Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tudtok arról, hogy állítól...

Mit tudtok arról, hogy állítólag ismét csak a szeptember 01. után született gyerekek minősülnek évvesztesnek?

Figyelt kérdés
2010. szept. 7. 21:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én ezt még nem hallottam, pedig pedagógus vagyok. Eddig úgy volt, hogy a május 31-ig született gyereket be kellett íratni, de a szülő kérésére maradhatott még egy évet az oviban. A szept 1-ig születettnél a szülő dönthetett, hogy beíratja-e. Szept. 1 után születettek maradtak + egy évig oviban. Egyébként maga a szóhasználat téves. Ezek a gyerekek nem vesztenek 1 évet, hanem éppen nyernek... Még egy évig játszhatnak kedvükre, nem kell a kötöttségekhez igazodniuk... A legtöbb gyerek most 7 évesen kezdi az iskolát...
2010. szept. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az egyik kolléganőm mondta, hogy szóltak neki az óvodában, hogy hiába augusztusban született a fia jövőre mehet iskolába mert ismét megváltozott a dolog. Ezért kérdezem.
2010. szept. 7. 22:20
 3/11 anonim ***** válasza:

Bocsi, rosszul írtam: itt a pontos tájékoztató:"A Közoktatásról szóló módosított 1993. évi LXXIX. törvény (továbbiakban: Kt.) tankötelezettségről szóló 6-7. §-a értelmében tankötelezettségének kezdetén minden gyermeket be kell íratni az iskolába. A 2010/11. tanévben tanköteles az a gyermek, aki az iskolába lépéshez szükséges fejlettséget elérte, és 2010. év május 31-ig a hatodik életévét betölti. A szülő kérelmére a gyermek megkezdheti a tankötelezettség teljesítését akkor is, ha a hatodik életévét december 31. napjáig tölti be. A tankötelezettség teljesítése a tanév első tanítási napján kezdődik (Kt. 6. § (2)).

A tankötelezettség kezdetéről, a tanuló felvételéről az óvoda véleménye alapján, illetőleg, ha a gyermek nem járt óvodába - vagy az óvoda kezdeményezi - a nevelési tanácsadó véleménye alapján, a sajátos nevelési igényű gyermek esetén a tanulási képességet vizsgáló szakértői és rehabilitációs bizottság szakértői véleménye alapján az igazgató dönt (Kt. 6 § (4), 66. § (1))."

Én még sehol nem hallottam erről a változásról, pedig én is óvónő vagyok... ettől persze még lehet, de a neten se találok róla semmit..

2010. szept. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Írod, hogy a kolléganőd fia augusztusban született... eddig is úgy volt, hogy ha a szülő szerette volna, a gyereke mehetett iskolába 6 évesen is, de nem volt kötelező... a szülő dönthette el, hogy beíratja-e. Az én fiam 1998. februárban született. én úgy gondoltam, hogy jobb lesz neki még egy év az oviban. Be kellett íratnom, de nem ment 2004-ben iskolába, csak 2005-ben. De: van olyan osztálytársa, aki másfél évvel fiatalabb nála... ő 1999 nyarán született..
2010. szept. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A fiam márciusi,de az oviban felajánlották,h mit szólnánk,ha maradna még egy évet,mert ők nem szokták mindenáron küldeni a tavasziakat-én örülök.:)Most tavasszal volt 6,és jövőre kezdi az elsőt.
2010. szept. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
bocs, hogy ide írok, kicsit off a dolog: az én fiam is márciusi, 2009-ben született, én még azzal vagyok meglőve, hogy ő mikor kezdi az ovit, erről tudtok valamit?
2010. szept. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ahogy te szeretnéd. Beíratni majd be kell 2015 tavaszán, de ha nem szeretnéd, hogy akkor szeptembertől el is kezdje az 1. osztályt, te dönthetsz úgy, hogy még egy évet hagyod az oviban. Mint írtam, én is így csináltam anno a februári fiammal. óvónö
2010. szept. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jaj! Az iskolakezdést írtam :S Bocs! Szóval! márciusban nehéz már új gyereket beszoktatni az oviba, ezért általában következő szeptembertől szokták hozni a tavaszi gyerekeket... (ui. a beszoktatás nem az az 1-2 hét, amíg a szülő is ott lehet a gyerekkel, hanem 2 hónap, mire megszokja az óvodai szokásokat, szokásrendet). De vannak olyan óvodák, ahol működik má szeptembertől felveszik a 2,5 éveseket isinicsoport, ahov
2010. szept. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, javítani akartam, erre elküldtem .... Szóval vannak olyan ovik, ahol működik minicsoport is, ahová felveszik a 2,5 éveseket is. Erre a körzeti óvodában kell rákérdezi. Így a te gyermeked nem 3, hanem 4 évig lesz óvodás. Ha te otthon vagy mondjuk a kisebbel, megteheted, hogy otthon marad a gyerek még egy évig, akkor én inkább azt javaslom. Ha dolgozni kell menni, akkor marad a minicsoportos verzió.
2010. szept. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
22.45 vagyok.Nálunk ha van hely,márciusban is felveszik az újakat,a lányaim-ők is márciusiak- sajnos lecsúsztak róla,mert egy másik kisfiú öccse pár héttel előbb betöltötte a hármat,és ő ment az üres helyre.De nálunk az lehet az oka,h vegyes csoport,és nekik is volt már ott nagyobb tesójuk.
2010. szept. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!