Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen szellemi problémára...

Milyen szellemi problémára utal, ha 3 éves és semmilyen módszerrel nem lett szobatiszta?

Figyelt kérdés

3 éves múlt, már rengeteg módszert próbáltunk az elmúlt évben, de semmi értelme nincsen. Még akkor sem szól, ha már bekakilt. Szépen beszél, sok dologban értelmes, számokat is ismeri, de ebben 0 eredmény úgy, hogy tényleg annyit foglalkozunk a témával mint 20 másik gyereknél együtt sem.


Pontosan milyen szellemi problémára utal, ha ez nem megy egy gyereknek?



2022. febr. 5. 19:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Semmire, ez egy érési folyamat, lehet már a sok b@szogatás miatt dacol.
2022. febr. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Semmilyenre. De az igazat megvallva az, hogy ilyen borzasztóan erőlteted, plusz idiótának názed szerencsétlent okozhat benne frusztrációt és lehet ezért nem szobatiszta. Az enyém sem volt 3 évesen szobatiszta, pár hónap múlva az lett, nem csináltam ebből ekkora cirkuszt.
2022. febr. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Értem a frusztrációd, de nagyon erősen fogalmazol! Milyen szellemi probléma? Jesszus, remélem neki ilyeneket nem mondasz, de még csak nem is célzol rá...
2022. febr. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Az én gyerekem is épp elmúlt 3, amikor egyik pillanatról a másikra közölte, hogy most már megy egyedül is. Soha nem gondoltam, hogy amiatt szellemi problémája lenne, mert nem szobatiszta 3 éves korára. Meg kell rá érni.
2022. febr. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%
Gondolom, nem az anya írta ki a kérdést, hanem egy kötözködni akaró nagymama/anyós
2022. febr. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%

Kislányom 3,5 éves volt, mire szobatiszta lett, nem erőltettem egyáltalán, szépen a maga tempójában sikerült neki. Nem gondolom emiatt bármi gond lenne vele.

Kisfiam 2 éves és egyáltalán nem érdekli a téma, bilire eddig talán 5x ült 3 másodpercre. Általában szól, ha kakis a pelus, de néha váltig tagadja.

2022. febr. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%
Milyen szellemi problémára utal, ha valaki azt hiszi, hogy ha egy hároméves gyerek még nem szobatiszta, akkor valami szellemi problémája van?
2022. febr. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%

Novemberben lett 3 éves a fiam. Nem szobatiszta, mereven elutasítja a gondolatát is annak, hogy wc-re vagy bilire üljön. Időnként zavarja a pisis pelus, máskor meg nem. A kaki nagyon zavarja. De kakilni utál, képes napokig visszatartani, egy rémálom, ahogy szenved, mert jönne ki de ő nem engedi. Aztán két három naponta jön egy pillanat mikor nem bírja tovább visszatartani. Szörnyű. Pedig fél évvel ezelőtt ha érezte hogy jönni fog akkor elvonult majd szólt, hogy cseréljük ki. Egy éve vígan ült a bilin és azt játszotta hogy pisil. Most meg nem is hajlandó ráülni.

De nem is erőltetem. Néha megkérdezem van-e kedve. Mindig az a válasz, hogy nincs. Ennyivel én le is rendezem. Okos, értelmes gyerek. Szerintem fizikailag teljesen érett rá, de valahogy fejben még nem ért meg hozzá. Fel sem merült bennem, hogy emiatt bármi szellemi problémája lenne. A gyerekorvos és a védőnő is egymástól függetlenül azt mondta, még belefér ebben a korban. Szeptemberben megy oviba. Nyárig biztos nem görcsölök rajta. Ha addig nem oldódik meg magától akkor azért többet fogok próbálkozni én is.

2022. febr. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
29%

A magylanyom ejszakara 2.5 evesen szobatiszta lett szabilan.

Nappalja olyan 6 evesen

Bar ez igy nem teljesen igaz. Ha eppen nem foglalta le magat valamivel akkor szepen kiment de ha belemerult egy jatekba akkor eszre sem vette h amugy bepisilt.

Amugy en is ilyen voltam kicsinek. Mondjuk ha olvasok akkor most is!


Ellenben a masik ket gyerek ...

A fiam a nagylanyom miatt lett szobatiszta 2.5 evesen. Megtetszett neki a bili 😁


A kicsi lany meg egy veletlen miatt. Ugyanis a karacsonyi nagybevasarlasnal lemaradt a pelenka. Azt hittem van meg otthon 1 nagycsomagos. Hat nem volt. Igy mondtam neki h hat ez van ejjelre van meg ketto. Szoval bilizunk. Nem vette zokon. 2eves volt akkor. Felkeszultem a allando ruhavserere es a felmosasokra. De a 3 nap alatt mire lett bolt raszokott a bilire 🙂


Szoval meg kell ernie ra! Neki kell eldontenie h akarja e vagy sem. Ha nem lesz ra akkor a 2 eves lanyommal 3 napig szenvedtem volna vele. De ha nem tortenik ez akkor valszeg 1-2 honap le leteszi a pelust.

2022. febr. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%
Arra utal, hogy az anyja türelmetlen. Az ő mentális állapotát ki kellene vizsgálni, a gyereknek semmi baja.
2022. febr. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!