Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, hogy ne hasonlitga...

Mit tegyek, hogy ne hasonlitgassam a gyerekem máséhoz?

Figyelt kérdés

2 éves. Nem beszél, szavakat se mond. Tudja mire való a kanál, villa de nem használja. A poharat is ismeri de még felrenyel vele, illetve a nyakába borítja.

Az unokatesoja 2 hónappal idősebb de már szépen beszél, önállóan eszik stb.

Minden tőlem telhetőt megteszek, hogy fejlődjön.. Annyira rossz érzés.



2022. febr. 6. 21:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%
Bölcsi.
2022. febr. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Nekem is mondja meg valaki mer idegileg enis kivagyok ettol hogy ha latom hogy masnal jobban fejlodik a gyerek 😤 hogy lehet higgadtan kezelni ezt a szitut?
2022. febr. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Ne hasonlitgasd! Ennyi a megoldás. Engem sosem érdekelt más gyereke, mindegyik tud inni pohárból és evőeszközzel enni egy idő után, teljesen mindegy, hogy másfél, vagy 4 évesen kezdi el.
2022. febr. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Én kisgyermek nevelő vagyok 20éve, de nem egyszerű nem hasonlítgatni a fiam is ott van a bölcsiben ahol dolgozom, és látom miaz amiben ő van előrébb és mi az ami nem megy, de nem is érdekli.
2022. febr. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Annyira fontos lenne, hogy önmagához hasonlítsuk a gyerekeket. Nagyon nagy önfegyelem és önismeret is szükséges ehhez. Én esetleg próbálkoznék egy könyvvel is, akár valakivel átbeszélni, aki jártas gyerekek nevelésében, hogy hogyan lehet ezt jól kezelni. Nagyon jó, hogy megfogalmazódott a gondolat benned, hogy ez nem helyes. De attól, mert Pistike már eszik kanállal és villával, nem jelenti azt, hogy a te gyereked le van maradva a korabeliektől.
2022. febr. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
23%
Én ezt totál nem értem...A legtöbb szülő full leszarja a gyerekét, azt se tudja, hogy tanul, vagy ki a tanára, a szülői értekezleten tudja meg a tanártól, hogy a gyereknek milyen jegyei vannak...és még folytathatnám. Ha ezek a fontos dolgok ennyire mindegyek, akkor az miért nem mindegy, hogy mikor tanul meg műanyag pohárból inni...
2022. febr. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
2 hónap rengeteg idő. Fiamnak 1 hét alatt lett 10 szava a 0-ról. Evőeszközzel is szó szerint egyik napról a másikra kezdett el enni. Légy türelmes.
2022. febr. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Nem beszél, szavakat se mond."


Érti, amit mondasz neki? Ha igen, az jó jel.

Annyit se mondd, hogy "nem"? Mert ez a szó az elsők között van, amikor beszélni kezdenek.

Szerintem a hasonlítgatást azzal tudod kivédeni, ha szakembert (védőnőt, gyerekorvost) kérdezel erről. Ha szerintük rendben van a gyerek fejlődése, akkor tökmindegy, hogy az unokatesó miben mennyivel jár előrébb. Nekünk két gyerekünk van, egész másképp kezdtek beszélni. A nagyobbik későn kezdett beszélni, de akkor tökéletesen tisztán és mondatokban. A kicsi meg hamar, de pöszén, vele épp logopédushoz járunk.


Szóval akkor félig viccesen mondanám: a megoldás az, hogy szülsz egy kistestvért, aki nyilván másmilyen lesz, és máris látni fogod, hogy közhely, de nagy igazság, hogy minden gyerek másképp fejlődik.

2022. febr. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Érti amit mondok. Utasitasokat végre hajt (ha épp van kedve).

Nyanya. Ennyit mond nekem.

A védőnő azt mondta várjunk fel évet, utána menjen fejlesztésre (beszéd miatt)

2022. febr. 6. 23:45
 10/14 anonim ***** válasza:
33%

Nekünk is későn indult a beszéd. Most viszont jobb mint az átlag 3 éves. Szókincsben meg főleg.


Nagyon össze vissza megy ez...


De én is frusztrált vagyok szobatisztaság miatt éppen...


Amúgy főleg akkor lesz frusztrált az ember, ha olyannak a gyereke, akiről tudod, hogy a fél életét végig hazudta, csalta, lopta, stb. nagyon fejlett és természetesen semmi dilije nincsen. Sajnos ismerek ilyet. Nagyon megalázó érzés... ☹️😢

2022. febr. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!