Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyerek hány éves koráig...

A gyerek hány éves koráig normális, hogy a szülei ruha nélkül látják?

Figyelt kérdés

Én ha apává válnék, szívem szerint sosem szeretném a gyerekemet meztelenül látni, mert a gyerek kiszolgáltatott helyzetben van és nem tudatos döntés a részéről, hogy ő most ruha nélkül van és kvázi tudatosan hagyja jóvá, hogy ezt én vagy az anyja láthassuk.


Ettől függetlenül én magam emlékeim szerint kb 9 éves koromig rendszeresen voltam ruha nélkül, szerencsére apám ettől ugyanúgy ódzkodott, ahogy most én, de fürdés közben előfordult, hogy anyám bejött, sőt még mondogatta is, hogy ne szégyenlősködjek.


Tudom, hogy vannak családok, ahol még a nudista strandolás is belefér, most nem hozzájuk szól a kérdésem. Egy átlagos családban hány éves korig normális ez? Nálatok hogy volt gyerekként és hogy van szülőként?


25


p.s


- evidens, hogy én sosem mutatnám meg magam meztelenül

- oroszországi élményeim során megtudtam, hogy a család nő és férfitagjai együtt járnak szaunába, tehát egy 15 éves gyerek is még látja az apját, és az apja őt, és ugyanígy a női vonalon. Tehát nem férfi a feleségével/barátnőjével, hanem a férfi rokonával, barátjával.

- egyszer általános iskolában vendégségben voltam egy lány osztálytársamnál, akinek az apja nyitott ajtónál fürdött és még el is kezdett velem beszélgetni, borzalmasan kellemetlen volt



2022. febr. 17. 03:36
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
a család nő és férfitagjai külön járnak szaunába*
2022. febr. 17. 03:37
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Oké, hogy sose szeretnéd mesztelelenül látni, de ugye te is tudod, hogy ez elkerülhetetlen? Már alapból, ha csak a szülésnél ott vagy is már úgy látod. Amellett csak besegítenél anyukának pelenkázni, fürdetni, öltöztetni a későbbiekben, nem? Főleg ha olyan helyzet adódik, hogy egyedül vagy otthon a picivel.


Szerintem meg kell találni az egészséges középutat, ami még neked és a gyereknek is elfogadható. Nálunk pl csak lányok vannak, én nem takargatom magam olyan nagyon előttük, nyáron mikor olyan meleg van én is csak egy bugyiba alszok, vagy esetleg egy nagyon vékony trikóba. De a cicivillantás amúgy is elkerülhetetlen volt, mert a középső imádta nézni, ahogy a kistesó szopizik. A másik kedvence meg a köldökcsonk volt, konkrétan a családban mindenkinek ápolni akara a "csongját", ahogy ő mondta. Apuka direktbe sose pucérkodott a lányok előtt, de előfordult, hogy nem bezárta, csak becsukta fürdésnél az ajtót, és vokt, hogy valamelyik lány benyitott.

2022. febr. 17. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
bocsi ha van benne elgépelés, kicsit még kómás vagyok
2022. febr. 17. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Persze, hogy segítek a pelenkázásban, nem erről van szó, csak valamiért nekem kellemetlen ez a dolog és szeretnék informálódni.
2022. febr. 17. 06:02
 5/31 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem meg az a normális ha az együtt élő családban azért nem tabu, mert egyszerűen nincs szexuális töltete. Ne járkáljanak direkt egymás előtt, pláne ne lépjenek be a másik "aurájába", de ne is legyen szégyellenivaló a saját test. Én is így nőttem fel, a gyerekeimnek (fiúk) is ezt adom tovább anyaként. Tudják, mikor, kinél mi illik, mi nem és mit kell tiszteletben tartani, de ez fokozatos volt, ami pucérkodás belefért pl. szobatisztaságot tanuló totyogónak vagy hogy követett a vécére is, most már nem fér bele, de azért lévén egy szűkös háztartás, nem tudunk folyton lopakodni.

De idegenek előtt szerintem is bunkóság magamutogatni. Más a szaunázás, nudistastrand, edzőterem vagy uszoda öltözője, vagy aktot állni egy műteremben, vagy amikor kórházban vagy tök pucéran max. egy lepedő alatt és ágytálaznak... na ezek mind olyan szituációk, ahol társadalmilag elfogadott, hogy valaki meztelen. Vendégek előtt letolt gatyában flangálni viszont szerintem is illetlen. Nekem apósom csinálta ezt, jáj.

2022. febr. 17. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2022. febr. 17. 06:34
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs olyan, hogy “normális” (leszámítva matematikában egy veltor normálisát, azaz a rá derékszögű vektort).

Szerintem pl. egy német FKK strandon, vagy szaunában az is természetes, ha a 70 éves szülő látja az 50 éves “gyerekét”.

Vagy idegenek egymást.

2022. febr. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Az idegen mindegy, semmi bajom a konditermes öltözéssel, de a gyerek az tabu.
2022. febr. 17. 06:46
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a családban nem volt sose tabu a meztelenség. Amíg otthon laktam, rendszeresen láttam a szüleimet és az öcsémet pucéron, ők is engem. Sose volt benne semmilyen szexuális töltet. Aki ilyesmit lát bele annak beteg gondolatai vannak.


De ezt ne úgy képzeld el, hogy az egész család állandóan csupaszon rohangál otthon. Csak ha mondjuk fürödtem valaki meg fogat akart mosni, akkor bekopogott, mondtam, hogy gyere, és nem volt kínosan takargatós a szitu.

2022. febr. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a gyerek nem fürdik és öltözködik önállóan, legkorábbanan 5-6 éves koráig, ez kivitelezhetetlen. Utána pedig ízlés és személyes határok dolga. Az én lányom 9 évesen megkérte az apját és a bátyját, hogy ne menjenek be, amikor fürdik, és ezt tiszteletben is tartják. A fiam meg mindjárt 12 éves, és simán gatya nélkül lófrál a lakásban.
2022. febr. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!