Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves kisfiam azt nézi,...

4 éves kisfiam azt nézi, hogyan ártson a 3 hónapos testvérének, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem bírom tovább..

Nagyon okos kisfiú,nagyon illedelmes,mindenhol szépen viselkedik,soha nem volt vele semmi gond,eddig..

Mikor terhes voltam, sokat beszélgettünk a kistesorol, mindig jött oda puszilgatni a hasam,simogatni,és ezt magától


Nem volt soha agresszív,nem veszekedett.

Állandóan beszélünk vele,magyarázzuk a dolgokat,hol én,hol a férjem,mi így neveljük

De egyszerűen semmit sem ér,ha beszélünk hozza,forgatja a szemét, nem figyel oda arra,amit mondunk neki.

Nincs elhanyagolva,minden nap leülünk vele játszani,mind a ketten,de nem egyszerre,az ritkán van.

Régen maximális figyelmet kapott.

Körülbelül 1 hónapja,van neki képzelt barátja,vagyis több,korábban nem volt.

Tudom hogy valahol megviseli,csak nem mondja,de nem tudok szétszakadni,és már elsírtam magam többször,kész nem bírom ezt tovább.

Ha a baba közelébe van,mindig azt nézi,hogyan ártson neki,altalaba megnyomja,vagy megszorítsa a kezét, igyekszik úgy csinálni,hogy mi ezt ne lássuk..

De lássuk, és már félek attól,ha a baba közelébe megy,pedig mindig mindig szépen elmagyarázzuk a dolgokat. 😭

Hogy miért mit nem szabad..

Mit tegyek???

Kérlek segítsetek valahogy ezt megoldani



2022. jan. 24. 12:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%

Próbáld bevonni a kicsi ellátásába. Hozza ő a pelust, mert ő már nagyfiú.

Hangsúlyozd, hogy milyen büszke vagy rá. Hívd fel rá a figyelmet, mennyi előnye van abból, hogy ő a nagyfiú, pl. kaphat túró rudit, a kicsi meg még nem. Nem biztos, hogy egyik napról a másikra, de ennek előbb-utóbb vége lesz. Türelem.

2022. jan. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó.

Így van,így tesszük.

Ő hozza a pelust,ő válassza ki néha,mit adjunk rá,pancsinál,ő mossa a lábát, hasát.

Igen,mondtam neki,,hogy a kisteso még nem ehet ezt vagy azt,csak anya tejkét.

Vagy hogy biztos nehéz a kis tesónak,hogy csak fekszik,és nézd te bírsz játszani,stb stb.

Ugye vettünk a kicsinek pár dolgot,hinta játékok,de kapott a nagy is.

De basszus,belegondoltam,ha mi csináltunk volna ilyet a férjemmel,nagyon elvertek volna otthon érte...

Mi sem veszekszünk a férjemmel,maximális szeretet van itthon,ezért sem értem.

2022. jan. 24. 13:05
 3/22 anonim ***** válasza:
14%
Kezdj el sírni, amikor bántja babát, lássa rajtad a szenvedést, a testi-lelki fájdalmat!
2022. jan. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Nem is kell megjátszanom a sírást,mert ez tényleg fáj,és van hogy elsirom magam..

Amikor már úgy érzem,elég,nem -bírom tovább


Pedig egész éjjel nem alszom,csak napi 2-3 órát,de akkor is türelmes vagyok,mellette az itthoniak,főzés, mosás.

Van hogy bevonom őt is,de tegnap úgy éreztem,megfogom magam,és lelépek egy órára, fülessel..

2022. jan. 24. 13:13
 5/22 anonim ***** válasza:
59%
Nem lesz egy mai pedagógia szupertanács, de én ráütnék a kezére ha bántja, vagy büntetést kaphat, nálunk ez annyi, hogy elveszem egy játékát (de még sosem vettem el, mert már a fenyegetésre is abbahagyja a rosszalkodást). 4 éves nem kicsi már, hogy ezt elnézzem neki. A kicsiért is felelsz, meg kell védened, az én gyerekem a macskát sem piszkálhatja, mert azonnal ott vagyok és erélyesen rászólok.
2022. jan. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Nem tudnék rávágni,így is van neki elég baja,ez még tetőzné a dolgot nála. Ha nem lenne,akkor nem tenné, én pedig semmi rosszat nem akarok neki okozni,semmi rosszat ,amit mi kaptunk gyerekként..

Mi ebből tanultunk,és nagyon vissza tudunk menni,hogy férjem azért is kapott,ha nem érdemelte meg..

És ő is jó kisfiú volt,legjobb tanuló,csak idegbeteg szülők..

2022. jan. 24. 13:22
 7/22 A kérdező kommentje:

Inkább úgy mondom,hogy a szüleik,rajtuk vezettek le mindent..

Mikor össze jöttünk férjemmel,még nagyon fiatalok voltunk,neki évekig nem volt önbizalma,szeretet hiányába szenvedett,ahogy én is,ez idővel lassan változott,nála is,nálam is.

Ennyit értek el a szülők.

De mi mindig biztattuk egymást,addig addig,míg sikerült hinni magunkba.

2022. jan. 24. 13:24
 8/22 anonim ***** válasza:
56%
Akkor hagyd,had marja a kicsit.Tenyleg nem kicsi már, bőven meg kellene értenie hogy nem bántja a babát.Az hogy kicsit racsapsz a kezére nem egyenlő a mindenért kappal.Ja, biztos szar neki hogy tesója született,de attól még a babát is tiszteletben kellene tartania,azt hogy nem tudja megvédeni magát.Ha te képtelen vagy egy 4 éves gyerekkel bírni megette a penész az egészet.
2022. jan. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Ajánlom neked ezt a könyvet. Testi fenyítés nélkül, mindkét felet tiszteletbentartó útmutató, gyakorlati tanácsok vannak benne.

[link]

2022. jan. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
54%

férjem azért is kapott,ha nem érdemelte meg..

Nem azt írtam verd el mindenért ok nélkül, hanem ha bántja a másik gyerekedet akkor csapj a kezére.

Én meg azt nem tudnám a helyedben nézni, hogy egy kis újszülöttet bántson egy nagy óvodás gyerek.

De akkor ne csinálj semmit, nem az én gyerekem, mégis kiírtad a kérdést úgyhogy zavar. Ezzel a buksisimogatos megoldással nem értél el semmit, úgyhogy szerinted mit lehet még tenni?

2022. jan. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!