Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyereknek puklira, zúzódásr...

Kisgyereknek puklira, zúzódásra szabad fekete nadálytő krémet kenni? Nem nyílt seb.

Figyelt kérdés

20 hónapos kisfiam elesett és beütötte a homlokát, lett egy puklija, kb mint a hüvelykujjam körme. Először eléggé megdagadt, most, kb 1 óra múlva már lelappadt, mintha kékülne.

Mivel kenhetem neki, hogy ne fájjon és hamarabb elmúljon?

Fekete nadálytő krémet szabad ilyen pici gyerekre kenni?

szept. 24. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Mérgező pirrolizidin alkaloidokat tartalmaz, amelyek a gyomorban és a bőrön keresztül könnyen felszívódnak és megnövelik a végzetes májmérgezés veszélyét. 2001-ben az amerikai US Food and Drug Administration és a Federal Trade Commission betiltotta a fekete nadálytőből készült termékek forgalmazását a lehetséges mérgező hatásuk miatt. Egy 2018-as, a fekete nadálytőben lévő pirrolizidin alkaloidokról szóló átfogó tanulmány általános, emberre és állatra veszélyes mérgező hatást állapított meg.

Wikipedia

Én nem kenném kisgyermekre. Egy felnőttnél más,jobban tolerálunk dolgokat.

szept. 24. 10:51
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Majd elmúlik, van ideje, nem?
szept. 24. 10:55
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam rátenni semmit az ilyen "sebekre". A test meggyógyítja önmagát.
szept. 24. 11:03
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Amit lehet, hogy hütöd valamennyire, de "kezelni" teljesen fölösleges.
szept. 24. 11:39
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
Nemrég volt ilyen balesetünk, 2 éves lesz. Az orvos még ennyi idősnek is megtiltotta, hogy bármilyen szarral kenjem. Kizárólag csak jeges borogatást javasolt. Remélem orvos látta a gyerekedet... jobbulást!
szept. 24. 12:02
 6/7 anonim ***** válasza:
97%
Hát, ha mi minden puklinál orvoshoz rohanunk volna...🤷 Megvan, hogy mit kell figyelni a fejbeütés utáni napokban (aluszékonyság, hányás, viselkedés változás) egyébként meg hideg borogatás a puklira - jégzselé mindig van a hűtőben három ovis mellett - aztán amint megnyugodott, lehet tovább rosszalkodni. 🤪
szept. 24. 12:59
 7/7 anonim ***** válasza:
62%
#6-os, nálunk sem volt semmi komoly tünet, de mégiscsak a koponyáját verte be, és 4 cm átmérőjű nagy dudor volt. Én nyugodtabb voltam, hogy megnézik, nem került sok időnkbe nekünk se és a dokinak se, ő is azt mondta, jobb, hogy bevittük, sose lehet tudni van e repedés, ezt mi anyukák nem tudjuk eldönteni otthon.
szept. 24. 13:04

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2022, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!