Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vajon ez a dackorszak??

Vajon ez a dackorszak??

Figyelt kérdés
Adott egy 2 éves kisfiú most volt karantenunk mert betegek voltunk mind a 3an. Nem tudom lehet ez is bekavart most neki de eddig egyik betegségnèl se volt ilyen nyűgös, hisztis. Szó szerint már kezdem azt hinni semmi nem teszi boldoggá ( kivéve a mese a tvbe). Egyszerűen semmi nem jó neki mindenért megy a hiszti, van, hogy simán odanyujtom neki az innivalóját és azon is képes sírni, lefekszik a földre esetleg ha nem figyeljük annyira amennyi ő szeretné fejét kicsit beveri a földbe de csak finoman.. Első gyerek és nem is volt a környezetemben ilyen kicsi szóval fogalmam sincs, hogy ez esetleg lehet e a dac kezdete? Ja és olyanokert is képes sírni amiket eddig szeretett pl fürdés, legalább egy 5 percig aztán végülis élvezi ahogy eddig. Persze nehezíti a helyzetet, hogy egyáltalán nem beszél mèg, szóval csak totozunk épp mivel lehet baja..

2022. febr. 3. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Még a felnőttek idegrendszerét is megviseli a covid. Nem biztos, hogy dackorszak.
2022. febr. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
35%

Igen. Ez van. Semmit nem mondd? Mármint azért szavakat igen nem? Pl: Nem és társai? Azért már 2 évesen kellene pár szót, de persze megfogalmazni még nem tudja mi a baj.

Hát sajnos ennél lehet rosszabb is. Még a hiszti az belefér, de van, amelyik szerek üt/vág, mert nem az van, amit ő akar. Én azt tanácsolom, hogy most kezd kinyílni az "értelme", hidd el már képes felfogni azt, ha valamit rosszul tett. Kezdj el szabályokat felállítani. Fontos, hogy mindig mondd el neki, ez miért szükséges, akkor is meg kell csinálni, ha hisztizik, csak akkor tovább tart, és később lesz játék. ragaszkodj ahhoz, amit nem szabad. ha pedig nagyon elkapja a hiszti jelölj ki egy "bünti széket", hogy jó akkor most lenyugszol, és 10 percet ülni kell, mert így nem viselkedünk. Ha támogatod a hisztit, hogy pl: nem tetszik neki az ital, amit adsz és még 3 másikfajtát odaadsz, akkor azt fogja hinni, hogy a viselkedése elfogadott. Ha nem kéri akkor nem kéri, kész, egy óra múlva megint próbálkozol. Ilyen korú gyerekeknél még jól megy a jutalmazás is, ha szereti a mesét, akkor el kell mondani mesenézés előtt, hogy most azért lehet, mert ma nem volt hiszti, jól viselkedett. Ha dacos kiakaszt, akkor ilyen nincs. Egyébként próbálj ne kiakadni, mert ez is csak adja alájuk a lovat. Higgadtan (persze amennyire lehet ilyenkor), el kell mondani nekik, hogy számodra ez a viselkedés, miért bántó, és ehelyett már rég csinálhatnátok mást (pl: a fürdésnél nézhetnétek már a mesét).

Hidd el egyre jobban érteni fogja ezeket, ha már most elkezdesz következetes lenni ilyen helyzetekben, később sokkal könnyebb dolgod lesz. Amit lefektettetek legyen betartva minden helyzetben! És nagyon fontos mindenkinél/mindenhol!

2022. febr. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%
Igen ez szerintem a dac és sajnos még csak a kezdet 😬 kitartást..
2022. febr. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen ez a dac korszak. Én is ebben a cipőben járok, kislányom 2 éves lesz hó végén. Ő sem beszél, csak babanyelven(a nemet azt tudja mondani)

És szó szerint semmi nem jó , most mi is betegek vagyunk így ez is ratesz egy lapáttal.

Nekem is első gyerek és néha elgondolkodom hogy elrontottam-e valamit. De aztán rájövök , hogy ez a dackorszak.

2022. febr. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!