Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves kisgyereknél ez...

Másfél éves kisgyereknél ez normális viselkedés, vagy én rontottam el valamit, vagy valami gond lehet?

Figyelt kérdés

Itthon csak akkor tud játszani, ellenni, ha mellette vagyok és foglalkozok vele. A legtöbb dolog nagyon rövid ideig köti le. Ha pl megpróbálok vele leülni és homokozni vagy építőzni vagy könyvet nézegetni vagy autózni, max fél percig sikerül lekötnöm.

Ma voltunk kisgyerekes kerekítő foglalkozáson, és ő volt az egyetlen kisgyerek, akit nem sikerült lefoglalni. Nem tudom az ölembe ültetni, nem tudok vele együtt játszani, mert máris megy odébb, megkeresi a konnektorokat, belenyúl, mert akkor odamegyek hozzá, vagy megnézi a többiek cuccait, táskáját, megkeresi hova tud bemászni, felmászni.

A játszótéren is csak a hintában marad el, azon kívül vagy a triciklivel sétálunk, vagy rohangál egyik játéktól a másikig.

Közben más korabeli gyerekek leülnek a homokozóban és teljesen jól elvannak, vagy eljátszanak a szülővel.

Én szúrtam el valahol? Túl sokat vagyok vele? Vagy túl keveset játszom vele? Muszáj a háztartást is vinnem, és sajnos sokszor kell várnia rám, mert épp mást csinálok, nem tudok rohanni hozzá.

De ő nem is az a bújós, puszizkodós kisgyerek, nem tudom megölelni sem. Néha attól félek, hogy én rontottam el, hogy miattam lett ilyen.

Mit csináljak másképp?


2021. szept. 8. 15:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Az enyémek sem voltak el magukban ekkoraként, de semmi bajuk, pedig más személyiségek is (az egyik hisztisebb volt, a másik bújósabb, az egyiket a társaság kötötte le, a másikkal folyton sétálni kellett... de így is úgyis szórakoztatás). Szerintem az átlag másfél évesnek mindig az kell, amit épp meglát, félperces váltásokban, te meg egész nap nyomozhatod, akkor is bajba kerül. És észre sem veszi, ha otthagy, bezzeg, ha te hagyod ott, azt rögtön :)
2021. szept. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
A fiam egy éves és dettó..
2021. szept. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Fu az én fiam is ilyen volt :( akkor elkezdtem beszelgetni pár hasonló anyukaval, nekik szépen alakultak a gyerekeik, ahogy az gyere jobban beszeltek... Az enyém sajnos nem :(

mostmár két éves és még mindig nem beszel, és teljesen más mint a többi kétéves. Nekem is egy ilyen kerekito foglalkozás volt az első, ahol megijedtem, hogy baj van. Remélem nálad nem lesz gond!

Azt verd ki a fejedbol hogy te rontottad el. Ez nem így működik. A kerdesedbol is érződik hogy törődsz vele. Korábban is ilyen nyugtalan típus volt vagy történt valami változás mostanság?

2021. szept. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

Az Én fiam is most másfél éves, de rá ez egyáltalán nem jellemző, sőt, inkább az ellenkezője. Minden gyerek egyénisége más és más, nem mondanám, hogy Te rontottad el, Én is ugyanúgy vezetek háztartást, bár az Én fiam inkább van el nélkülem, mint velem, nagyon ügyesen elfoglalja magát, néha ha bemegyek hozzá is átmegy másik szobába játszani.. ha szüksége van rám, jön, olvasunk egyet és megy tovább. 🤷🏼‍♀️

Szerintem idővel ez változni fog, esetleg próbáld többször vinni játszóra, gyerekek közé, vagy mondjuk játszóházba, oda bemehetsz vele Te is, lehet a sok labda stb, veled közös játék leköti majd :)

2021. szept. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom pedig a kettő között van. Ritkán van el egyedül, kb csak amikor kakil. Sok játékkal játszik össze-vissza, viszont a homokozóban pl simán fél órát is elül egy helyben itthon. Ha akarnám, egy órán keresztül nézegethetnénk a könyveket egy helyben. A bújósság változó, nem mászok bele a privát szférájába, amikor kell neki szeretet, akkor jön és annyit kap, amennyit akar, illetve néha megkérem, hogy öleljen meg, vagy adjon puszit, és van kedve, akkor odajön. De egyébként meg egy pillanatra sem tud megállni, csak a tévé előtt... Folyamatosan megy egyik szobából a másikba, viszi a játékait, stbstb... Az altatás egy tortúra, mert hiába fáradt, folyamatosan mozog az ágyban is... Másfél éves, már mindent mond kb, csak mondatokat nem.
2021. szept. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

3-as, nálatok mi a helyzet jelenleg, azon kívül, hogy nem beszél, van más gond?

Az én gyerekem is csak annyit mond, hogy papa és mama, meg va-va, és a lámpára van egy saját szava. Meg halandzsázik. De értelmes szót mást nem, csak papa-mama.

Nem történt semmi különös változás nálunk. Amióta tud mozogni, helyet változtatni, azóta rohanok utána, nincs megállás.

Tavasz óta járunk játszóterezni, ott azt vettem észre, hogy egy-egy gyerekhez odamegy, és azt sem bánja ha hozzá jön oda valaki (tavasszal még sírva fakadt az idegenektől), de azt nem szereti, ha többen vannak egy kupacban.

2021. szept. 8. 18:07
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kettő van, a nagyobbik olyan volt 2 évesen, hogy leraktad valahová, akkor ott maradt. Nem császkált el, nem sírt, ha adtál a kezébe egy kanalat, akkor azzal elvolt órákig. Mondjuk ő ilyen kis lassúcska, most 3 éves és pár hete kezdett el beszélni, eddig csak néhány szót mondott.


A kisebb most 1,5 éves, amióta megtanult járni, azóta megy. Csak akkor tudom 10 másodpercnél tovább lekötni, ha énekelek neki, vagy berakom a fürdőkádba. Néha jön, megölel, bemászik az ölembe, aztán szinte ugyanazzal a lendülettel kéri is, hogy tegyem le. Jobban rollerezik a nővérénél, esküszöm, múltkor direkt hátrafelé hajtotta, hogy kipróbálja, olyat lehet-e. A szabályok nem érdeklik, állandóan rohanok utána, mert az sem érdekli, ha nem tud lemászni a mászókáról, azért elindul lefelé, volt már, hogy úgy kaptam el esés közben.


Szerintem mindkét gyetekem belefér még a normális kategóriába.

2021. szept. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, remélem, a játszóterezés és a kerekítőzés segít neki a szocializációban. Azt tudom, hogy vannak gyerekek, akik duracell nyuszik, fárasztó, de ez van, legalább mozgásban tart :) Az egy kicsit aggaszt, hogy antiszoc.

3-as, ha van bármilyen egyéb tapasztalatod vagy tanácsod, oszd meg velem. Te miért kezdtél el aggódni, és a beszéd hiányán kívül mi aggaszt még?

2021. szept. 8. 22:14
 9/12 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekem kicsivel három éves kora előtt lett szobatiszta és kezdett el beszélni, addig semmit nem mondtak, csak mutogattak, hablatyoltak, "énekeltek", de ezekkel elég jól megértették magukat. Nem volt elmaradásuk semmiben, nem lettek sni-sek, jó tanulók és sok mindenben tehetségesek. 1.
2021. szept. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia, 3-as vagyok! Az nagyon nagyon jó hogy mondja hogy mama - papa!! A fiam a mai napig nem szólít minket sehogy. Erre amúgy a 18 hos statuszon kérdezett rá a védőnő, és csodálkozott is.

Hát hogy min aggódtam? Úgy éreztem hónapok óta nem fejlődött a gyerek. Aztán mikor vittem erre a kerekitore láttam hogy más gyerekek folyton keresik az anyjuk visszajelzését, nekem olyan kevés meleg pillanatom volt vele addigra. Mindig csak szaladgált.

A másik hogy nem tud játszani. Két éves és nem érdeklik a játékok, nem tud építeni az epitokockakbol, nem tud formaberakozni, nem játszik kicsi állatokkal sem a homokozni a formákkal.

Szóval nálunk elég sok dologban más volt már 20 hónaposan is, és nem lett más két éves korára se. De nagyon sok gyerek hasonló figyelmetlen extra sajtkukac gyerek meg hirtelen beindult 2 éves kora körül akikkel forumoztam. Sajnos az enyém nem :(

2021. szept. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!