék is. Pl Disney egész estés meg ilyesmi (amit már nagyon várok, mert én imádom őket, és szeretném már vele együtt is végignézni az összeset :D ).

2021. aug. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem van különbség az idősebbeknek való filmek, sorozatok és a híradó között. A híradóban tényeket közölnek, de nem fogják mutatni, ahogy az autó neki megy a fának és lóg belőle valaki. Egy nagyobb gyerek miért ne hallhatná, hogy van ilyen?

Nem a korának megfelelő filmet én sem engedek neki nézni.

2021. aug. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
46%

Mi sem nèzzük.


Eleve tévét sem.


Soha.


Nincs előfizetésünk, sosem volt a felnőtt életemben.

(34 éves vagyok)

2021. aug. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
78%
Mi sem nézünk híradót, így ő sem.
2021. aug. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom, hány éves vagy, kérdező, de hogy 20-30 éve nem olyan volt a híradó, mint ma, az biztos. 20 éve se mindig volt kisgyereknek való (bár nem írod, hogy 4 évesről, vagy 14 évesről beszélsz-e), de évek óta arra mennek rá, hogy folyamatosan növeljék a sokk-faktort, mindenhol rettenetes hírek, gyilkosság, erőszak, politikai pocskondiázás. Felnőttek számára sem egészséges.
2021. aug. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!