Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet ezt kibírni, hogy...

Hogy lehet ezt kibírni, hogy állandóan két gyerek közt szakadok szét?

Figyelt kérdés
A pici 2 hónapos cicizik a nagy 2 éves. A nagy nagyon elutasító velem szemben amióta itt a pici. Nem engedi, hogy vigasztaljam ha valami történik, csak apjához bújik és vele nyugszik meg, ha beszélgetek az apjával rögtön szalad húzza el tőlem. Vannak olyan dolgok amiket nem szeret csinálni és ezeket a rossz élményeket mindig én velem vészeli át így én vagyok a mumus. Ha dokihoz kell menni én viszem, ha szívni kell az orrát én csinálom, ha az apja tovább tvzteti én mondom hogy vége a mókának, fogmosás, fül mosás, pelenka csere... Persze ha apa nincs itthon csak mi hárman minden rendben van. Jut mind kettőre idő. Amíg cicizik a kicsi le ülök a földre legózunk vagy tornyot építünk, rajzolunk, gyurmázunk. Semmi baja ha épp nem csak vele foglalkozok. Akkor miért viselkedik így ha itthon az apja? Annyira rosszul esik, hogy csak az apja karjaiba rohan ha sír, rám pedig olyan furán néz. Ma is sírva ébredt a délutáni alvásból, próbáltam vigasztalni de el lökött magától szaladgált a szobákban kereste az apját, de ő pont nem volt itthon, így nagy nehezen sikerült magamhoz csalogatni.

2021. nov. 27. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
mondjuk jó lenne ha a pároddal megbeszélnéd, hogy ő is lehetne "rossz", és szólhatna hogy fogmosás, alvás van .. így nem lenne jo zsaru rossz zsaru helyzet. akár ha megbeszéltek egy jelzőszót, amit megemlítesz és abból a párod tudja hogy ideje a következő napirendi pontra lépni
2021. nov. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Igen, ezt a pároddal kell elintézned.
2021. nov. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ő is szokta pelenkázni, öltöztetni, le fektetni stb. De nála valamiért jobban el viseli. Lényegében semmi sem változott a napi rutinban, "csak" annyi hogy a kis tesó megszületett. Így nyilván ha apja itthon van akkor vagy a kicsivel vagyok vagy ha épp alszik a romokat próbálom össze szedni a lakásban.
2021. nov. 28. 00:34
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem, de ezt csak én gondolom így, a kicsi úgy van vele, hogy az apu az "övé". Nyílván a párod is ellátja, de a kicsi te hozzád társítja a picit.

Lehet, felszabadultabb lesz, amikor a párod hazaér, mert akkor mégis csak ketten vagytok két gyerekre.

Az 1. válaszoló tanácsát jó ha megfogadod és megpróbáljátok alkalmazni.

2021. nov. 28. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Most nem azért, de a 2 eves lányom tesó nélkül is elkezdett ilyeneket csinálni....

En most mentem vissza dolgozni, ugyanúgy kialakult nála l, hogy most csak anya jó, most csak apa jó... Menj innen anya, apát akarom.


Ez egy ilyen időszak, valamilyen szinten normálisak a reakciói. Lehet érdemes lett volna szülés előtt a tesó miatti változásokról olvasni

2021. nov. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 24 hónap van köztük, most 2 és 4 évesek. Az eleje logisztikailag nehéz, de egyre könnyebb lesz. 1.5 éves korra eljutottunk oda, hogy egy napirenden vannak, egyszerre esznek, alszanak, fürdenek, eljátszanak együtt, jövőre egyszerre hozom-viszem őket majd oviba is. Kitartást, szerintem remek korkülönbség, sokaknak pont akkor jön a kistesó, amikor a nagy elkezdi az ovit, szerintem sokat számított, hogy az első évben volt idejük összeszokni, és mire kaptuk az oviból a vírusokat már a kicsi sem volt csecsemő és az oltásai legtöbbjét megkapta, stb. Tudom, hogy rosszulesik, de ő így adja ki a frusztrációját, hogy már nem csak az övé vagy, ezért amikor lehet, kisajátítja apát, ezzel hívja fel magára a figyelmet. Elmúlik majd, ugyanúgy szeret téged is. Ez is egy gyakori rekació a tesóra, akárcsak a visszababásodás és társai :)
2021. nov. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
5-ös: mi rengeteget beszéltünk és olvastunk róla, ahogy pakoltuk elő a cuccokat mutattuk, hogy itt fog aludni a baba, itt fog utazni az autóban, stb- de azért egy épphogy 2 éves még maga is nagyon pici. Az enyém amikor meglátta a hordozóban, nyújtotta a kezét, hogy majd ő fogja. Aztán amikor itthon letettük teljesen meglepődött, hogy élő-mozgó valamiről van szó, és alig mert hozzányúlni. Nincs az a könyv ami egy 2 évest felkészít ekkora változásra szerintem :)
2021. nov. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én nem a gyereknek gondoltam, hanem a szülőnek :)


Nálunk most van napirenden a dolog, es a fent említett esetek az összes Vekerdy könyvben szerepelnek pl.

2021. nov. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mert úgy érzi hogy neked a kicsi a minden, neki meg ott az apja, ő biztos pont neki.Szegény nagyobbik gyerek...
2021. dec. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!