Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves lányom nem akar szót...

2 éves lányom nem akar szót fogadni. Ez normális ?

Figyelt kérdés

Szóval adott egy 2 eves kislány, pár szót mondd csak. De viszont babanyelven egész nap beszél :)

Inkább mutogat,és megérteti magát.

De viszont amit mondok neki nem hajlandó csinálni pl:hogy hozza ide a cipőjét.

És nem engedi hogy tanitsam. Arra gondolok, hogy mutatnám neki a könyvbe, hogy hol a cica , kutya stb és nem érdekli ideges lesz , ha szeretnék neki segíteni vagy tanitgatni.

Nagyon öntörvényű és erős akaratu kiscsaj .

Egyébként értelmes ,csak amihez nincs kedve nem hajlandó csinálni.

Illetve nem akar szót fogadni nem tudom már hogy kezeljem ezt , és ilyenkor hangosabban rászólok, aztán jön a bűntudat.

Elrontottam valamit ? Vagy ez normális ? Kicsit aggódom.



#beszéd #hiszti #kislány #szófogadás #Erős akaratu 2 éves
2022. jan. 28. 07:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyerek ilyen és ez a direkt tanítgatás nagyon idegesítő lehet.
2022. jan. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen életkori sajátosság. De azért a határokat meg kell szabni. Néha bele kell állni a konfliktusba, nyilván nem arra gondolok, hogy le kell ordítani a fejét, hanem kitartani amellett, hogy azzal meg azzal nem lehet játszani, azzal és azzal nem csinálhatja. Előbb-utóbb összekapcsolja.


Ha nincs kedve, hogy mutasd neki, várd meg míg lesz. Esetleg olvass a könyvből úgy, hogy ő közben látszólag nem figyel. Passzívan nagyon is szokták a dolgokat figyelni. 🙂

2022. jan. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Dackorszak.

Teljesen normalis, az en lanyom ugyan folyekonyan beszel, de szot nem fogad (es nem is varom el minden szituacioban) keves a szabaly nalunk, de az fix. Nekem mindegy, hogy felemas zokniban van, ha azt szeretne. Meg kell valogatni, mik azok a helyzetek, amikben beleallsz a konfliktusba.

2022. jan. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat megnyugodtam :)

Mert a vele egy korú gyerekek beszélnek már és figyelmesebbek. De nincs 2 egyforma gyerek . Könyvből szoktam olvasni neki , rajzolni is szeret . Feltalálja magát és játszik egyedül is. Csak nagyon öntörvényű, ami nem baj, turelmesebbnek kell lennem

Első gyerek így kicsit aggódtam

2022. jan. 28. 08:30
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Csak vigyázz ezekkel a cimkékkel, hogy akaratos és öntörvényű.

Annak megfelelően fog viselkedni amit ráaggatsz. Az, hogy erős jellem nem egyenlő azzal, hogy emiatt legyintünk a szófogadatlanságra.

2022. jan. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon öntörvényű és erős akaratu kiscsaj .


Egyébként értelmes ,csak amihez nincs kedve nem hajlandó csinálni.


Illetve nem akar szót fogadni"

Valaki mutathatna nekem egy gyereket, aki nem ilyen. Az én lányom szerintem teljesen jó gyerek, de nyilván van akarata, ha nem lenne az lenne a baj. Életkori sajátosság, hogy egy ilyen korú gyerek szófogadatlan és vannak ötletei, erről szól a dackorszak, rájön, hogy ő is dönthet. Annyiszor látom leírva itt, hogy öntörvényű a kétéves. Mindegyik az, így alakul ki a személyisége.

2022. jan. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Dackorszak

Nálunk is feszegeti a kisfiam a határokat, de tudom kezelni

Vannak hisztik, dobálózik vagy épp magát vágja földhöz, de ez szerencsére ritka

Ha akar valamit, az kell más nem jó, legyen ez mese vagy játék, folyton ezt-azt akarom anya és bepörög ha nem megy azonnal. Nem sietek, ha nagyon hisztis beküldöm a szobájába 1 perc múlva jön ki taknyosan és megint minden cool

Vagy elveszem és hiszti esetén vonulhat a szobájába.


Türelem, túl lesztek ezen is

Közössége jár? Játszótér, gyerekes foglalkozásokra vitted? A többieket utánozta? Játszott velük?

2022. jan. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, nálunk is ez a helyzet h nagyon tud hisztizni mindenért is . Általában jól kezelem csak most hosszú volt a hét, aludni se sokat alszik és plusz a hisztik és kicsit kimerültem.

Igen játszótérre viszem minden nap , illetve barátnőm gyerekével is játszik szereti nagyon a gyerekeket.utanozni is szokott :)

Ha meglat egy gyereket megy és megöleli :)

2022. jan. 28. 11:36
 9/21 anonim ***** válasza:
Semmi gond nincs, ők is megunnak minket időnként 😅
2022. jan. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Igen jól mondod 🤣

Szoktak ilyet csinálni 🤣

2022. jan. 28. 11:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!