Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tud rajzolni majdnem 4...

Mit tud rajzolni majdnem 4 éves gyereked? Mivel tudnám fejleszteni?

Figyelt kérdés
Kisfiam jövő héten lesz 4 éves, most szeptemberben kezdte az ovit. Nem igazán tud rajzolni illetve szinezni, a ceruzát is mindig marokra akarja fogni, persze mikor mutatom neki akkor már jól tartja. De egyébként nem is köti le sokáig a figyelmét, nem érdekli. De pl.Ragasztani, gyurmazni azt nagyon szeret , azzal sokáig elvan. Baj ez? Vagy majd az oviban megtanulja? Esetleg később jobban fogja érdekelni? Csak mert a csoportjában egyesek olyan szépen rajzolnak, szineznek, igaz nem tudom az mennyire számít ,hogy azok bőven elmúltak 4 évesek.

2021. okt. 7. 22:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűbb dolgokat: embert, házikót, napocskát, virágot, ilyesmit egész szépen, teljesen felismerhetően. Színezni is szépen színez, nem megy ki a vonalból. Cserébe a nagymozgásokban tök béna, a 2,5 éves húga sokkal jobban mozog nála. 😄 A tiéd valószínűleg másban jó, ezért gyengébb a finommotorika, de ezzel nincsen semmi gond. 😊
2021. okt. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Figurális dolgokat már rajzolt a fiam ilyenkor, de ő eleve firkálós. Elnagyolt pálcika emberek, térkép csíkokkal és X-ekkel, ilyesmiket csinált.

Viszont odafigyelni és vonalon belül színezni az óvodában tanult meg közel 5 évesen.


Én valahol azt hallottam, hogy nem általános és nem elvárás, hogy egy kiscsoportos már felismerhető dolgokat rajzoljon.

2021. okt. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Eröltetik a cerkat ebben a korban, de nem a kis kezuknek valo. Lehet azert se rajzol annyit, mert kenyelmetlen, ha meg kenyelmesen fogna, akkor kijavitod.
2021. okt. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Semmit nem rajzolt, 5 èves mùlt, mikor először pàr betűt leìrt, utana kezdett rajzolni. A nagymozgásai fejlődtek nagyon hamar, a finommotorikàja àtlagnàl kèsőbb.
2021. okt. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%
Szia! Ennyi idősen még ez nem baj, kiscsoportban még elég a marokkréta, utána 4 éves kor körül a normál zsírkréta, majd nagycsoportban már jó, ha tud ceruzával rajzolni, és ezzel párhuzamosan alakul, illetve alakítjuk a ceruzatartást. Ehhez a finommotorikát lehet otthon fejlesztgetni mindenféle kézműveskedéssel, illetve más tevékenységekkel, amik finom kéz- és ujjmozdulatokat igényelnek. (Jó a ragasztás, gyurmázás is.)
2021. okt. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Thunderfairy ***** válasza:
81%
Én körűbelűl 6 évesen fogtam előszőr ceruzát. Úgy vettek rá a rajzolásra hogy homokba rajzolni házat, napot, stb. amolyan kisgyerekes szinten. Késöbb kopirozni és másolni kezdtem képregényekből. Most már felnőt emberként úgy lerajzolok egy anime karaktert, pl. Naruto figurát képről nézve, mint ahogy az animében látod a karaktert. Tehát pár év múlva még lehet belőle jó rajzoló.
2021. okt. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!