Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hisztikorszak. Mit lehetne...

Hisztikorszak. Mit lehetne még kipróbálni?

Figyelt kérdés
Kislányunk 20 hónapos. 1-2 hónapja már lassacskán beléptünk a csodás dackorszakba. De 2 hete már egész biztosan. 🤦‍♀️ Mindegy, tudom, ez ilyen. Viszont ami nagyon zavar, hogy egyik napról a másikra nem akar fogat mosni. Óriási hisztiket levág és ellenkezik. Már egy hete. Hogy vegyem rá? Azert ez fontos lenne. Kapott szép új fogkefét, fogkrémet. Tetszett neki, de aztan semmi.Ma mondtuk, neki hogy nincs esti mese akkor. ( nagyon szereti) De így sem. Aztan persze már azért sírt, h nincs mese. De jó lenne legalább ebben kitartani, következetesnek lenni. Foga nem fáj sztem, mindent eszik, sokat, kemeny dolgokat is. A hisztiken kívül jó kedvű, meg cuki.

2022. jan. 31. 22:30
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Amik eddig bejöttek: fogmosásról könyv és a kadra rakható fogmosó szett gyerekeknek. A közös fogmosási rutin is sokat számít.

A büntetés ilyen korban felesleges és rossz is. Semmi értelme nincsen, mivel még nem érti meg, hogy mi miatt nem nézhet például mesét. Szóval ilyenkor a trükkök kellenek.

2022. febr. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Mi a legdacosabb időkben hanyatt fekve a kezèbe adtuk a telefont nèzni, ès addig gyorsan mostuk a fogàt.
2022. febr. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiamnál most az vált be,hogy ő mossa az enyémet ,én az övét. Nagyon mulatságosnak találja ,hogy kotorhat a számban a fogkefével, és közben észrevétlenül megmosom az övét. Mondjuk a fogaimat kicsit féltem, nem valami óvatos 🤣
2022. febr. 1. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindig látja hogy mosom a fogam reggel, ebéd után, nálunk ez vált be. Időnként kéri ilyenkor a sajátját, bevizezve odaadom, maszatol a szájában, nem mosom neki, hagyom jatszani. Csak este, mikor a fürdőkádban ül. Ott kap egy pohár tiszta vizet, abba mártogathatja a fogkefét, hagyom játszani. Majd elkérem tőle, hogy mivel nagyon ügyes, jutalmul kaphat rózsaszín fogkrémet, és gyorsan megmosom a fogát, utána visszakapja játszani. Ennyi, a játék. A mesével felesleges összekötni.
2022. febr. 1. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az vált be hogy ő mosta az enyémet, én az övét. Aztán szép lassan ez az ellenkezés kikopott. De továbbra is próbálkozott hogy nem akar fogat mosni. Ami úgy tűnik végleg bevált, az az hogy nem rég vettem olyan fogkefét neki amihez van homokóra. Nézi míg lepereg és közben fogat mosunk.
2022. febr. 1. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Ez a esti mese elmaradás csak tegnap volt, amúgy olvasni szoktunk nem nézni. Érti sztem de, mert mondta is h akkor "fogat mos"...de mégsem engedi utána.

Kipróbáljuk az együtt fogmosást akkor.

2022. febr. 1. 07:04
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha mégsem engedi, akkor nem érti.

Igen, együtt mossátok. És nem kell köré cirkusz. Megyünk fogat mosni, kész. Mindenki. Apa is. Maximum majd lefekvés előtt újra megmossátok a sajátotokat.

2022. febr. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Eddig nem volt cirkus. Fogmosás kész. Nem is volt vele gondja. Bár tudnám mi a baja vele. Vagy egyszerűen csak eldöntöttr higy ezt nem akarja??🤷‍♀️
2022. febr. 1. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!