Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van ilyenre is lehetőség?május...

Van ilyenre is lehetőség?májusban be lehet rakni a bölcsödébe szeptemberig az ovi kezdésig? Májusban tölti a lányom a 3 évet. Itthon vagyok vele.De akkor mennem kell vissza dolgozni

Figyelt kérdés
2021. okt. 22. 14:05
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Magánbölcsibe esetleg, de államiba ennyi idősen már nem veszik be.
2021. okt. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor,érdemes lenne mostanában próbálkoznom,hogy hátha még beveszik.
2021. okt. 22. 14:09
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom hol éltek, de országos probléma, hogy kevés a férőhely. Évközben szinte lehetetlen bekerülni, ha még nem is jelentkeztetek, ráadásul van olyan hely is, ahol évközben nem is lehet jelentkezni. Az meg már mellékes, hogy ha nem méz vissza, akkor be sem veszik nagy eséllyel.

Államiba szinte kizárt, hogy helyet kapjatok, esetleg fizetős magán intézményekben próbálkozhattok.

2021. okt. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Ez az adott bölcsődétől függ. De szerintem van rá lehetőség, mivel csak szeptembertől lesz óvoda köteles, és ha még most beiratod, akkor maradhat. A barátnőm kisfia bölcsis, de februárban lesz 3 éves és még maradhat szeptemberig, amíg nem kezdi az óvodát.
2021. okt. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
4-es vagyok. Barátnőm tavaly szeptemberben adta be a kérelmet a bölcsibe, novemberben felvették, mert volt férőhely. Valóban nehéz bejutni, de nem lehetetlen. Egy próbát megér, max visszautasítotanak.
2021. okt. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Most nálunk is van hely.

Lányom decemberben tölti a 3 évet, de ebben az évben mi is inkább bölcsivel kezdtünk és majd jövőre lesz óvodás. (ő még nem szobatiszta és más gondjaink is vannak, ami miatt egyáltalán nem ovi érett)

Mi tavaly jelentkeztünk, de nem volt akkor hely, most szeptembertől meg már csak 8-án kezdték az állami bölcsit, szóval bőven akad még hely bőven. Egy próbát megér!

2021. okt. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
36%

Akkor igen ha beirattad tavasszal és mondtad, hogy májusban vinnéd.

És amúgy ezt hogy gondoltad, beszoktatás 2-3 hét amibe befigyel egy kis betegség. Mire beszokna jön a zárás ami 3-4 hét. Kb csak szenvedni vinnéd majd újra kezdheti egy új helyen.

2021. okt. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha betölti a 3 évet, a bölcsi már nem veszi fel.

Tehát mindenképpen csak előbb kezdhet.

Nekem a márciusi gyerekem most januárban fog kezdeni (nem idős hozzá 2 év 10 hónaposan és szeptemberig marad), de ehhez tavaly májusban kellett jelentkeznünk.

2021. okt. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 3 évesen ment bölcsibe 2019-ben.

Nem beszélt és pelenkás volt.

Ott sokat fejlődött.

3.5 évesen ment oviba pelus nélkül, és kezdetlegesen beszélt szavakban.

2021. okt. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Májusban már oviba sem vették be a lányomat, mondván, hogy mit akarok, mindjárt itt az év vége. A pedagógusok teljesen más időszámításban élnek, mint a többi ember.
2021. okt. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!