Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan, hogy valakit...

Van olyan, hogy valakit elküldenek a vadaskertbe és kiderült hogy semmi baja?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy 4.5 éves kislányom. 2 napja kapott f84 gyermekkori autizmus diagnózist a helyi pszichiátertől... úgy érzem abszolut nem volt jogos.. 10 perc sem volt a vizsgálatnak nem nevezhető együtt töltött idő..

Röviden annyi a sztori, hogy kontrollra mentünk. A lányomnak volt egy 1.5 évig tartó hallásproblémája..emiatt 2.5 évesen mondta ki az első szavát, amikor a hallása rendeződött.. azóta folyékonyan beszél. Vannak furcsaságai, pl ha valamit gyorsan akar mondani, vagy sok gondolat van a fejében, akkor kicsit összemosódik a mondani valója, és összefüggéstelennek hangzik... de ha szólunk neki, hogy lassan, akkor összerakja. De ez sem olyan rendszerességgel van nála, hogy kóros legyen. A doktornő szerint minimálisan tart szemkontaktot, de ez sem igaz.. ha hozzánk beszél, ránk néz, tartja.. ott abban a 10 percben nem is próbálta bevonni a gyereket konkrét kétoldalú beszélgetésbe, csak hagyta sodródni.. mivel 3x megkérdezte hogy kik rajzolták a rajzokat, (mert ő beszélgetni szeretett volna) ráírta a papírra hogy echolál. De egyébként ez sem jellemző a mindennapokban. Kicsit igazságtalannak, és nagyon felületesnek érzem ezt a vizsgálatot. A vadaskertben 1-1.5 év a várakozási idő. Pontosan az ilyen diagnózisok miatt. Engem ebben csak az idegesít, hogy a papír megvan az f84-ről. Szóval. Szerintetek ez befolyásol valakit a vadaskert vizsgálatánál? Van itt olyan aki hasonló problémával lett elküldve, és nem az a baja a gyereknek? Vagy bolt baja egyáltalán? Most váltottunk ovit, magánoviba jár. Teljesen beilleszkedett, vannak barátai, a gyerekekkel, felnőttekkel jól kijön, kommunikál. Elöre is köszönöm a válaszokat.:)



#gyerek #autizmus #Vadaskert #Dr vajda hilda
2022. febr. 25. 10:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Miert hordtad it egyaltalan pszihiaterhez ha szerintes semmi baja?
2022. febr. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
*őt
2022. febr. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Azert egy ilyen diagnózist nem szoktak 10 perc után "kiszorni", figyelembe veszik a környezeti tényezőket is, pl pedagógiai vélemény, szulokonzultacio, teszteket töltenek ki, több alkalommal megnezik a gyermeket, stb. Nálunk (Vas megye) legalábbis így működik, és még sosem hallottam ilyenrol, amit írsz.


Egyébként igen, van olyan, aki diagnózis nélkül távozik a vadaskertből.

2022. febr. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%

Tényleg fura, az én lányom autista, de hivatalosan nem ezt a kódot kapta, mert pillanatnyilag csak hátránya lenne belőle. Szóval ő egyértelműen az, mégsem adtak neki F84-es kódot. Valami csak van nálatok, ami egyértelművé teszi a szakember számára, hogy az!

S hogy a kérdésre is válaszoljak: ha nem autista, nem fogják rá azt mondani.

2022. febr. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk (Tolna megyében) is ugyanígy járt el a pszichiáter. KB fél órát voltunk nála, a gyerekre szinte rá se nézett, tőlem kérdezett 3 dolgot és olyan sületlenségeket írt a vizsgálati lapra, hogy miután megkaptuk, köpni-nyelni nem tudtunk.

Oké, nálunk egyértelmű az F84.00 kód, magánorvosnál már meg is kaptuk, de ettől függetlenül nagyon felháborított az, ami a ped. szakszolgálatnál történt.

Se bizottság, de több körös se több órás vizsgálat, csak egy életunt orvos, aki cseszett a gyerekkel foglalkozni.

Ha nem értesz egyet a véleményével, akkor fellebezhetsz.

2022. febr. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%

Ez hol történt? A Szakértői Bizottságnál? Vagy magándokinál? Ez utóbbi esetben nem kell senkinek sem mutogatni a papírját.

Ha a Vadaskertben szeretnél diagnózist, akkor ott se mondd, hogy már egy gyerekpszichiáter állított ki ilyen diagnózist, mert nem is fognak fogadni. Olvastam olyat, hogy rámondták, hogy akkor az úgy van.

Amúgy mi meg úgy jártunk, hogy a Pedagógiai Szakszolgálat azt mondta nem autista, de nekünk az óvodában az óvónők persze jobban tudták, szóval kértem egy időpontot a Vadasba. Nekünk ott azt mondták, hogy adhd-s. Utána ezt a papírt vittem a Szakértői Bizottságba sni-kódért, és ott elolvasta a gyermekpszichiáter a papírt, amit az óvónők írtak róla, a gyerekre rá sem nézett, és közölte velem, hogy pusziltatja a Vadaskertben a kollégákat, de ő mégiscsak adna nekünk egy auti kódot. Eléggé ledöbbentem, én meg is mondtam neki, hogy szó sem lehet róla. Szerintem egyébként azért csinálta, mert látta, hogy az óvodában hogyan viselkedik, konkrétan ki akarták tenni, arra vártak, hogy leírják, hogy nem integrálható. És csak akkor tud speciális intézményt kijelölni, ha van kód. Én meg nem akartam speciális intézménybe vinni.

2022. febr. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
49%

Egyszerűen nem mondanam meg a vadasban, hogy már van egy "diagnózis". Lássuk ők partatlanul mit mondanak.

Egyébként tényleg nagyon hosszú a vadasba a varolista, mi november elején jelentkeztunk az elsos lanyommal és május végén fogunk menni.. Gyakorlatilag az első osztályt kijarja és végig kuszkodi, mire eljutunk a vadasba. De így is örülök hogy megyünk! És addig sehova máshova nem viszem el, először a vadas véleménye legyen meg, utána megyünk a szakszolgalathoz.

2022. febr. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én is úgy érzem, hogy millió igazságtalanság érte a gyereket az egyik doki vizsgálatánál. Ugyanez volt. Megkérdezte a gyereket, hogy ízlett e neki az almalé(több innivaló volt ebédre), visszakérdezett a gyerek, hogy "az almalé?" és hátra nézett, majd válaszolt, hogy ízlett, mire ráírta a papírra, hogy echolál. Vitáztunk is rajta, mire közölte, hogy az echolálás ismétlést jelent, én meg alul maradtam, mert tényleg megismételte a kérdés végét.. Soha az életben nem echolált, nem mondott vissza teljes kérdést, se fél kérdést, és tök érthetően kommunikál, imád beszélgetni, meg ilyenek.., nagyon ritkán visszakérdez, ha nem biztos valamiben és gondolkozási időt kér.. Csak bele kellett nyomni egy sablonba és kereste hozzá a jeleket, hogy alátámassza, amit gondolt. Kb hetente egyszer, ha visszakérdez a gyerek. Azt is jelnek vette amúgy, hogy a gyerek nem volt hajlandó meginni a 25%os almalevet, mert én csak a 100%osat itatom vele bizonyos márkából(az olcsó 100%osat), amire felhívtam a figyelmét a gyereknek, mikor almalevet vittünk be.. A gyerek mindenfajta almalevet meginna, én meg tök büszke voltam, hogy végre eljutott a tanításom és megissza az olcsót is és tudja, hogy a 100%osat kell.


Nem azt mondom, hogy semmi nincs a gyerekkel, csak nem ezek.


Ez vadaskert. A körzetes kórház szakembere diagnózisától nem tudsz szabadulni, szóval nagyon gondold meg..


Régen volt jó a vadaskert hírneve, mikor még magán volt. Azóta államosították, az idősebb szakemberek elmentek, most meg tele van fiatallal, sok a rezidens és úgy bólintanak rá a diagnózisukra, hogy a valódi, tapaszt doki alig látta a gyereket(és persze szerencsétlenek túlterheltek is, meg kevés a szakember, sok a gyerek stb). Szóval az ott dolgozók cserélődtek, de a jó hírnév megmaradt.


Amúgy igen, az előttünk lévő csoportban volt olyan, aki diagnózis nélkül távozott, de ez ritka.

2022. febr. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

F84-et valóban a pszichiáter ad, de a vizsgálatkor egy auti.spec gyógyped és egy gyermekpszichológus is a team része.

Ha egyértelmű is a helyzet, de jól integrálható a gyerkőc, értelmes, akkor inkább más diagnózist adnak a hozzáértők.

Különben van ismerősöm, aki Budapesten megjárta a Vadast, a Bethesdát és az Autizmus Alapítványt is a gyerekkel. Egy mondta, hogy auti, a másik kettő szerint nem az.

2022. febr. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom minek kell lepontozni, ha valaki leírja a tapasztalatait.

Egyébként amit az utolsó ír, az igaz, ha a gyerek átmeneti helyzetben van, vagy enyhe az autizmusa, akkor lehet, hogy az egyik szakértő rámondja, a másik meg nem. Nem fekete-fehér ez a dolog.

2022. febr. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!