Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Havi 40 e.Ft támogat apuka....

Csilla6 kérdése:

Havi 40 e.Ft támogat apuka. A kicsit látogatja hetente. Köztünk sok a vita, ha hivatalossá tenném a gyerektartást és láthatást, ha 2 hetente jöhetne csak és ne legyen joga el vinni nélkülem kB 4 éves kora alatt. Van erre esélyem? Félek bele vágni.

Figyelt kérdés
Segítsetek milyen jogai van egy apának? Érdemes bírósághoz fordulni? 2 hónapos terhes voltam mikor el külön váltunk. Terhesegem alatt 20eft segített. Szülés után 40eft. Egyszerűen nem tudunk ki jönni batjuk egymást folyton. Szeretném le zárni a dolgot, szeretném, ha nem lenne folyamatosan jelen az életembe. Szeretném ha csak 2 hetente jönne és 4 éves kora alatt ne vihese el nélkülem. Az után is pár órára egy délutánra csak. Van esélyem erre? Félek bele vágni.
2021. nov. 2. 00:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
98%
Itt nem a te, hanem a gyermek érzelmi világa a fontos, neki pedig szüksége van az édesapjára. Örülj neki, hogy ilyen gondoskodó.
2021. nov. 2. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
80%
3 éves kor alatt még neked ítéli a bíróság, de utána kérhet is az apa osztott felügyeletet. Plusz a pénz, az százalékosítva lesz, tehát kereset függvényében még kevesebb is lehet a gyerektartás. Viszont amivel előrébb vagy, hogy most bármikor elviheti ha akarja, ha ezt akadályozod akkor az ő jogai sérülnek. Ha rögzítve van bíróság által a láthatás, akkor az abban foglaltak szerint viheti csak el.
2021. nov. 2. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
78%
Értjük,tehát az apa ne tarthassa a kapcsolatot a gyerekével mert neked ez nem tetszik,De viszont a zseton ugyanúgy érkezzen meg minden hónapban.Mert az már az apa kötelessége.Női logika...gusztustalan.
2021. nov. 2. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
83%

Első körben igen, szabályozni kell a láthatást, de engedni fogják neki a heti látogatást, ha szeretné. Én mindenképp hivatalossá tenném, had mehessen oda, nehogy kizárd a saját érdekedből!


Aztán találd ki, hogyan tudod megoldani, hogy ne legyél ott velük. Pl kirakod a nappaliba a kicsit, meg az apukát, te meg elvonulsz a hálóba nyitott ajtóval. A láthatás kettejükről szóljon, ne rólad. Aztán a végén hagysz neki 10 percet, hogy válaszolhass a kérdéseire, ha vannak, a többit írja le emailben.


Így nyugis neked is, neki is, a babának is.

2021. nov. 2. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem a te jogaidat nézik, hanem a gyerekét, ez az elviselhetetlen ember ugyanis az édesapja. Fontos szabályozni a láthatást, de egy gondoskodó apának csökkenteni a lehetőségeit ostoba gondolat. A gyerekednek a vele való kapcsolat is ugyanolyan fontos, miért csökkentenéd a felére?
2021. nov. 2. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont arra gondoltam,hogy ne látogassa a gyereket, de a pénze az kell. Gyönyörű vagy. Lehet jobban is járna az apjával a gyerek, mert ez a fogalmazás és helyesírás kegyetlen. Hány osztályt jártál ki? Hármat?
2021. nov. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
84%

Azért mert TE nem jössz ki apukával, miből gondolod, hogy bármi feljogosít arra, hogy elszakítsd a gyereket tőle a te kényed-kedved szerint? A pénzét azért gondolom szépen elraktad, azért nem sírtál, hogy azt minek adja. Ez nem így működik. Te eldöntöd, hogy a gyerek apját kizárod a gyereke életéből és csak pár alkalommal láthatja, amikor neked kedved van hozzá. De gyerektartás az legyen.

Az írásodból is látszik, hogy az IQ annyi ahány fogad van. Én csak a gyereket sajnálom, hogy van egy apja, aki lelépett és van egy ilyen anyja.

2021. nov. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
79%

Ezt fájdalmas volt olvasni...


Ha jól értettem a leírásból, akkor már a terhességed alatt is segített 20 ezerrel. Ez szerintem dicséretes. Sok férfitól még a gyerektartást is nehéz bevasalni és azt is fogcsikorgatva adják, még ha a minimális összeg is van megítélve. Tisztelet a kivételnek.


"batjuk egymást folyton"

Ez 'bántjuk' akar lenni? És ez miben nyilvánul meg? Egymás szidása vagy esetleg tettlegesség is?


Tudom, hogy parasztság megkérdezni, de tervezett volt a gyerek? Mert nekem úgy jön le, hogy apuka igenis részt akar venni az életében. Egyetértek a többiekkel, ne akadályozd. A gyereked érdekét nézzed, ne a sajátodat. Mert ez a "szeretném lezárni" dolog nem fog működni, mivel van egy közös csemete, akiről nem mondott le az apja. Gyereket csinálni jó volt a pasi, másra nem?


Hidd el, én tudom milyen apa nélkül felnőni. Születésem után otthagyta anyámat. 14 évig le voltam sz*rva a részéről, akkor is csak azért keresett meg minket, mert anyám újraházasodott. 2x elvitt valamilyen programra, majd rájött, hogy mégse kellek neki és azóta sem kíváncsi rám (26 vagyok). Mondanom se kell, hogy nem épp kellemes érzés.

2021. nov. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ugyanolyan teljes jogú szülő az apa, mint az anya.

A láthatást, gyerektartást már rég le kellett volna papírozni.

Vannak válási mediátorok, akik segítenek rendezni a vitás kérdéseket. A mediátor nem bíró, tehát ő nem dönt semmiben, viszont levezényli úgy a beszélgetést, hogy ne gyilkoljátok meg egymást. De jó lehet erre egy párterápia vagy családterápia is. Nyilván nem az a cél, hogy újra együtt legyetek, hanem az, hogy a körülményekhez képest normálisan tudjátok közösen nevelni a gyereket. Az apáé pontosan ugyanannyira a gyerek, mint a tiéd. Feltételezem a gyerek nem szeplőtelenül fogant. Az apa egykor nagyon is közel állt hozzád. Nem kellene szembeköpni ezt az időszakot.

2021. nov. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Félre értes ne essék, de itt nem a pénzről van szó azt magától adja nem kérem. És nem azért szeretném hivatalossá tenni. Teherbe estem és el hagyott mondván a gyerek sem kell neki és megsem fogja nézni! Semmiben nem segített hogy mire meg érkezik a kicsit még legyek mindene, terhesen sokat próbálkoztam nem akartam el hinni, hogy tud ilyen lenni velem, azt havi 20 ezret is terhesség alatt nagy nehezen adta ide. Miután már meg született a kicsi érdekelte, sosem tiltottam és nem szeretném!!!! De nagy legény lett fenyeget, hogy ő amíg pénzt ad akkor jön amikor akar és ha akarja el is veheti stb. Ez az amit nem szeretnék, egy élet nem a születésel kezdődik úgy gondolom amíg a pocakomba nem érdekelte elzavart többször is. Szeretném, hogy jó kapcsolatuk legyen, nem érdekel a pénz, de ha jár akkor jár. Leginkább az érdekel, és szeretném is, ha 2hetente jönne 3 - 4 éves koráig. Amint ezt kort el éri a kisfiunk nyugodtan el viheti tölthet vele időt és a megbeszélt időre haza hoza. Higgyétek el nem a helyesírást akartam, hogy figyelembe vegyétek! Nem ismeretek. Tervezett baba volt apuka mégis úgy döntőt, hogy mégsem akarja. És, hogy miért? Mert nem voltam hajlandó az anyosommal maradni, szeretem volna, ha 3 an élünk együtt mert úgy gondolom nem egészséges anyóssal, szülőkkel, rokonokkal együtt élni! Apuka azt mondta, oké akkor én anyuval maradok te meg menj és neveld egyedül a kicsit amit tudok majd segítek, ha pedig nem tudok akkor nem, a nevére sem akarta venni 7 hónapos voltam amikor gondolt egyet és fél keresett, hogy mégis szeretném a nevemre venni. Miért? Hogy most tudjon rajtam emberekedni. Nagyon el vagyok keseredve hiszen nem így terveztem az életemet és a kisfiamét sem, haragszom igen mert el hagyta őt, haragszom mert ilyen csúnyán ba csapot engem. De nincs ezt el nyomom magamba, de akkor engem hagyjon békén, ne jöjjön a jogaival, ne mondja nekem azt mit tehetek,mit nem!! Nem érdemli meg a fiát akármennyi pénzt is tesz le az asztalra!!!!! És igen nem fogom vissza adni neki mert engem tény nem érdekel, de a kicsinek abból már meg veszek jó pár dolgot NEM MAGAMRA KÖLTÖM! És tudjátok mit a kommenteknek köszönhetően még annyi baromságom sincs mint volt. Szóval bele törődök, kusba vagyok, nevelem a fiúnkat. Nekem nem jár a nyugalom, az új élet, az újra kezdés.
2021. nov. 2. 11:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!