Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minden játszótéren van egy...

Minden játszótéren van egy beképzelt anyuka klikk?

Figyelt kérdés

A ti játszótokon is vannak klikkesedő anyák? Akik mindent jobban tudnak, össze súgnak a hátad mögött? Akiknek a gyerekei csodagyerekek és mindent előbb kezdtek mint az átlag?

És még egymást is kibeszélik ha valaki nincs ott :s


2021. okt. 24. 16:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Sőt egyiken sincs. Legalább 10 játszó van a kerületben, nagy részén gyerek is alig van, maximum 1-2 anyuka van ott egyszerre, beszélgetni se szoktak. Budapest, kertváros.
2021. okt. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%

Budapesten kertvárosi részeken láttam ilyet, belvárosban ritkán.

Vidéki városban egyáltalán nem láttam. Városban-falun max olyanokat láttam, akik ismerik egymást és örülnek a társaságnak.

2021. okt. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Itt ilyen eppen nincs de ettől még másmilyen van. Pl nekem már nagyok a gyerekeim és akikkel én jártam a jatszora azok kedvesebb ismerőseim vagy talán néhányan a barátaim is, azok akinek még kicsi most a gyerekük már inkább ismerős kategória. Max egy szia szia és ennyi.
2021. okt. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk 2 csoport létezik: a klikkesedők, akik nem beképzeltek, csak simán ismerik egymást régebbről így van miről beszélgetniük. Nem beszélik ki egymást, ha semleges témáról beszélnek, akkor nyugodtan bárki bekapcsolódhat a diskurzusba.

A másik csoport a beképzelt bezzeg anyák, akiket mindenki próbál kerülni. Ők rátelepednek minden egyénre és csoportra akik a közelükben tartózkodnak, általában könnyen nyitnak, azonnal megered a nyelvük, de 10 perc után mást sem hallasz tőlük, csak hogy Béluka 1,5 évesen már Petőfi összest szavalt. Nehéz tőlük megszabadulni és ha már egyszer szóbaálltatok, akkor úgy köszönt minden egyes alkalommal amikor találkoztok, mintha világi nagy cimbik lennétek.

2021. okt. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Nincs, de ha lenne sem nagyon tűnne fel. Ôszintén nem foglalkozom sosem másokkal. Tőlem akár ki is beszélhetnének, bár nem vagyok én annyira érdekes, hogy beszédtéma legyek 🤷🏼‍♀️
2021. okt. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
58%

Nincs. De valakinek már az is beképzelt anyuka, aki megtanítja köszönni, udvariasnak lenni a gyerekét. Aki megteheti, hogy márkásabb cuccokat ad a gyerekre. Aki nem zabáltatja a csúszda tetején. Aki magassarkút és harisnyát vesz fel, nem mackót meg tornacipőt. Aki elviszi a gyerekét ringató foglalkozasokra.

Szóval pontosítani kellene, hogy kinek mi számít beképzeltnek. Mert nálunk minden fenti, amit felsoroltam, sajnos beképzeltnek számít.

2021. okt. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Derjaderja ***** válasza:
100%

Szerintem nincs, általában elég messze vannak szerintem a játszók, de a messzén belül van kb 5-6, és én nem igazán figyeltem meg fix gyerekeket vagy szülőket, igaz nagyon gyenge az arcmemóriám és nem is a többség által preferált időpontok jók nekünk.

Odáig még senkivel sem jutottam, hogy a gyereke vagy az enyém mit csinált előbb, 1-2 mondatot vagy mosolyt szoktam váltani, de másokon is azt láttam, hogy külön álldogálnak vagy a saját gyerekükkel vannak.

Sokszor meg apák vannak, ők szinte mindig lazák és kedvesek, de nem beszèlgetnek.

2021. okt. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Derjaderja ***** válasza:
100%

A 6 felvetésével részben egyetértek, de ez megint olyan furi, hogy ki mit ad a gyerekére, nekem pl fogalmam sincs egyik ruháról se hogy milyen drága,.kiveve, ha vkin olyan van, mint a gyerekemen. Meg én turiztam már fillérekért újszerű márkást is.

Szerintem mások nem tartanak beképzeltnek ha jó cuccokban van a gyerek, mert fogalmuk sincs róla.

Itt a környéken sokan járnak Ringatóra/Kerekítőre, utóbbi pl alig kerül pénzbe, sose jut a eszembe státusz szimbolumnak tartani.

A viselkedős rész jogos lehet.

2021. okt. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Öt játszótérre járunk rendszeresen, de egyiken se jellemző. Mondjuk én az vagyok, aki a gyerekeivel játszik, mert még a nagyobb is igényli (anya, nézd, nézd ,nézd! - 6 éves), így fel se tűnne.
2021. okt. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Nem ruházkodásra gondoltam, az én gyerekemet is próbálom szépen öltöztetni és a csúszda tetején sem zabáltatom. (Akkor lehet én is annak számítok?)

Én a kioktatós, kibeszélős, bezzeganyákra gondoltam.

Eddig mindig belefutottam párba, megyeszékhelyen élünk.

2021. okt. 24. 18:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!