Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves gyerek semmi hajlandósá...

3 éves gyerek semmi hajlandóságot nem mutat a szobatisztaságra. Mit csináljak még?

Figyelt kérdés

A hozzáállása a szavaival ez: "nem érdekel!"


Pisi akár minden fürdés előtt megy a wc-re ülve, de kaki még soha.


1000 féle módszert próbáltunk.


Mit csináljak? Büntessem, jutalmazzam? Alsónadrágot is kapott. Belepisilt folyamatosan. Annyira dacos, lázad ez ellen (is). Ilyen természetű gyerekkel mi lehet jó módszer?


Teljesen el vagyunk már keseredve, mert így nem mehet tovább oviba... 😔



2022. jan. 22. 08:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
ne erőltesd, annál rosszabb főleg egy dacos gyereknél. szeptemberre óvodaköteles, azalatt rengeteg minden változhat. de 2 nap alatt is változhat, nem egyszer találkoztam már olyannal, hogy egyik napról a másikra lett szobatiszta valaki.
2022. jan. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
Ne feszülj rá! Engedd el! Lehet matricával jutalmazni, az bejön valakinek, de ha nincs kész rá, teljesen mindegy. A büntetéssel csak egy életreszóló traumát intézel el neki.
2022. jan. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1: igen én is olvasom ezt az "egyik napról a másikra" dolgot. De nálunk soha nem jött el. Nyilván nem tegnap óta próbálkozunk és főleg beszélünk erről neki, amióta már jobban érti a dolgokat...


Csak rossz a sok szülőt olvasni/hallani 2 éves szobatisztával, akik ezzel pózolnak. Ócska szülőnek érzem már magam.

2022. jan. 22. 08:24
 4/13 anonim ***** válasza:
98%

ez nem rajtad múlik már, hanem a gyereken. hidd el, pillanatok alatt szobatiszza lesz, ha akarja. van aki a kakit nehezebben engedi el, és ahhoz pelenkát kér.

bölcsiben dolgozom, és hidd el, tényleg egyik napról a másikra tudnak szobatisztává válni. főleg a "nagyok". ott más, látják a többi gyereket wcbe bilibe pisilni, ők is ki akarják próbálni, meg hát kis wc van, az izgibb mint az otthoni nagy :)

de tényleg nyugodj meg, nincs ezzel semmi baj. és ne hasonlitgasd más gyerekekhez. mindenkinek saját üteme van, ahogyan fejlődik. majd elhagyja a pelust, ha ő is akarja.

2022. jan. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Pár hete én írtam ki ugyanezt, leírom, nálunk mi volt.

A kisfiam már 4, meg csak pár szót mond, egyelőre autizmus gyanús, szóval nem egyszerű a helyzet.

Nálunk most apa van itthon a gyerekekkel, én dolgozok. De most egy hetet itthon voltam december elején.

Elfogyott a pelus, és azt mondtam, hogy kész ennyi volt, én inkább mosok meg takarítok, több pelus nem lesz.

Mikor levettük a fiunkról, jött a szokásos kiborulás, hiszti, düroham. Férjemen láttam, hogy feladja, úgyhogy elküldtem otthonról. Arra készültem, hogy órákig hiszti lesz és napokig megy a pisi mindenhova.

A miénk olyan, hogy ilyenkor jobb magára hagyni, úgyhogy kimentem a konyhában. Nincs közönség, nincs cirkusz. Meglepően hamar elfogadta, hogy bugyiban van, pár perccel később elkezdett játszani. Kicsivel később bepisilt. Szó nélkül átöltöztettem. Újra bepisilt kicsit később. Újabb átöltözés. Kimentem a szobából. Arra megyek be, hogy ül a bilin a tv előtt, letolt naciban, ahogy kell. Úgy tettem, mint aki észre se vette. Pár perc múlva hív, és mutatja, hogy a bilibe pisilt. Természetesen nagyon megdicsértem, ő is örült. Aznap még egyszer használta a bilit egyedül. Késő délután már menni kellett vele a wc-re, szűkítővel, fellépővel használja. Hónapok óta száraz pelussal ébredt, úgyhogy kockáztattam, este is pelus nélkül hagytam. Reggel szárazon kelt, ment a wc-be pisilni. Kisdolog, nagydolog, mindent a wc-n ülve intézett. Később el kellett mennünk a párommal, és persze jött ő is. Egy óra oda-vissza, kocsival. Hazaúton megálltunk egy mekinél, ott nincs szűkítő. Simán megoldottuk állva a pisilést.


Vagyis nálunk igenis az volt a megoldás, hogy kicsit "erőltettük", nem adtuk fel, kitartottam amellett, hogy nem kap több pelust. Innentől az ő döntése, hogy bepisil a nadrágba, vagy használja a wc-t/bilit. Onnantól, hogy ő ezt eldöntötte, gyakorlatilag azonnal szobatiszta.

Az elmúlt hetekben volt egy-két kisebb baleset, de ilyenek, hogy lepisilte a nadrágot, vagy nem tudta időben letolni, mert megkötős és nem sikerült kioldania, csomót húzott rá. (Minden nadrágja megkötős és zsebes, ezt az egy fazont hajlandó felvenni.)


Kérdező, szerintem te is ezt gondold át, hogy megint más, ha nem erőlteted, és az is, hogy a gyerek pontosan tudja, hogy nem kell bilit használnia, mert úgy is vissza fogod adni a pelust.

2022. jan. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

Talán az a baj, hogy probàlkozol

Ès régóta.



Èn elengedtem ezt


Egyszer levettem a pelust

5-6 pisi ment a bugyiba ugyanennyi a bilibe

2. Nap csak 2 ment bugyiba..


Utána nagyon ritkán fordult elő baleset..


Éjjelre viszont 3,5 évesen sem szobatiszta

Ahogy írod, nem érdekli.


Sőt látja hogy nekem fontos..

Több próba volt …


Így elengedtem, majd egyszer… persze nekem ez könnyebb

2022. jan. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt (bár nyáron, mert praktikusan akkor egyszerűbb folyton átöltözni), hogy nem kapott pelenkát. Ha bement, nem szidtam le, ha bilibe, megdicsértem. A bili meg mindig kint volt a vécé mellett, mint lehetőség, meg a szűkítő is, tehát tudtak "önkiszolgálni" és azt nagyon élvezték, na meg sokszor jöttek velem, tehát ez nem volt tabu... A nagyobbik fiam tényleg egyik napról a másikra állt át, és két hét alatt stabilan balesetmentes lett. A kicsinek viszont még kiscsoportban a délutáni alvás után sajnos szinte mindig hozhattam haza az ágyneműt, és középsőben is többször volt problémája, ha nagyon elmerült a játékban vagy ha nagyon nevetett. Éjszakára mindkettő olyan fél-egy évvel később lett pelusmentes, ott is az volt, mint egy előző válaszolónál, hogy elfogyott a pelenka, mondtam, hogy akkor már nagyfiú... Aztán vagy sikerült vagy sem egy darabig, de már nem adtam vissza.
2022. jan. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nálunk bölcsis, így ott elkezdte érdekelni a wc, bili. De nem szólt sohasem ha mennie kellet. Január 3-án levettük róla a pelust, mert már én is gáznak tartottam, hogy közeleg a 3. szülinapja és sehol sem tartunk, azóta szobatiszta, baleset nélkül, nekünk pl ennyi kellett. Szóval egyik napról a másikra ment. Lehet nektek is eljön a nap.
2022. jan. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Minden gyerek megtanulja egyszer.

Az én fiam 3 éves és 3 hónapos volt, amikor egyszer csak száraz pelenkákkal ébredt reggel és onnan 2 hét volt és teljesen szobatiszta lett, éjszakára is.

Figyeld hogy mikor kezd a te gyereked is reggel szárazon kelni.

2022. jan. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mert a szobatisztaság idegiérés függvénye..
2022. jan. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!