Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Túl gondolom a rosszaságot?...

Túl gondolom a rosszaságot? Én vagyok a problémás vagy a gyerekem?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy életkori sajátosság, de az 5 évesem társaságban kezelhetetlen. Otthon ügyes, lassú, bohókás, futkosós, szobájában legózó, rajzolós, "konyhai segítő mester", GYEREK.

Viszont ha társaságban vagyunk, más gyerekekkel, akkor agresszívan játszik, ami nem rosszindulatból fakad, csak viccesnek tartja ha póló húzogatósan kergetőznek vagy lökögetik egymást, megdobja a másikat dolgokkal, stb. Hangoskodik, figyelmet akar, nem fogad szót. Ilyenkor mindig szólok neki, de próbálom meghúzni a határt, hogy mi fér bele az amúgy normális fiús, gyerekes játékokba, amit én úgysem értek, mert én sose kardoztam és sose volt szórakoztató mások csipkelődése.. Tudom, hogy a fiúk ilyenek. De amíg nincs sírás és mindenki nevet, addig nem zavar. Viszont ha valamiért szólok, az sosem marad abba. Hiába ültetem le 10 percre, hiába magyarázok, tuti hogy ugyanazt fogja csinálni később.

Másik példa: Otthon ugyanez a kutyával. Milliószor kértem, hogy ne úgy játszon a kutyával, ahogy egy gyerekkel. Dobjon neki labdát vagy fusson vele, de ne húzza a farkát, ne lökje, stb.. (Igen, tudom hogy ez sem az a kategória, amit egy gyerekkel kellene csinálni, de ugye neki ez a vicces.....) Hiába a sok büntetés, udvarról behívás vagy bármi, oda se neki.


Ez amúgy általános? Az ilyesfajta értetlenséget kinövik vagy az én hozzáállásom, rendszerem miatt nem ér célba az útmutatás? Legyen az egy másik gyerekkel való viselkedés, hangoskodás kezelése vagy otthoni szabályok.


Főleg akkor zavaró ez a jelenet, amikor egy gyerekét féltő családtag nehezményezi, hogy jaj milyen a fiam és láthatóan nem akarja, hogy idézőjelben rossz hatással legyen az övére. Remélem pár év és nem lesznek ilyen kellemetlen szituációk..


Nálatok is voltak ilyenek? Ezek normális viselkedések?



2021. aug. 28. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Hát nem annyira, de határozottság kell hozzá, az biztos. Nálunk a férjem volt az, aki képtelen volt a lányommal úgy kommunikálni, hogy a gyerek szót fogadjon neki. Nálam elég volt egyetlen szó, mindegy, mi volt az.
2021. aug. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Következetesség: szólsz valamiért, de nem úgy csinálja, akkor bünti (mondjuk leültetés, ezt szerintem jól csinálod). Aztán ha megint nem úgy csinálja, akkor megint bünti. Csak feltűnik neki, hogy egész este üldögélnie kell, azért egy öt éves már felfog ilyen összefüggéseket.

A másik meg, hogy felejtsd el azt, hogy fiús játék. Ami nem fér bele egy lánynál, az ne férjen bele egy fiúnál se. Most itt nem arra gondolok, hogy ne kardozzon, mert te se kardoztál, hiszen az tényleg lehet egy jó dolog, ha mindketten benne vannak. De ne csipkedjen, az már agresszió. Lánynak se engednéd, akkor ne engedd a fiadnak se.

2021. aug. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%

Ez nem nevelési gond. Nem szabadna, hogy azt lássa viccesnek, hogy bánt másokat! Ez nem játék, dobálja, löki, húzza őket! DURVA velük, erőszakos. Ilyenkor hogy reagál a többi gyerek? Gondolom nem mosolyognak rá és mondják, hogy gyere dobj meg, én is megdoblak kaviccsal nem?


Azt kellene tudni, milyen környezetben van, képes e oviban máshogyan is játszani, szabálykövető e, mondjuk kártyánál, illetve érzékeny e mások felé.. Ha összeszabadul pár durvuló gyerek, akkor lehet, hogy nem is mutatják ki, ha valami rossz nekik, de nem hiszem el, hogy mások ne mutatnák ki, hogy ez nekik rossz! Kimutatják? Amennyiben igen, meg kellene tudni, hogy "zolika, LÁTOD, hogy ez ROSSZ Jucikának?? Látod, hogy nem mosolyog? Látod, hogy sír? Hallod, hogy nem akar veled játszani, mert bántod?" Amennyiben ezek után is csinálja, vagy olyat mond, hogy szerinte vicces így is, hogy képben van, hogy a másiknak ez rossz, én pszichológushoz vinném.


Az én gyerekem csak irányított közösségben "zakkan meg", amúgy nincs vele komolyabb gond, mégis autista és adhds.. Egyszerűen ő is érti(mondjuk gyakran nem veszi észre azért, de alapvetően felismeri, ha valakinek rossz, amit csinál), csak valahogy nem fogja fel, hogy néha túl sok, és nem tud leállni a rossz viselkedéssel..pedig ő ennyire nem is durva, mint a fiad, csak túl közel megy, belenyúl a másik zsebébe, pedig tudja, hogy nem szabad, hogy kivegyen belőle játékot, meg hát küzd dolgokért, másokfigyelméért, csak rosszul. Képben van a helyes technikával, csak nem képes alkalmazni, de ebből semmit sem látsz, csak hogy vigyorogva átlépi a határt, pl erősebben kap el fogócskánál, és nem érti, illetve érti csak valahogy nem tudatosul, hogy nem kellene ekkorát lökni, elég a sima érintés, ha megfogta. Amúgy nem lökdösődik, nem dobál játékkezdeményként..


Én megtanítanám neki(már most megtanítottam, amint tudott beszélni) a "szia, van kedved játszani?"-t illetve három játékötletet ajánljon fel: Fogócska, bújócska, vagy "mit játszunk?" kérdés! Nyilván nem úgy nyomja, mint egy gép, de annyit gyakoroltunk, hogy ezek jutnak először eszébe.


Az a baj, hogy látni kellene a játékát, és a gyerekek reakcióit.. mert ha senki nem szól neki, hogy ne rángasd a ruhám, csak nevetve szaladnak, egy tök átlag gyerek sem veszi le, hogy ezt nem kellene..

2021. aug. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja és nem gondolod túl, viccelsz? Bárki dobálja, rángatja a gyerekem a játszón, én szólok először, hogy "kérlek szépen ne rángasd"(illetve a gyerekem után, aki fixen rákiabál a durvuló gyerekre)


Meg ugye a kutyás dolog is.. 5 éves, nem kellene szadiznia azt az állatot..

Ha bánja a dolgokat, akkor csak impulzív, ha nem bánja..

2021. aug. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%
Saját példámból kiindulva még akár ADHD-s is lehet.
2021. aug. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
5 évesnél ez már nem fér bele, neki már értenie kellene, hogy ez nem pálya. Jól csinálod, hogy kivonod a szituból, csak ne végső kétségbeesésedben tedd, hanem következetesen, a második rászólás után. Ha ez is kevés, akkor megmondod neki, hogy szépen hazamentek, és be is tartod..
2021. aug. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!