Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fogzás, allergia, netán más?

Fogzás, allergia, netán más?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Másfél éves kislányom most már több mint 1 hete napi 5-6x nagyon hígat és kissé nyálkásat kakil. Nem fáj neki, nem puffad, semmi ilyesmi.

Most már harmadik napja száműztem az étrendjéből minden tejterméket (a reggeli és esti tejitalon kívül) és úgy en bloc mindent, ami túlságosan pépes, rostos lenne. Változás nincs, ezért egyéb ötlet híján elkezdtem a tejitalra gyanakodni. Nestlé Lactogen Juniort iszik 1 éves kora óta, de eddig nem volt ilyen problémánk. Előfordulhat, hogy hirtelen a semmiből most lett érzékeny valamire? Laktózra, tejcukorra, vagy esetleg a tejitalban lévő valamelyik összetevőre? 😕

A másik, hogy jön több foga is, és tudom, hogy ilyenkor normális a híg széklet, de 2-3 napig szokott tartani, másfél hetet én túlzásnak érzek. Szegénynek teljesen kimarta már a fenekét a sok vizes kaki meg a sok törölgetés.

Most jön a lényeg: ma reggel nem kapott tejitalt, sima tejet próbáltam adni neki (az volt a logikám, hogy ha attól nem megy a hasa, akkor magával a tejitallal van a gond), de nem itta meg. Így ma reggel semmi tejalapút nem ivott, és (eddig) nem is volt kaki egyáltalán. Viszont így az nem derült ki, hogy a sima tejtől mi lett volna...

Nem tudom, igazából minden választ, ötletet szívesen fogadok. Volt valakivel hasonló? Előfordulhat, hogy hirtelen allergiás/érzékeny lett valami tej alapú dologra, amire eddig nem volt? Vagy hogy hirtelen nem bírja már ezt a tejitalt, de másiktól nem lenne baja? Érdemes megpróbálnom más fajtát venni, vagy inkább vizsgáltassam ki? Vagy a fogzástól lenne ilyen sokáig ez az egész...?

Bocs hogy hosszú lett, és köszi a válaszokat.



2021. nov. 20. 17:47
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!