Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet belőle probléma ha a...

Lehet belőle probléma ha a 2,5 éves gyerek sokszor látja meztelenen az anyukáját?

Figyelt kérdés

Együtt szoktunk fürdeni és ha valamiért együtt alszunk (nehezzen alszik el, beteg stb) akkor nincs rajtam ruha. (csak meztelenül tudok aludni)

Lassan már próbálom leszoktatni az együtt alvásokról...

A fürdés is talán egy 3-4 éves koráig mehet így.

2,5 évesen még nem nagy hozzá?


2021. szept. 15. 00:24
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
63%

#19 ez szerintem a másik véglet. Nem árt, ha nem csak a magazinokban photoshoppolt modellek testét látja, hanem egy húsvér emberét is a maga tökéletlenségével.

Attól is szégyellheti a testét, ha anyuka extra szégyellős.


Ez persze nem azt jelenti, hogy teljesen ki kell tárulkozni. De az, hogy oda sem mersz nézni... Lehet ott más dolog is húzódik a háttérben.

2021. szept. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
53%
Azzal nincs baj, ha otthon, egyedül vagy párjával valaki meztelen, szeret meztelenkedni. De ha van egy gyerekem, akkor tekintettel vagyok rá, és mellé nem fekszem be meztelenül. Esetleg fürdéshez is felveszek egy alsót. Ha mégis csinálod, csináltad, amit leírtál, akkor pont most van az ideje hogy erről leszoktasd, mert pont abban a korszakban van, amikor a saját határait kialakítja, amikor egyre inkább leválasztódik az anyáról. Ha most azt látja, hogy természetes ha otthon meztelenül vagy előtte, meztelenül fekszel mellé az ágyba, adott esetben egy idegentől is természetesnek veszi majd. Esetleg a kis ovis társaival kezd majd ilyen dolgokat bevezetni a papás-mamás játékba az óvónők nagy "örömére".
2021. szept. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Az utolsó legalább megértette miről is szólt a kérdésem.

Amúgy apuka sosincs előtte meztelenül, mert kislány.

Csak én. Vagy ez tökmindegy?

Legjobb az lenne ha elaludna külön.

Ja és üzenem a többieknek, hogy nem tukosok meztelenül a lakásban, póló+bugyi mindig van rajtam. Kizárólag éjszaka vetkőzök le. Nem kell a gyereknek azt lesni folyton, hogy az anyja pucéran szaladgál, bár akinek így jó, én azt sem ítélem el.

2021. szept. 15. 17:19
 24/25 anonim ***** válasza:
45%

"adott esetben egy idegentől is természetesnek veszi majd."


Jézusom! Dehogy veszi természetesnek! Egy gyerek már 3-4 évesen tökéletesen tisztában van vele, hogy otthon, szűk családi körben mások a szabályok, mint mikor elmegyünk valahova. Ez vastagon nevelés kérdése...


Hát nem tudom le merjem-e írni, mert ahogy olvasom itt a többség elég prűd. Szóval van ez a felfújható fűthető 2-3 személyes jacuzzi, nem látja senki a szomszédból olyan helyen van, tavasztól őszig használjuk. Nagyobbik lányommal rendszeresen beülünk esténként bugyogni és beszélgetni a napi történésekről. Meztelenül.

Ő 16 én 39 éves (nők) vagyunk.

Soha életemben nem takargattam magam a lányaim (ketten vannak) előtt. Szerintem totál semmi szexuális nincs ebben, de azzal is tisztában vagyok, hogy ezzel a szemlélettel csodabogárnak számítok. Anyósom még egy egyszerű ruha próbánál is totál zavarban van.

Amikor egyszer mondtam neki, hogy Németországban szinte minden szauna koedukált és fürdőruhamentes, csak gúnyosan nevetett, micsoda fertő lehet ott, tele feslett nővel és ösztönlény férfival.

És idehaza tényleg ez a "normális" gondolkodás sajnos.

2021. szept. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező:Mi lenne mondjuk,ha csak egy bugyiban aludnál?
2021. szept. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!