Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A nagy állandóan bántja a...

A nagy állandóan bántja a kicsit... Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 3,5 és egy 1,5 éves lányom. A nagy mióta megszületett a kicsi állandóan bántja, üti veri... Mióta megy a kicsi még rosszabb, mert ugye játszana ő is a játékokkal, de minden is a nagyé(szerinte) ha elvesz valamit a kicsi, fejbe veri és ordítja neki, h az az övé. A kicsi konkrétan semmihez sem nyúlhat.. A nagy belemehet a kicsi ágyba, de a kicsi már nem mert üvölti h az az övé.. Most a legújabb mánia h fut térdre esik és úgy csúszkal, de állandóan neki a kicsinek aki elesik, beuti a fejét és ordít... Ez megy egész álló nap, nekem meg már a f@szom kivan...konkrétan semmi nem válik be, mondtam szépen, magyaráztam, mondtam csúnyán kiabáltam, büntibe küldtem a szobájába, nem érdekelt mit csinál.. Légyszíves mondjátok meg mit csináljak, mert eskü összepakolok de kínáig meg sem állok, már nem bírom ideggel h állandóan veri a kicsit...
2021. dec. 22. 21:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnalom ez elegge kiborito lehet. Nalam a 2 eves kisfiut cseszegeti a ket nagy vannak hasonlo dolgok itt is.

Par gondolat:

1. Nem veletlenul mondjak h a naggyal tobbet kell foglalkozni amikor kisteso szuletik

2. Sajnos azt csinalja a nagy amit tanult a kornyezeteben…

3. Figyelemelterelès. Nagyon nehez sokszor de hatàsos.

4. Kovetkezetessèg. Megy buntibe ha bantja. En egy popsira csapast sem tartok elvetendonek.

Kitartas neked :/

2021. dec. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Mennyit foglalkozol külön kettesben a naggyal? Apu foglalkozzon a kicsivel ti pedig menjetek el olyan dolgot csinálni kettesben amit szeret. Azt érzi, hogy ez a kis béka elvette az anyukáját és gyűlöli. Sokat segít ha megtanítod neki, hogy szóljon ha figyelemre vágyik. Ez nem egyik napról a másikra jön. Nagyon hosszú, tudatos folyamat. Nem kell elkényeztetni, de kicsit kell csak rá figyelni. A verés a lehető legrosszabb, amit tehetsz. Igen a popsira csapás is az, bármennyire szeretik cukorköntösbe bújtatni. Próbáld megőrizni a hideg véred, hiszen azért csinálja, hogy rá figyelj, csak rá még ha negatívan is és érzi, hogy ezzel kiboríthat. Próbálj olyan játékokat kitalálni ahol ő lehet a nagy és okos testvér, de a kicsit is betudod vonni (tudom, hogy baromi nehéz). Kitartás!
2021. dec. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Próbálok rengeteg időt tölteni külön a naggyal, de sajnos egyáltalán nem válik be. Mindig is többemberes baba volt, a nap 24 órája is kevés neki...még azért valljuk be bazi nehéz ezt megoldani, férjem 2 napi váltásban dolgozik, tehát pl hétfőn hajnal 4kor elmegy, és ked délután 4 körül jön haza, addig egyedül vagyok a 2 gyerekkel, nem tudok külön lenni a kicsivel, külön a naggyal, de azért együtt is mint család..ha itthon van apa már az esti altatását is át vettem(apa a kicsit is végre tudja altatni, míg szopizott nem ment nyilván) de ez sem segít az ég világon semmit.
2021. dec. 22. 22:17
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Amikor a kicsi beveri a fejét megint kapna egy nagy pofont. Elmagyaráznám hogy ha megint elveszi a játékot, akkor tényleg a kicsinek adod. Ha nem bánik jól a testvérrel akkor 5 perccel rövidebb lesz a mese idő stb. Persze el kell magyarázni akkor sem díjaznád ezt ha egy barátjával csinálná ezt, nemhogy a tesójával.
2021. dec. 23. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én szakemberhez fordulnék, mert láthatóan itt egy-két trükk nem fog segíteni. A gyökerét kéne megtalálni a féltékenységnek. Mert hiána valid a testvérféltékenység, egy ponton túl nagyon káros. És ha eszköztelen vagy, a kicsi meg elszenvedője az egésznek, az kihat rengeteg mindenre. Kérj segítséget!
2021. dec. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szintén elvinném szakemberhez, láthatóan nem használ semmi, lehet hogy neki hatalmas trauma volt a kistestvére pl amit nem dolgozott fel rendesen 2 évesen vagy valami egyéb dolog van a háttérben. Ez a viselkedés nem normális, szintén 3,5 éves kislányom van és soha ilyeneket nem engedne meg magának, ha véletlenül figyelmetlenségből bántja is a kishugát akkor meg lehet vele beszélni, hogy ilyet nem csinálunk és figyeljen jobban. Azt hogy szándékosan bántalmazza a kicsit el sem tudom képzelni, pedig hajlamos ő is arra, hogy agresszióval, gonoszkodással hívja fel magára a mi figyelmünket. Nyilván egészséges szinten sok testvér civakodik de ez nem az a kategória már. Sürgősen gyerekpszichológust keress fel mielőtt még a kicsi is traumatizálódik a nővére miatt, nem beszélve rólad aki ahogy elnézem egyre jobban kivagy ettől.
2021. dec. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Pszichológus, ezért vannak. Ebben a korszakban a gyerek különösen önző, illetve szeretné ha csak vele lenne foglalkozva. Van több gyakorlat ami pl megkonnyiti az osztozkodást például válasszon egy játekot jatszhat vele 15 percig, majd adja át a kistesónak, akitől 15 p mulva visszakapja. Ha ez már megy több játékkal akkor mehet a közös játék. De 3,5 éves ilyenkor már ki tudja fejezni magát, illetve tud beszélni. Közösen fektessetek le szabályokat, amiket be kell tartani otthon, illetve a kistesóval szemben. Például nem ütjük meg, ha megüti szankció, aznap nincs TV vagy rá lehet vágni a seggére és el lehet vele beszélgetni arról, hogy ugyan ilyen amikor a tesódnak amikor megüti és valami szakció. És ne csak te beszélgess el vele erről, hane az apja is, külön, hogy tudja, hogy a szabályok mindenkinél érvényesek. A másik pedig minél gyorsabban egy pszichológus, aki egyenre tudná szabni ezeket a gyakorlatokat, mert ha ez igy marad akkor mindkét gyerek lelki fejlődésébe kárt okozol. Nem beszélve arról, hogy ti is rámentek idegileg.
2021. dec. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek a utolsó válaszadóval. Ez a viselkedés nem tolerálható. Ez nagyon túlmegy már a határon. Mi van ha egyszer nagyon megüti a kicsit? Bármi előfordulhat azokból, amit leírtál. Nagyon sajnálom egyébként, biztos vagyok benne, hogy nagyon nehéz neked. Addig, míg nem kerül segítség, azért próbálj vele kemény lenni, mármint szigorú, nehogy baj legyen. Tudom, nehéz ez, de én pl. a szigor embere vagyok, ha muszáj. Nem arra célzott, hogy gyepáld meg. Hanem, hogy tudja, hogy ki a főnök? Lehet néha megsajnálod, elgyengülsz, ami normális, így tudja, hogy bármit csinál is, jól fog kijönni előbb vagy utóbb a dologból. A gyerek okos. Manapság mindenki a fizikális büntetés ellen van, amivel egyetértek, de lássuk be, ha rácsapsz a kezére, popójára, nem fog összedőlni a világ, mert akkor már rég darabjaiban lenne. Szerintem jobb rácsapni, mintsem megvárjuk a bajt, hogy ő csinál valami nagyobb galibát a kicsivel. A büntetés is nagyon fontos. Nem kell neki hagyni, hogy a kicsi ágyába feküdjön. Minden alkalomkor ha látod, ki kell tessékeli, de azonnal, hogy vegye a lapot. Biztos nem fogja azonnal, de előbb vagy utóbb leesik neki. A játék ugyanaz. De az is kipróbálhatod, hogy teljes mértékben a felügyeleted alá veszed őket, te mondod meg ki mit csinál, mivel játszik. Ha nem tetszik valakinek, akkor nem játszik egyáltalán, ez van. Vagy rendesen játszanak, vagy sehogy. A csípősebb módszerek keményebbnek hangzanak, de minden jobb szerintem, minthogy a következő hetekben, hónapokban is gyepálja. Ez egyértelmű. Te vagy a főnök, illetve a férjed, egyet alkotva. Egyikőtök se gyengüljön el, sajnálja meg, mert azonnal észreveszi a rést, lehetőségeket arra, hogy nincs olyan nagy gáz, lehet ezt tovább csinálni. Természetesen nagyon sok családban ilyen dologról nem is hallottak, ilyen nem áll fenn. Hiszen a gyereket nem érte trauma, nincs rossz természete. Ugyanis nem minden gyerek nehéz természetű, de nagyon sok az. Az sem biztos, hogy trauma, sajnos az is lehet, hogy a gyerek azért csinálja, mert élvezi, hogy bánthatja. Sajnos ez is előfordulhat, valamilyen személyiségzavarban szenved (de ez ne legyen!)


Az ismerősöm gyerekei pl. nagyon szabadjára vannak engedve. Kedvelem őket, örülök a társaságuknak, de a gyerekek miatt ritkán hívom őket meg magunkhoz. Az anyuka nem szól rá, mindegy hogy eszik, iszik, szemtelen. Rendszeres fürdik a kézmosóban pl. Nem szólna rá, hogy zárd el a csapot. Akkor a tv-t rendszeresen osszetapogatja, úgy nézi, általában ragacsos kézzel, és a képernyőt(!). A legutóbb addig rángatózott az asztalnál, míg bele nem verte nagy erővel a fejét, ugyanis megcsúszott és befejelte az üvegasztal. Nem jól gondolod, nem szóltak rá. Anyuka annyit mond néha, hogy majd elmondom apunak mit csináltál. A körülötte lévő emberek meg legszívesebben felképelnék két oldalról. Főleg, mikor valakinek a szájába belenyúl. Itt teljesen a szülő a lúdas, amivel a gyerek teljesen visszaél. De legszívesebben már nem egyszer megrángattam volna a gyereket, mert ez embertelen. Na de azt nem lehet, így csak annyit teszek, hogy nem hívom meg őket magunkhoz, a lelki nyugalmam érdekében. Csak azért írtam le, mert vannak a tiednél sokkal rosszabbak is. A lényeg, hogy kezelni kell, mielőtt elszabadul a pokol teljesen. Legyél kemény, de tudatos. A saját életedet tudod megkönnyíti vagy megnehezíteni.

2021. dec. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: a #6-os válaszolóra gondolok.
2021. dec. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, eddig csak gondolkodtam, hogy el kéne vinni szakemberhez, de most még erősítettetek, hogy ez nem biztos hogy normális.
2021. dec. 23. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!