Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukám elrontotta a lányomat,...

Anyukám elrontotta a lányomat, mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

3 napig ő vigyázott a lassan 3 éves lányunkra. Mondtam neki előtte, hogy evés terén nagyon akaratos, de ne engedjen neki, erőszakolja bele a normális kaját ha máshogy nem megy. Egy napig bírta, utána feladta. A következő napokban túrórudin, kekszen, chipszen, meg hasonló édességeken élt, mert nem volt hajlandó mást megenni. Ezzel viszont még rosszabbá vált a helyzet. Tegnap délben hoztam haza, azóta nem volt hajlandó megenni semmit. Úgy 15 féle étel szokott lenni itthon, aminek úgy a 2/3-át megeszi ha nem kap édességet. Most viszont egyiket sem akarja. Főztem már 4 féle ételt tegnap óta, egyiket sem hajlandó megenni. Már tudja ő is, hogy éhes, mert mondja hogy fáj a hasa. De nem eszik meg semmit. Mivel nagyon szenvedett ezért adtam neki egy túrórudit, amit 10 másodperc alatt be is falt.

Ilyenkor mit lehet tenni? Várjam meg, mígy annyira megéhezik, hogy enni fog újra normális kaját? Vagy kezdjem el én is ilyen szarokkal etetni és bízzak abban, hogy hamar kinövi?



2021. aug. 29. 10:59
A kérdező szavazást indított:
Meg fog éhezni, meg fogja enni a rendes ételeket is, csak várjam meg. Ne adjak neki édességet.
Nem fog megenni semmi mást, reménykedjek benne, hogy hamar kinövi. Adjak neki édességet.
94 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
3 nap alatt nem lehet elrontani egy gyereket, vissza fog szépen állni.
2021. aug. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én annó kidobtam minden ilyet itthonról.

Ameddig nem evett normális kaját, addig nem volt itthon (nehogy megenyhüljek)

Nem nem engedek az ilyen viselkedésnek.

Megtanulta h amit a mamánál lehet azt itthon nem biztos.

Semmi nasit nem tartottam itthon.

Ha evett rendesen lehetett arról szó h elsétáltunk a boltba és vettem 1 valamit amit választ. De ez sem rendszeresen. Ne azért egyen h utána nasizhasson.

Nálunk ez bejött. Már 7 éves. Lehet itthon nasi, mert tudja h elóször ebéd van. Tudja h hol tartjuk. Ha akar délutá ki is szolgálhatja magát. (szokta is)

Tud mértéket tartani is.

2021. aug. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen nem adok választási lehetőséget.

Ez a reggeli/ebéd, eszünk.

Nyilván figyelembe veszem,hogy ha valamit egyáltalán nem szeret,sosem eszi meg, akkor azt nem erőltetem.

Rágcsa meg normális keretek között néha belefér, de semmiképpen nem főétkezés helyett.

2021. aug. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs választás. Hidd el, nem fog éhen halni.

Viszont ha kínálod rendes kajával, és tudja, hogy van otthon édesség akkor hülye lenne nem az utóbbit kérni. Nagyon sok ilyen van. Egy ismerősöm is ugyan azt csinálja, inkáb tömi édességgel az elhízott gyerekét, mert szegény annyira nem eszik semmi mást, hogy már 3 évesen kövér... Mondtam neki is, semmi, még csak a szekrénybe se legyen. De jöt a hápogás... Akkor ne csodálkozzon, hogy csak a csoki...


Bocsi, elkalandoztam. Szóval áldozd fel magad, amíg nem figyel egyél meg mindent, ami a hűtőbe való édesség, a többot meg dugd el máshová. Ha kéri, mutasd meg, NINCS! Hidd el, megfogja enni a rendes ételt, ha nem lesz más.

2021. aug. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Teli asztal előtt még nem halt éhen a gyerek.

Tarts ki, enni fog.

2021. aug. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád mellett, szerintem te sem csinálod valami jól. Nem akarok én itt megmondóembert játszani, mindenki úgy neveli a gyerekét ahogy akarja. Viszont a lányod tudja, hgoy sakkban tarthat téged az evés dologgal. Főzöl neki négyféle kaját, van otthon tizenötféle, hátha majd eszik valamiből. Szerintem ez őrültség. Nagyon maximum kétféle választási lehetőségt anék neki. A opció, B opció. Ezek közül választhat. Ha a rendes ételt megeszi, utána kaphat édességet. Tarts ki és légy következetes. Enni fog, hidd el.
2021. aug. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
Tüntesd el otthonról az összeset édességet! Nem kell 15, meg 4 felét főzni, pontosan így lesz elkapatva a gyerek. 2-3 féle elég, aztán vagy eszik, vagy nem. Hidd el, nem fog éhen halni. Legyél következetes!
2021. aug. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a második gyerekem született a férjem hagyta annyi mesét nézni a gyereket, amennyit akart. Hazajöttem, nyomkodta a kezembe a távirányítót. 1 nap alatt leesett neki, hogy a jó világnak vége van - nem lehet 3 nap alatt elkapatni :) A másik része a dolognak, hogy a gyerekek pontosan tudják 3 éves korra, hogy anyánál nem ér célt a dolog, de a mamánál ki lehet könyörögni az édességet, és tudnak eszerint viselkedni :)
2021. aug. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Te se csinálhatod valami jól , ha neked az a nevelés hogy beleerőszakolod a kaját. Nem éhes? Ne egyen, de nasit se adj. A kaja beleerőszakolással borítékolod hogy evészavaros legyen. Attól a "szar" túróruditól semmi baja nem lesz. Neked meg lehetne eszed hogy alkualapnak használod: aki megeszi az ebédet, az kaphat túrórudit is, ennyi. Ha nem eszi meg az ebédet, rudi sincs.
2021. szept. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
1 félté főzzél csak,keveseb édesség és nasi legyen otthon.az egyik váalszolo jol irta,hogy nem kap nasit a gyerek amig ebédet nem eszi meg.édesanyáddal közöld,hogy ne tömje gyereket,hanem adjon normális felnőtt meleg ételt.
2021. okt. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!