Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyért van az hogy a gyerek...

Milyért van az hogy a gyerek semminek nem tud örülni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Férjemnek van előző kapcsolatából 2 fia,jól neveltek okosak,de viszont ami nekem nagyon furcsa és a férjemnek is rosszul esik hogy a gyerekek semminek nem tudnak igazán örülni mint ahogy más gyerek tud.

Amit tudunk megadunk nekik de az öröm nem igazán látszik rajtuk,a kisebbik most kapott a 6. születésnapjára egy új biciklit (újat még sosem kapott) és szinte nem is érdekelte,látta aztán ennyi meg fel sem ült rá,úgy kellett kérdezni mikor próbálja ki,és ez több mindennel is így van.

Mikor nyaralni voltunk az sem érdekelte őket,vagy lehet ezt ők tök természetesnek veszik? 🤔 Pedig arra vannak növelve hogy az életbe dolgozni kell mindenért,mert tudják anya apa és mindenki megdolgozik a pénzért.

Most fog hamarosan születni közös gyerekünk és félek hogy ő is ilyen lesz! Mit ronthattak el? Vagy csupán a természetük ilyen?

Nővéremnek is van 2 kisfia ott a gyerekek annyira tudnak mindennek örülni a nagyobbik meg sírt is karácsonykor örömében.



2022. márc. 16. 15:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Ilyen a természetük.
2022. márc. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
7%
Mert nem tudsz írni
2022. márc. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2/2 hát bocs hogy valamit nem vettem észre! Vagy épp átírta a telefonom 🙂😘
2022. márc. 16. 16:10
 4/14 anonim ***** válasza:
32%
Lehet hogy depressziósak, vagy szoronganak. Vagy nekik nem azok a dolgok szàmìtanak, amik egy felnőttnek.
2022. márc. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

Azért 6 évesen még nem tudja, hogy mi mennyit ér, hogy a használt olcsóbb volt, mint most az új. Lehet, a használton pókemberes matrica volt, ami jobban tetszett neki, az új meg csak sima kék. Pláne igaz ez, ha otthon is van már egy biciklije, akkor ez most lehet, neki csak "még egy", nem egy "sokkal jobb".

És igen, egy nyaralást nem fog személyre szóló ajándéknak venni, hanem közös programnak, amire biztos ti is szeretettek volna menni. Csak mondjuk annak fog örülni, ha van vízicsúszda.

Valószínűleg ha betévedtek egy játékboltba, viszont fel fogja tudni sorolni, minek örülne :)

2022. márc. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
19%

3

A "milyért" azért elég árulkodo.

Erre legyen eszed..

2022. márc. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

Egy 6 évesnek fogalma sincs a pénz valós értékéről.


Ha mindig mindent megadtok nekik akkor nem is fognak úgy örülni,meg megbecsülni..


Nem minden kisgyerek örül mint majom a farkának,ha kap valamit.


Mellékesen halkan kérdem egyszer úgy őszintén meg is kérdezitek minek örülne? Vagy csak nyakra főre vesztek ezt azt nem is ismerve a gyereket?


Nyaralás.. Most komolyan? Egy gyerektől vársz el olyan dolgokat, hogy essen hasra mert nem otthon alszik, meg nem te főztél?

2022. márc. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Milyert ?
2022. márc. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem azt is kell szoknia, hogy nem kap meg valamit, amire vágyik. Nem a pénz miatt, hanem mert így átéli az örömöt, ha mégis lesz valami, amit nagyon akar. Ha mindig minden, amit nagyon akar, adott, akkor minek örüljön igazán? Alap lesz, hogy idővel minden meglesz, és ezzel együtt az öröm is elvész, értéktelenedik. Nálunk ez bevált, ha van pl 5 játék, amit igazán szeretne, akkor abból 4-et kap meg max. Az az 1 meg másnál lesz csak kipróbálásra, neki nem lesz. Így se lesz lelki sérült, a napjának többségében nem fog eszébe jutni, hogy neki miért csak 4 játéka van.
2022. márc. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Pedig arra vannak növelve hogy az életbe dolgozni kell mindenért,mert tudják anya apa és mindenki megdolgozik a pénzért."


Igen, csak (még) nem nekik kell érte dolgozni. Ők tálcán kapnak mindent, ami alapvetően jó dolog, hiszen azt jelenti, hogy belefér az új bicikli, belefér a nyaralás, a drágább ajándékok, a miegymás. De így persze, hogy ehhez szoknak hozzá, ezt veszik természetesnek.

Most csak egy példa, de mi annyira nem éltünk jól amikor én gyerek voltam, szökőévente kaptam egy márkásabb cipőt, pólót, stb. És mindig úgy örültem neki, mint majom a farkának. A fiamnak épp most vettem egy Adidas cipőt, örült neki, de elintézte annyival, hogy hú, köszi, jól néz ki. 🤷‍♀️ És nem hibáztathatom ezért, eddig is márkás cipői voltak, mégis miért kéne imába foglalnia a nevemet? Persze, ha most hirtelen beütne a krach, és enni is alig lenne pénzünk, akkor ennél sokkal kisebb dolgoknak is szívből örülne, de addig jó, amíg nem így van, nem?

2022. márc. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!