Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudnátok tanácsokat adni...

Tudnátok tanácsokat adni pótapuka szerepre?

Figyelt kérdés

Szeretem a barátnőm, és fel szeretnék nőni a szerepre” mivel a kicsinek nincs apja.. amióta elváltak nem foglalkozik a gyerekkel, viszont én még az életben nem voltam ilyen helyzetben és tanácstalan vagyok..

mi várható? Hogyan ne sérüljön? Hogy fogadjon el? Szívesen lennék a kicsi apukája, minden tanácsot/tippet/tapasztalatot szívesen fogadok a témával kapcsolatban.

3. Éves fiú gyerekről lenne szó..

eddig csak néha elmentem velük csavarogni/séta/játszótér/étterem/fürdő... de egyenlőre csak úgy mint egy barátja lennék az anyukának.



2022. jan. 18. 23:32
 1/6 anonim ***** válasza:
2022. jan. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
A lényeg, hogy ne görcsölj rá, azt megérzi a kisgyerek. Minden menjen természetesen és akkor nem lesz gond.
2022. jan. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%
Nem kell apukaként viselkedned, legyél önmagad. Amit eddig csináltatok, az tök jó. Beszélgess vele, figyelj rá, de nem kell erőltetni, úgyis kialakul. 4 éves volt a lányom, mikor a férjemmel összejöttünk. Mi is jártunk közös programokra együtt, aztán gyakran átjött hozzánk vacsorázni, majd egyre többet. Később összeköltöztünk, természetesen ugyanúgy rászólt, ha valami gond volt vele, és a lányom szót fogadott neki. 11 éve vagyunk együtt.
2022. jan. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1%
Nem kell erőltetni úgy is le leszel majd cserélve, a gyereket meg csak összezavarnád.
2022. jan. 19. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
94%
Bele fogsz rázódni idővel, mint ahogy minden szülő. Apró lépésekben haladjatok, minden találkozásnál vállalj egyre többet. Pl ha közösen mentek a játszótérre, akkor ezentúl te lökd a hintában, homokozz vele stb. Otthon is játsz vele, te adj neki enni. Vigyél ajándékot, meg ilyenek.
2022. jan. 19. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne feszülj rá, totál engedd el a tökéletes csaladról meg a tökéletes hibátlan makulátlan apukaról alkotott álomképet.

Nem baj ha bakizol és nem baj ha nem megy minden simán. Majd belejössz. Legyél nyitott, és türelmes, majd összerázódtok


Igen, erre csak ilyen általánosan lehet válaszolni.

2022. jan. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!