Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jogos dolog,hogy válás óta...

Jogos dolog,hogy válás óta fizetek a gyerekre X összeget,és az exfeleség többet akar?

Figyelt kérdés
70 ezret fizetek,4 éve. A gyerek azon felül itt is megkap mindent,amikor nálam van. Hozom viszem minden felé nyaralni,kirándulni, ingázok érte a fővárosba. Az ex többet keres elvileg mint én,de mindig kér a 70 ezren felül dolgokra 20-30 ezreket,sőt néha többet is. Most előállt azzal,hogy emeljük a gyerek tartson,hisz eltelt 4 év, a fizum nőtt stb. És ő nem győzi a 7 éves gyereket anyagilag. Mit gondoltok erről?
2021. szept. 7. 15:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
Ha nem tudtok megegyezni, marad a bíróság. Mindegy, hogy én mit írok, mert attól még az exeddel kell megegyezned.
2021. szept. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%
Annyit kér, amennyit akar. Te meg annyit adsz, amennyit a bíróság megítélt. Mehet emelést kerni, de indokolnia kell
2021. szept. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
98%
Igen, pontosan. Neked annyit kell adni, amennyit a bíróság megítél, ő mehet emelést kérni, ha megindokolja, és a bíróság ennél fogva többet ítél akkor annyit fizetsz nyilvánvalóan. Viszont ha véleményt kérsz, akkor a 70 ezer gyerektartásnak jó, nem gondolom, hogy többre szükség lenne, ha nem annyira rosszak az exed anyagi körülményei.
2021. szept. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

Nézd meg, hogy nekem itt miket válaszoltak. Egy gyerek után 70+egyéb költségek nekem nagyon soknak hangzik, de persze ha milliós fizetésed van, az más...

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..

2021. szept. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
62%
A fizetésed x szazaléka a gyereké, ha nő a fizetésed, az x is nő, ennyi.
2021. szept. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
33%
Azért 4 éve mennyit ért a 70e és most mennyit ér. Teljesen független az exed fizetésétől a gyerektartás. Tiéd is a gyerek, nem csak az övé. Az ,hogy az exed fizetése mennyi ahhoz semmi közöd, az az övé, a gyerekre akkor is ugyanannyit költ. Mivel vele él, ő sokkal többet tesz bele, ami anyagiakban nem kifejezhető.
2021. szept. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom mekkora fizetésed van, de szerintem egy gyerekre, ha még mellette pluszban is költesz rá, bőven elég kéne legyen a 70 ezer. Hacsak nem milliós fizetésed van és a gyereknek valami speciális igénye, akkr nem hiszem, hogy emelnének.
2021. szept. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%

5!


Már jó rég óta nem állapítanak meg százalékos gyermektartasdijat. Plusz itt nekem uyg tűnik hivatalosan nincs is semmi meghatározva.

2021. szept. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
60%
70ezer baromi sok. Átlagban 20-30ezret szoktak megítélni. Eleve nem a te dolgod lenne a gyerek összes kiadását állni. Most gondolj bele,ha az exed is beletesz 70et,akkor szerinted melyik családban költenek havi 140et 1 gyerekre?
2021. szept. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
30%

Szeretem ezt a ha anyuka is ennyit tesz bele az ennyi és ennyi. Anyuka az idejét energiáját sokkal jobban beleteszi. Hiszen nála van a gyerek!

Viszont 70 ezer ft azért nem mondható kis összegnek gyt-t illetően. Az valóban ifaz h 4 éve többet ~rt ez az össteg, és hát a korral az igényei is nagyobbak egy gyereknek

Ez a bíróság álltal megállapított?

2021. szept. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!