Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 3 éves gyereknek mennyi...

Egy 3 éves gyereknek mennyi ingerre van szüksége szerintetek? Baj, ha nem jár oviba, hanem az anyjával van, de sokat vannak levegőn, játszótéren, nagyszülőkkel rendszeresen találkozik?

Figyelt kérdés
2022. febr. 5. 15:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Ez szerintem gyerekfüggő. A 2 éves lányom zokog, amikor ő nem maradhat a bátyjával az oviban. Itthon meg látványosan unatkozik. Pedig próbálom lefoglalni. A fiam meg tökéletesen elvolt itthon. Ő 3 és fél évesen kezdte az ovit. A lányommal a babamamaklub már nem elegendő inger.

Egy szó, mint száz. Egyéni. Te ismered a saját gyereked. Viszont van a ló másik oldala, amikor a szülő néha annyira nehezen engedi el a gyerekét, hogy azt hiszi, hogy az a gyerek igénye is, hogy anyával marad.

2022. febr. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, pont ezért gondolkodom, hogy mi lenne jó neki, nem akarom a saját aggodalmaim miatt visszafogni.
2022. febr. 5. 15:52
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Nagyobb gyerekem 4 évesen kezdte az ovit és még akkor se igazán igényelte. Elég lett volna neki heti 2-3-szor pár órában. Kb. 5 éves korára érett meg rá, azóta szereti, azóta emlegeti, ha épp nem megy, hogy menne.
2022. febr. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
23%
A lányom 5 éves korától járt fél napra. Addig meg a délelőtti vagy délutáni sétánk alkalmával az óvoda udvarán játszhatott a többiekkel. Asztmás volt, nem tett volna jót az állandó közösségi lét.
2022. febr. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én 3 évesem falnak menne, hatalmas igénye van a gyerektársaságra, az udvar pedig menőbb mint bármelyik játszótér viszont a barátaival lehet ott is, megkockáztatom hogy nagyobb szüksége van a szociális közegre mint a friss levegőre, de ez az én gyerekem.
2022. febr. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
20%
Miért lenne baj?Mi baja lesz?
2022. febr. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%
Mi a covid miatt nem mehettünk sehová. Lányom 4 éves kora után 3 hónappal kezdte az ovit, semmi gondja vele, beszoktatni se kellett, értette, hogy jövök majd érte. Sokat foglalkoztunk vele amíg itthon volt, de ha nem lett volna ez a helyzet én nem tartottam volna itthon, 3 éves már nagy gyerek.
2022. febr. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 2,5 éves, születése után nemsokkal költöztünk távol családtól, barátoktól, aztán jött a covid. Így szegénynek nincs gyerektársaság, sőt rajtunk kívül alig találkozik emberekkel. Nagyon jól elvan itthon, szeptemberben kezdi az ovit, eléggé izgulok, hogy hogy fog menni a beszokás.

Sajnos itt még babaklubbok sincsenek, ahova el tudnám vinni, játszótér is csak messzebb, de az is folyton üres

2022. febr. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8-as vagyok, véletlenül hamarabb elküldtem, bocsánat :)

Szóval én nem látom a kisfiamon, hogy olyan nagy igénye lenne gyerektársaságra, bár szegény nem is tudja, hogy milyen az. Nagyon rossz ez a helyzet, sokat izgulok miatta, hogy milyen hatással lesz rá, csak remélni tudom, hogy könnyen veszi majd az ovis beszokást

2022. febr. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
36%
Az óvoda 3 éves kortól kötelező, nem választható opció
2022. febr. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!