Mi tevo legyek?

Figyelt kérdés

Mar nem birjuk idegileg a lassan 16 honapos fiunk viselkedeset a ferjemmel.

Viszem neurologiara mar mert ejszakankenti ordibalas,sírás, vergodes sztem nem normalis. De elkezdett nappal is idegorloen viselkedni. Baba koraban kb 6 honapos koratol kezdve szepen fejlodott, egyedul is eljatszott, felfedezett stb, sose kellett tutujgatni, osztonozni jatekra,eleg volt egyszer megmutatnom es szepen elvolt. Alig sirt..sőt sose csak ha tenyleg valami baj volt. Mostanaban azt erzem folymatosan egesz napunk a sirasbol, hisztibol,vergodesbol all. Van sok játéka, mi is jatszunk vele, sajnos egyre tobbet mellette kell ulni annyira elmult az onallosaga. Nem akar játszani, inkabb vergodik a kanapen,aztan gondol egyet lefekszik a foldre es hisztizni kezd minden ok nelkul.Mar a napi feladataim is csokkentettem mert egyszeruen az is zavarja ha kimegyek egy pohar vizert,vagy leulok es sir felettem. Neha azert nekem is le kell ulnom,foleg ,h varandos vagyok...ez igy nem lesz jo. Nem ertem miert változik egyre jobban ebbe a rossz iranyba. Felek valami betegseg fog nala kialakulni. Mi a tapasztalat? Ezek a viselkedesi formak mire utalhatnak, ha eddig egyaltalan nem volt ilyen? Szeretgetjuk rengeteget, aktivan jatszunk vele, nem egy uldogelos tipus. Evesevel sose volt gond,nagyon jo evo, mostanaban egyik nap meg jol eszik masik nap meg egyszeruen ordit tiltakozik ha megkostolt vmit..ez eleg bosszanto, mivel attol hisztis megjobban ha nem eszik...valaki van hasonlo helyzetben? Esetleg van valami magyarazat? Én azt hittem ahogy nő egyre ugyesebb,okosabb lesz, de ezt pont forditva érzem.



2022. jan. 23. 09:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%

Kiskorában nem volt normális az "önállósága".

Ez a normális.

Szeparációs szorongás plusz kezdődik lassan a dac is.

Szívás hogy anélkül vállaltatok másodikat, hogy bármi fogalmad lenne a gyerekekről.

2022. jan. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
79%

lehet a dackorszak is, a tesó miatt is lehet... csak kicsi, nem buta. biztos érzi hogy valami nem a régi, változás van, lesz. lehet csak ilyen átmeneti időszaka van. de azzal ártani nem ártasz neki, ha megvizsgálja egy neurológus.

levegőzni szoktatok? napközben kellőképp elfárad?

2022. jan. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Persze minden nap kimegyunk, eleg hamar elfarad, mert ugye meg se all egesz nap. Mar delelott kidol mostanaban foleg. Este időben alszik, 8kor. Napirendunk mindig is volt,van. Nem igazan erti meg,hogy lesz testvére, nem is viselkedunk maskepp vele egyaltalan ,nem is tervezem, a kicsinek kell alkalmazkodnia majd hozzank. Csak a sok siras hiszti mogott neha nem latjuk,nem tudjuk felismerni ha fajdalma van tenyleg. Eddig a fogara fogtuk,de az nem hinnem ,hogy tobb hetig jon..kapott oltasokat 2 hete, eddig arra fogtuk,de mar az sem lehet. Ezert neme ertjuk ezeket a dolgokat. Mert van olyan nap mikor semmi problema..ezert fura,alapjaban ő nem ilyen. Nem kell mas gyerekekkel hasonlitgatni. En a hisztit nem tűröm, en nem fogadom el. Ugyhogy raszolok,hogy fejezze be. Semmit nem er el vele.
2022. jan. 23. 09:31
 4/25 A kérdező kommentje:
Most is a nagy siras rivasba mar most elaludt...ezt sem ertem, mert eddig azert tovabb birta,mostanaban eleg hamar elalszik magatol.
2022. jan. 23. 09:33
 5/25 Derjaderja ***** válasza:
83%
Hát pedig szerintem is ez a normális, gyakran ilyenek a gyerekek, szepa, dac stb...
2022. jan. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
24%
Nalunk a fruktoz es a gluten nagyon befolyasolni tudja. Ezekre valo erzekenysegi tunet nincs esetleg nalatok? (Ekcema, koszmo, gyakori ejszakai ebredes, laza szeklet vagy epp szekrekedes) Bar onmagaban ezek a tunetek is indokolhatnanak egy 6-8 hetes eliminacios dietat. Gasztros dokinal voltatok mar?
2022. jan. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
89%
Elozo vagyok, egyebkent szeparacios szorongas es idegrendszeri eres sokszor okoz ilyet, foleg ebben az eletkorban.
2022. jan. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Sztem nincs erzekenysege, mindent eszik, de normalisan, hazi kosztot. Ejszaka alszik 10-11 orat, szuletese ota, sosem ebred, almaban van a vergodes..pont ezert viszem neurologiara. Szeklete normális,minden napos, sose faj a hasa vagy barmije. Eros gyomra van ugy veszem eszre. Túlzásba amugy sem viszem a glutént, változatosan etkezik.
2022. jan. 23. 09:39
 9/25 A kérdező kommentje:
Igen gondoltam mar a szeparacios szorongasra..ez meddig tarthat?. Sose volt anyas egyebent,mostanaban szokott mar megolelni,idejonni hozzam puszit adni.
2022. jan. 23. 09:41
 10/25 anonim ***** válasza:
85%

Nekem ezek nagyjából normális viselkedésnek tűnnek. Egyet értek az elsővel. Egyértelmű, hogy nem tudjátok kezelni azt, hogy ahogy idősödik, úgy alakul ki a személyisége, nem tudjátok mi az a szeparációs szorongás, és a kezdődő hisztikorszak.

Sok sikert a 2 gyerekhez. Csak az nehogy hasfájós, kétemberes baba legyen, mert akkor biztos hogy feladod.

2022. jan. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!