Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak nekem kiakasztó, hogy...

Csak nekem kiakasztó, hogy egyes szülők ennyire nem veszik észre, hogy a gyerekük mennyire szemtelen és neveletlen?

Figyelt kérdés

A mennyasszonyommal együtt élünk. Van neki egy nővére akinek màr van családja, van egy 10 éves gyerekük. A gyerek, most ment ötödikbe, iskolát váltott és így néha mi hozzuk és van, hogy reggel mi visszük iskolába.

A gyerek viselkedésével kapcsolatban nagyon sok fenntartásom van. Szerintem nagyon beképzelt és azt érzem, hogy semmi hàla nincs benne, hogy mennyit segítünk rajtuk.

Egyik nap vittük reggel az iskolába kocsival és láttam, hogy hátul van két üres üdítős flakon, ami valószínű, hogy ő hagyott ott, vagy nem, akkor is útközben megkértem, ha kiszáll akkor dobja már ki. Szó szerint azt válaszolta nekem, hogy ő nem nem fogja kidobni mert ez nem az ő autója és ő nekem nem a csicskám. Na itt bennem felment a pumpa, félre álltam és kicsit erős hangnemben közöltem vele, hogy nem vagyunk egy súlycsoportban, utoljára beszélt így velem, vagy különben mehet gyalog. A párom mondogatta, hogy nyugodjak le, mert félt, hogy a gyerek elmondja az anyjának és nem akarnak ezen összeveszni.

Akkor volt olyan, hogy a gyereket elhoztam, ketten voltunk itthon. Adtam neki ebédet, nem volt jó neki. Mondom akkor majd eszel, ha éhes leszel. Mondtam neki, hogy kapcsolja be a Tv-t és nézzen mesét én addig össze raktam egy szekrényt. A gyerek felment a YouTube-ra és valami idétlen fickót nézett, aki, olyan stílusban beszélt, hogy egy perc után mondtam neki, hogy én nálam ilyen baromságokat nem fog nézni. Közölte velem, hogy nem én fogom megmondani mit néz. Kivettem a kezéből a távirányítót aztán mondtam neki, hogy ma már itt nem fog nézni semmit.

Mondtam a páromnak, hogy beszéljen a nővérével, mert ez nem állapot, hogy egy kis vakarcs így viselkedik, azt mondta nem szeretné, mert akkor biztos, hogy megsértődik. Mondtam magamban majd, akkor én megmondom engem aztán nem érdekel, hogy meg sértődik vagy sem.

Eljöttek hozzánk egyik este. Kihívtam a sógoromat cigizni, töltöttem neki egy felest és finoman felvetettem neki ezt a dolgot, azt mondtam, hogy nagyon sajnálja, ő is észre vette már ezt, ès fel is vetette a feleségének, de ő csak annyit válaszol, hogy gyerek még.

Nem vagyok gyerek gyűlölő, mi is szeretnénk majd gyereket, de amikor látom, hogy a gyerek a szüleit manipulálja direkt ilyen elnyújtott hangon, beszél velük, ha akar valamit és nem adja meg a tiszteletet azt nem tudom szó nélkül hagyni.



2022. jan. 10. 12:46
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
29%

"Szerintem nagyon beképzelt és azt érzem, hogy semmi hàla nincs benne, hogy mennyit segítünk rajtuk."


Idáig olvastam, tovább nem is látom értelmét.

Kérdező!

Egy 10 éves gyerek nem lesz hálás neked, amiért elhozod az iskolából. És igaza is van. Nem rajta segítesz, hanem a szülein. Mivel az ő vállukról veszel le terhet. Mellesleg: ha a szülők megtanították volna gyereküket közlekedni és kulcsot használni, akkor ennyi idősen épp elkezdhetne egyedül iskolába járni. Na ez az, ami a mai szülőknek piszokul nem megy, és nevelik föl az életképtelen generációkat egymás után. De ez nem a gyerekek bűne, hanem a mafla szülőké!

2022. jan. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
26%

semmi hàla nincs benne, hogy mennyit segítünk rajtuk.


Eddig olvastam. Tudod mit, ha egy 10 évestől vársz hálát, inkább ne segíts. Utálom azokat, akik eéőadják, milyen jófejek, mennyit segítenek, aztán meg nyüszögnek a háláért.

2022. jan. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
23%
na, első, megelőztél :D
2022. jan. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Akkor tessék tovább olvasni és lehet megértitek miért van kiakadva.

Nem várom el, hogy fejezze ki nap mint nap a végtelen háláját, csak annyit várok el, hogy tanulja meg, hogy kell másnál viselkedni ès tanulja meg tisztelni az idősebbeket.

2022. jan. 10. 13:00
 5/27 anonim ***** válasza:
18%

továbbolvastam, neked inkább ne legyen még gyereked.

Játszod az eszed csupán mert te vagy az idősebb?

2022. jan. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

5-ös válaszoló:


Semmivel nem érzem magam felsőbb rendűnek, pont ezért várom el tőle is, hogy ő se tegyen így, mert szerintem ez így nagyon nincs rendben.

2022. jan. 10. 13:05
 7/27 anonim ***** válasza:
82%
Nemcsak téged zavar. Szerencsére nem mindenki gyereke primitív állat.
2022. jan. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
19%

Jaja..

Már megint a csicskázó kamugyuri.. 🙄😂

2022. jan. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
29%
Te leszel az az üvöltözős, pofozkodós apa, akinek pont ugyanúgy vissza fog pofázni a gyereke ennyi idősen, csak az lesz a különbség, hogy 18 évesen elköltözik és akkor láttad utoljára, míg a rokonokhoz haza fog menni a felnőtt gyerekük. Egy kiskamasz pofátlan és hálátlan, legfeljebb a kapcsolatotokat tudod hazavágni, vagy akár meg is félemlítheted, de ezzel tiszteletet kivívni nem lehet.
2022. jan. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
79%

A gyerek megérzi, hogy hálát vársz tőle olyanért, amiért az ő fogalmai szerint nem kéne hálásnak lennie (valójában: nem neki kéne hálásnak lennie). Mivel az elvárt hála rendkívül nyomasztó, így logikus, hogy ezután nem fog normálisan viselkedni.


Szeretném hinni, hogy igazat mondasz, amikor azt mondod, hogy nem vagy gyerekgyűlölő.

Viszont azt meg te hidd el nekem, hogy totál nem tudsz bánni a gyerekekkel.

Ha terhes nektek iskolába vinni más gyerekét, akkor ne vállaljátok. Ez tényleg nem a ti kötelességetek, mellékesen ötödikes gyereket senkinek se kéne iskolába vinnie. Az viszont a lehető legrosszabb minden segítségnyújtásnál, hogy megteszed, de nem jó szívvel.

2022. jan. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!