Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez ilyenkor normális 3éves...

Ez ilyenkor normális 3éves kor körül, vagy elrontottam valamit de nagyon?

Figyelt kérdés
Lányom kb 3 hónapja kegyetlen hisztis,de mindenen. És ordít mint a sakál, csapkod,dobál ha valami nem úgy alakul,ahogy gondolta. Nem használ a nyugott beszéd, szép szó, se az ha mérges vagyok. Még a megszidás csak csak, de ezzel az a bajom,hogy akkor kb fél nap abból állna hogy papolok neki,mert tényleg nem viseli el azt hogy 'nem'.De az sem használ ha a nem mondom hogy 'nem' csak ködösítek,h 'persze lehet, majd ebéd után' És gyakran ha nincs semmi baja csak mondjuk nem ér el egy játékot,nem mondja meg,hanem egyből visít. Ezerszer elmagyaráztam már neki szépen,hogy mondja el mi a baj mert ezt a nyafogást nem értem. Amúgy mindent mond,helyesen is ragoz,nem az van hogy nem tudná elmondani.ha nem foglalkozok a hisztivel,szobájába küldöm,akkor mint akit nyúznak, dobál csapkod,pár perc múlva játszik. De eltelik 5 perc és megint rákezdi. De ilyenért is,ha mondom neki h gyere menjük ki az udvarra játszani' erre is már üvölt hogy nem akar,ahelyett,hogy mondaná normálisan hogy most nem szeretne. Ezt mindig mondom neki,hogy hogy kellett volna mondani,és nekem ez nem tetszik stb. Nem hatja meg. És ilyeneket nem engedek meg mint összevissza nassolás, túl sok tévénézés, valamire felmászás,kimenni zuhogó esőben,veszélyes dolgokat. Az evés is megér egy misét, kb 2 falat elég bármiből,nem tud megülni,márha oda tudom imádkozni az asztalhoz, de abból is veszekedés van ha már délután van és még semmit nem evett. Mivel vékony nem merem ráhagyni. És mindezt úgy h én is férjem is,nyugodt csendes típusok vagyunk.

2021. aug. 24. 19:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Ezt hívják dackorszaknak.
2021. aug. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
35%
Szólj rá keményebben. Ha kiabál, visít, ordít veled, akkor csináld te is azt! A szádba sz4rik a saját gyereked és te még kedveskedve mondod neki, hogy nem szabad? A dackorszaknak is van egy határa!
2021. aug. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Hát én is így gondolom, csak attól is kivagyok hogy napok,hetek óta a napok 90%ában szidom. És nem cukin nyafizik, ordít csapkod. Amikor egyszer köpött is akkor viszont a szájára csaptam. Párszor még megpróbta utána de erről azért leszokott. Pofont is kapott már amikor tányért borogatott, vagy engem csapkodott. De ettől is kivagyok,hogy nem lehet ez a megoldás. És amúgy olyan édes,és imádom.és sokat össze is bújunk.
2021. aug. 24. 20:08
 4/18 anonim ***** válasza:
26%

A leülést valahol elronthattad, a fiamnak fel sem merül hogy ne üljön az asztalhoz enni, ha nem is éhes akkor is jön eszik 2-3 falatot és mondja elég volt, de ez nálam sosem volt kérdés, ha azt mondtam evés akkor jött.

Dobálni a fiam is szeret ha nemtetszik valami, meg nyávogni ha nem sikerül, szoktam is kérdezni, hogy attól sikerül rá is vágja, hogy nem🤭🤭van hogy így abba is hagyja, de van hogy nyafog tovább 2.5 éves

2021. aug. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
32%

Ez nem dackorszak, ez elkapatás. Nem szépen kell kérni, meg dedósan mondani, hogy "Anyának ez nem tetszik, ahogy mondtad, drágám", mert a gyerek telibesz.rja, hogy mi tetszik és mi nem tetszik neked. Rá kell üvölteni, a szobájába kell zavarni, ha úgy van.

Mi az, hogy nem ül asztalhoz? Akkor odacibálod. Ha ordít, visít, leöntöd vízzel. Ennyi.

2021. aug. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
41%
Én szakember segítségét kérném ebben, mert valójában nem tudhatod (mi meg innen a távolból pláne nem) hogy te rontottál el valamit, így éli meg a dackorszakot vagy esetleg diagnosztizálható is valamivel.
2021. aug. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
5ös,ez is megvolt már,odaültetem akkor is ha nem akar,illetve attól hogy hisztizik valamiért soha nem kapja meg. Csak hogy naponta többször meg kell szidni,ezt nem akarom elhinni hogy így jó.
2021. aug. 24. 20:45
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

“rá kell üvölteni”, “odacibálod”, “leöntöd vízzel”, hát gratulálok, fantasztikus 👏🏻 👏🏻 👏🏻


aztán meg csodálkozunk a sok agresszív ovis gyereken. akivel üvöltenek, meg cibálják, mit gondolsz, hogy fog viselkedni a többiekkel?


szégyen, és még büszke is vagy rá

2021. aug. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%
5 vagyok a fiamnak kb cuki órái vannak ő sajnos dobál, csíp, harapgat és ezt mind szeretetből vagy hogy rá figyeljünk.
2021. aug. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%

Van akinek ennyire durva a dackorszak. Ha te idegesen reagàlsz, az csak olaj a tűzre.

Egyàltalàn ne csapkodd a gyereked, de hùzd meg a hatàrokat. Maga a kiabàlàs szerintem nem ,,rosszasàg" csak vèlemènynyilvànìtas. Viszont csapkodni ne hagyd.

2021. aug. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!