Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehetne kezelni ilyen...

Hogy lehetne kezelni ilyen gyereket?

Figyelt kérdés

Egy barátom nagyon rossz helyzetben van, a felesége meghalt, az anyósára nem tud támaszkodni, az anyja már idős. Van egy 5 éves fia, hétvégén dolgozott, nem tudta kire bízni, így felajánlottam, hogy hozzánk hozhatja, nekem is van két gyerekem, a fiatalabb pont az övével egyidős. Szombaton a feleségem nem volt itthon, így én voltam a három gyerekkel.

A fia nagyon eleven, nem ül nyugodtan, dobálja a kanalat, kiabál. Megértem, hogy megviselte az anyja halála, jár pszichológushoz is, de nem nagyon használ neki. Nem tudtam rá hatni sehogy. Megpróbáltam beszélgetni vele (természetesen nem hoztam fel neki az anyját, nem vagyok pszichológus, nem tudnám kezelni a helyzetet, ha kiborulna).

Nagyon sajnálom a gyereket, nem lehet neki könnyű, próbáltam megértő lenni vele.

Azt tudom, hogy az apjával nem ilyen. Ahogy ismerem az apját, nem hagyja neki, hogy így viselkedjen, elég szigorú jellem.

Az apjával, meg sem próbáltam beszélni erről, nehogy rossz vége legyen.

A saját gyerekeimmel inkább baráti viszonyban vagyok, ha valami történik, nekem hamarabb elmondják, mint a feleségemnek, neki kicsit másabb a stílusa.

Még várható a közeljövőben, hogy a barátom számít rám ezen a téren. Nem szeretném visszautasítani, fiatalabb korunkban nagyon sokat segített nekem, (pl. amikor vettük a házat ő segített pakolni a bútorokat, ezen kívül húsz éves korom körül csináltam hülyeségeket, amiből mindig kihúzott. Volt, hogy leittam magam és értemjött 80km-re, stb.)


Hogy beszélgetnél el a gyerekkel, illetve hogy tudnál rá hatni a helyemben?



2022. febr. 21. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Már megint mesélsz? Apa-álarcban is felismerhető vagy!
2022. febr. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1- "Már megint"... linkelj már be egy korábbi kérdést, amit én írtam ki!

Köszönöm!

2022. febr. 21. 18:55
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon felismerhető a stílusod. A hosszú, terjengős írás, a jelentéktelen részletek (kit érdekel, hogy leittad magad), a problémás gyerek. Nekem is az ugrott be, hogy te vagy a szokásos mesemondó.
2022. febr. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%
4. Kihagytad az esküvőt Santorinin :D
2022. febr. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
84%
Na, miután sikeresen beleköptem a kérdező levesébe, és ezúttal nem jött össze neki a 60 hozzászólás, mert már 4-nél megfeneklett, új lendületet próbál venni. Hát, már az első válaszolónál lebukott. https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ke..
2022. febr. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!