Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20-22 hónapos kisgyereked tud...

20-22 hónapos kisgyereked tud már kanállal enni egyedül, tisztán?

Figyelt kérdés
Ha igen, megirnátok, milyen ételeket?
2021. okt. 20. 14:18
A kérdező szavazást indított:
Nem tud egyedül enni, etetni kell
Tud kanállal enni, de még ügyetlen és mellémegy az étel
Bizonyos ételeket tud egyedül és ügyesen, tisztán enni
Tud egyedül enni, ügyesen és tisztán
30 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

A kanalat is rosszul fogja meg 😂

De kézzel szeret enni.

A tésztát egyesével eszi kézzel. A levest annyira nem eszi. Pl a pörkölt van, rizses hús, vagy akármi akkor nekem kell etetnem, de ha sült hús rántott hús azt kézzel eszi 1-2 kanál főzelékkel vagy ami van mellé.

2021. okt. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Van amit inkább nem hagyok rá (leves), van amit nem tud tisztán (pl főzelék), de van amit nagyon ügyesen megeszik egyedül kanállal vagy villával.
2021. okt. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

23 hónapos.

Etetni egyáltalán nem lehet már két hónapja, egy falatot sem fogad el tölünk.

Egyedül eszik mindent, leveseket kifejezetten szereti. Viszont minden étkezés után takaritás, ruhacsere, mert rengeteg mellémegy. 💁

2021. okt. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyik tudott teljesen tisztán levest is, másik max. sűrű joghurtot tudott, de azt is úgy hogy fele mellé.
2021. okt. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Simán tud, bármit. De ha épp nincs kanál (leesett, vagy két másodperccel előbb adom a kezébe a joghurtot, mint a kanalat), az se zavarja, eszik a tenyerével. De konkrétan képzeld el, amint a joghurtosdobozba belenyúl a kezével, és azzal kanalazik. Nem az ujjával, hanem az egész kezével. Szóval a mozdulat megvan neki, de a koncepciót, az evőeszközök lényegét, célját még nem sikerült beemelnie.

Januárban lesz két éves.

2021. okt. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

19 hónapos, tud egyedül bármit enni (levest is, villás ételeket stb). Egy kicsi mindig mellé megy, de alapvetően szépen eszik.

Annyi, hogy mi blw-ztünk, nagyon hamar tanítottam evőeszközzel enni, mindig az volt az alap, hogy ő egyedül eszik.

2021. okt. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%
Mindketten teljesen tisztán levest is. Én gyakrabban eszem le magam. 🤣
2021. okt. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
22 hónapos, és egy igazi kismalac 😂 kézzel és villával gyönyörűen eszik mindent ami szilárd, viszont a folyékonyabb dolgokat, levest, főzeléket a kanállal borzalom. Nem tudom miért, a kanalat annyira rosszul emeli a szájához, hogy pl a leves leve teljesen kifolyik belőle, bár azért a sűrűje legalább rajta marad. De nem baj, én szoktam egyedül engedni, gyakorolja csak, majd belejön.
2021. okt. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!