Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyereknek puklira, zúzódásr...

Kisgyereknek puklira, zúzódásra szabad fekete nadálytő krémet kenni? Nem nyílt seb.

Figyelt kérdés

20 hónapos kisfiam elesett és beütötte a homlokát, lett egy puklija, kb mint a hüvelykujjam körme. Először eléggé megdagadt, most, kb 1 óra múlva már lelappadt, mintha kékülne.

Mivel kenhetem neki, hogy ne fájjon és hamarabb elmúljon?

Fekete nadálytő krémet szabad ilyen pici gyerekre kenni?


2021. szept. 24. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Mérgező pirrolizidin alkaloidokat tartalmaz, amelyek a gyomorban és a bőrön keresztül könnyen felszívódnak és megnövelik a végzetes májmérgezés veszélyét. 2001-ben az amerikai US Food and Drug Administration és a Federal Trade Commission betiltotta a fekete nadálytőből készült termékek forgalmazását a lehetséges mérgező hatásuk miatt. Egy 2018-as, a fekete nadálytőben lévő pirrolizidin alkaloidokról szóló átfogó tanulmány általános, emberre és állatra veszélyes mérgező hatást állapított meg.


Wikipedia

Én nem kenném kisgyermekre. Egy felnőttnél más,jobban tolerálunk dolgokat.

2021. szept. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Majd elmúlik, van ideje, nem?
2021. szept. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam rátenni semmit az ilyen "sebekre". A test meggyógyítja önmagát.
2021. szept. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Amit lehet, hogy hütöd valamennyire, de "kezelni" teljesen fölösleges.
2021. szept. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
Nemrég volt ilyen balesetünk, 2 éves lesz. Az orvos még ennyi idősnek is megtiltotta, hogy bármilyen szarral kenjem. Kizárólag csak jeges borogatást javasolt. Remélem orvos látta a gyerekedet... jobbulást!
2021. szept. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
97%
Hát, ha mi minden puklinál orvoshoz rohanunk volna...🤷 Megvan, hogy mit kell figyelni a fejbeütés utáni napokban (aluszékonyság, hányás, viselkedés változás) egyébként meg hideg borogatás a puklira - jégzselé mindig van a hűtőben három ovis mellett - aztán amint megnyugodott, lehet tovább rosszalkodni. 🤪
2021. szept. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
62%
#6-os, nálunk sem volt semmi komoly tünet, de mégiscsak a koponyáját verte be, és 4 cm átmérőjű nagy dudor volt. Én nyugodtabb voltam, hogy megnézik, nem került sok időnkbe nekünk se és a dokinak se, ő is azt mondta, jobb, hogy bevittük, sose lehet tudni van e repedés, ezt mi anyukák nem tudjuk eldönteni otthon.
2021. szept. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!