Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 - 3 éves körüli gyereket...

2,5 - 3 éves körüli gyereket ott mernéd hagyni a nagyszülőknél?

Figyelt kérdés
Annyit hozzátennék, hogy a hét minden napján dolgoznak, reggel 6-7kor nyitják a kisboltot, amit üzemeltetnek. Egy telken van a lakással, a lakás emeletes, nincs elzarva a lépcső, és nem igazán gyerekbarát a környezet, pl. Gyógyszerek, körömvágó elő van, stb. Igen rágják a fülem, de én még ellenzem, egyszerűen nem tudnám ott hagyni nyugodt szívvel.
2021. szept. 1. 15:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ottalvásra gondolok
2021. szept. 1. 15:07
 2/11 anonim válasza:
33%
Én sem merném ott hagyni ilyen körülmények közt ( 14 hónapos kisfiam van )
2021. szept. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Ha dolgoznak, hogyan akarják megoldani a gyerekkel létet?
2021. szept. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyéves gyerekem van, már aludt nagyszülőknél, és amikor dolgozom, akkor is ott van alkalmanként. A gyógyszereket el kell rakni, de pl a lépcsőt nem értem miért kéne elzárni, másfél-két éves unokaöccseim ennyi idősen profin mentek fel le.


Nyilván ha nincs bizalom, akkor ne hagyd ott, de nem kell kifogásokat gyártani.

2021. szept. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%
Az egyhetes gyerekem is maradt anno a nagyszülőnél. Mondjuk az én anyám normális.
2021. szept. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5%
Nem tolnám senki nyakára a gyerekem
2021. szept. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%
Ennyi idősen simán ottmaradtak bármelyik mamánál. Igaz, olyankor szabin voltak a még dolgozó nagyszülők. A lépcső idehaza sincs elzárva, bár ez egy kicsit más, mert így a napi rutin részévé vált nem leesni róla, vendégségben kicsit neccesebb, de a Dédinél sem volt gond a rohadt meredek padlásfeljáróból. És gyerekbarátnak sem mondanám kifejezetten, inkább figyeltek a gyerekeimre, és ha rájöttek, hogy valami rossz helyen van, akkor elpakolták. Másfél évesen aludtak ott először, a középső rögtön egy hétig. Szuper bulik voltak.
2021. szept. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
3 évesen hagytak engem először a nagymamámnál, de csak mert annyira kértem , hadd aludhassak ott. A szüleim először nem akarták, mondván se pizsama, se fogmóso cucc semmit nem hoztak. Mondta a nagyimmal egy háztartásban élő nagynéném, hogy nem gond, ha éjszaka nagyon bőgök, majd hazavisznek kocsival, pizsamát és fogkefét is adnak. Nem volt semmmi gond, onnantól kezdve évente nyaraltam náluk. Figyeltek rám, és a nagynénémnek volt egy nálam pár évvel idősebb gyereke, szóval nagyon jókat játszottunk.
2021. szept. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nekem ezzel csak az a bajom, hogy mondjuk reggel felügyelet nélkül lenne abban a holtidőben, mikor még alszik a gyerek, de már nyitni kell. Egész napra is necces ott lennie szerintem, hogy közben nyitva a bolt. Ha ott vagyunk is csak mesét néz, nem igazán foglalkoznak vele, após simán elindul vele kocsival gyerekülés nélkül.

A lépcső meg annyi, hogy csigalepcso, és a korlátja mozog meg sötét van, néha én is megcsúszok.

Nem tudom, lehet csak én izgulom túl. Mondjuk, ha zarva lennének, és folyamatosan felügyelnék, akkor ott hagynám, de így nem gondolom biztonságosnak.

2021. szept. 1. 19:16
 10/11 A kérdező kommentje:
Amúgy én is imádtam nyaralni mamámnál, ezért is nem szeretném megfosztani őt ettől az élménytől. Viszont én nagyobb voltam, a mamám meg nyugdíjas.
2021. szept. 1. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!