Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves ikrek miert ilyen...

3 éves ikrek miert ilyen szofogadatlanok?

Figyelt kérdés
Teljesen kudarc a nevelésük. Nagyon elrontottunk vmit, pedig tényleg mindig itt vagyunk veluk. :( Nem esznek, nem isznak, egész nap huzavona, semmit nem csinálnak amit mondunk. Valószínűleg hiperaktivak. Nem láttam hasonló gyereket még, egész nap futnak, nem allank meg nézelődni, mint a többi gyerek. Ülve nem tudnak enni, hiába próbáljuk mindenhogy. Mindig orditanak vmiert. Nem bírjuk a férjemmel. Nevelesi tanácsokat szeretnék kérni.
2021. szept. 12. 12:29
 1/9 A kérdező kommentje:
Sarokba állítanám, de egyszerűen kijonnek és kinevetnek. Hogy tudnám elerni például, hogy ne jöjjenek ki a sarokból?
2021. szept. 12. 12:34
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Ahányszor kijön, annyiszor visszaviszed.

Dackorszakban vannak, próbálgatják a határaikat.

2021. szept. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Mi az, hogy nem bírnak ülve enni? Ahányszor felállnak az asztaltól, annyiszor visszaülteted oda őket. Ha kell, 2 órán keresztül ezt játsszátok. Hamar megtanulják, hogy mi a rend. A gyerekekkel az a lényeg, hogy következetesnek és határozottnak kell lenni.
2021. szept. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Érdemes megnézni a Szuperdada visszatér sorozatot (youtube-on fent van), ott is küzdenek a szülők hasonló problémával. Annyiszor kell visszarakni a sarokba, amennyiszer szükséges, és brutál nagy türelem kell hozzá.

Ha ülve nem tudnak enni, akkor nem esznek. Nincs kaja, csak akkor, ha ülnek. Kétlem, hogy ennyi éhezéstől rosszul lennének.

Lehet, hogy nekik más módszer válna be, pl. egy pontrendszer, ahol a jó viselkedéssel jutalmat szereznek, ez lehet akár játszóház, akár más.


Az nem normális, hogy 3 évesek parancsolgatnak felnőtt embereknek. Lehet oka a határozatlanság, a nevelésbeli széthúzás a két szülő között, a korlátok hiánya, és vélhetően az ikrek természete sem egyszerű, gyorsan ki lehet mellettük merülni, ilyenkor a szülő hajlamos a gyereke kedvére lenni, hogy végre nyugta legyen.

2021. szept. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Együtt, csapatban sokkal rosszabbak a gyerekek.
2021. szept. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%
Ideje szakemberhez fordulni...
2021. szept. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
Normális gyerekek :)
2021. szept. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%

2,5 eves ikreink ugyanilyenek. Dackorszak, feszegetik a hatarokat. Be kell szigorítani. Ahogy irtak elottem is, beallitod a sarokba es ha eljön visszaviszed, addig csinálod amig ott nem marad 3 percig. Igen eleinte rohadt nehez lesz es biztos h orditani fognak, de megtanuljak. En is egyebkent a Szuperdadat neztem es onnan lestem el par dolgot. Ez a saorkba allitos dolog nalunk az elso alkalommal 2oran at tartott, addig folyamat vittem vissza a gyereket a sarokba. Mar majdnem sirva fakadtam, hogy nem hiszem ezt el.

Kovetkezetesnek kell lenni! Ne engedd, hogy allva egyenek stb.

2021. szept. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok jó tanácsot! Ma mikor elmentek az asztaltól motorozni elvettem és mondtam addig nem kapják meg míg nem eszik meg ülve az ebédet. Bejott. Remélem fokozatosan mindenen tudok változtatni. Sajnos kicsit gyengék voltunk, ahogy egyik előttem lévő írta, hogy végre hagyják már abba az egész napos orditast és engedtunk.
2021. szept. 13. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!