Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más két éves is ilyen?

Más két éves is ilyen?

Figyelt kérdés
Az autóban 10perc után kiborul, visitani kezd, nem lehet megnyugtatni, lefoglalni. Nem tudom elvinni játszótérre, csak olyan áron, hogy odafelé feszeng a babakocsiban, ha meg haza szeretném hozni, akkor már visszatenni nem tudom, mert szintén megfeszul és sikítva ordít. Gyalog nem bírja meg az utat és tartok is attól, hogy kirántja a kezét. Ha a lakásban vagyunk és becsukjuk a hűtő, bejárati vagy bármilyen ajtót, akkor szintén hanyatt vágja magát és fél óra üvöltés. Tanítani pl testrészek nevére, nem tudom mert nincs hozzá türelme. Tényleg ilyen a dackorszak?

2021. aug. 22. 10:24
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekem is hisztis, de azért nem ennyire. Ez nem dackorszak, szerintem más.
2021. aug. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Sajnos az én fejemben is megfordult, de pl autista tünetei nincsenek, szépen fejlődik. A védőnő se mondta, hogy baj lenne
2021. aug. 22. 10:28
 3/31 anonim ***** válasza:
77%

Az én lányom sem tud 2 percig sem nyugton lenni sehol. 1 mp-re elengedem a kezét elfut mint akit puskából lőttek ki.

Hazajönni játszótérről nem akar soha, üvölt, pofoz engem stb.

De pl mi 1.5 éves kora óta nem használunk babakocsit, most 2.5, simán lesétál 5-6 km-eket is.

2 évesen én már nem babakocsiznék.

Testrészeit mind egy szálig tudja, konkrétan sosem tanítottam, de mivel folyékonyan beszél így tudja azokat is. Szerintem ne akard konkrétan tanítani

2021. aug. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
83%

Hát pedig gáz, hogy odafele is feszeng. Az még értető, mivel gyerek, hogy nem akar eljönni a játszótérről, de odafele is ez megy...

Meg kellene tanítani járkáltatni. Először kistáv, majd jöhetnek a nagy távok. Akármennyire hisztizik, nem kell felvenni. Ilyen egyszerű.

2021. aug. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy a két éves státusz vizsgálaton kérdés, hogy tudja-e a testrészeket stb
2021. aug. 22. 10:32
 6/31 anonim ***** válasza:
86%

Te nem állsz jól hozzá. Mi az hogy nem bírja? Tele van energiával, gondolom nem 30 kmt akarsz vele sétálni. Igenis menjen lábon.

Hány hónapos? Mert nem mindegy hogy 24 vagy 35. Utálok hónapozni, de ilyennél lényeges hogy épp hogy 2 éves vagy majdnen 3 pl.

2021. aug. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
25%

Akkor addig gyakoroltatod vele, amíg nem tudja. Nincs játék, nincs játszótér, nincs semmi.

És kezdd el nevelni, mert hogyha az idegsokkos állapotot vált ki belőle, hogy becsukják a hűtőt, akkor az oviban komoly gondok lesznek vele.

2021. aug. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
21 hónapos pontosan, szavakat sem mond, de halandzsazik.
2021. aug. 22. 10:38
 9/31 anonim ***** válasza:
93%

A státuszvizsgálat nem vizsga. Ne pörögj rá!

Babakocsi helyett vegyél neki tologotható triciklit. Vagy menjen kismotorral.

Én is vittem babakocsit a bölcsibe ennyi idősen. Hazafelé üresen toltam, de ha elfáradt, beülhetett.

A hiszti meg elmúlik, csak erősnek kell lenned és nem engedni neki. Még ha ciki is, de akár a boltban is ignorálni kell.

2021. aug. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Nevelem, de mit csináljak ha földhöz vágja magát és nem hallgatja meg amit mondok? Hiába veszem fel, vagy a másik véglet, ha tudomást sem veszek arról amit csinál, akkor is folytatja közönség nélkül is
2021. aug. 22. 10:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!