Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezeljem ha a 2 éves...

Hogy kezeljem ha a 2 éves mindenért hisztizik?

Figyelt kérdés
Ha megkinalom étellel, egyből hanyatt vágja magát. Ha nem sikerül neki valami, ha valahova nem jöhet utánam, ha nem turhatja szét az ételt a hűtőben. A legduhitobb, hogy n3m hajlandó az asztalnál enni és ha kap mondjuk egy szelet kenyeret, szetmorzsolja a nappali közepén, mert ő pilóta kekszet akart enni. Hogy kezeljem?

2022. márc. 20. 11:29
 1/2 anonim ***** válasza:
85%

Ne add neki a nappali közepén ida a kenyeret. Ha kaja idő következik, ultesd a székbe, tedd elé a kaját. Ha éhes megeszi, ha nem akkor legközelebb akkor kap ,mikor újra itt az ideje. Hidd el estére éhes lesz, és nem fog ennyi étel mellett éhen halni. Most állj a sarkadra, mert pár hónap és a fejedre nő. És az mostanában nagy divat, óvónőként mondom, látom nap, mint nap.

Légy határozott de szeretetteljes, türelmes. Kezeld higgadtan a dolgot, ha elkezdi turni az ételt vedd el előle, várd meg míg megnyugszik és újra próbáld. Ha nem kéri, végzett, mehet az asztaltól.

Mondjuk azt sem értem, miért túrja az ételt a hűtőben?! Hogy jut hozzá? Ha hozzáfér,rakjátok rá gyerekzárat.

2022. márc. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezt már korábban elcseszted. Nálunk, amióta hozzátáplálás elkezdődött, evés csak az asztalnál van. A gyereknevelésben olyan mint az egymásra épülő kockák. Ha valami kimaradt, akkor sokkal nehezebb korrigálni a hibát, mint az elejétől kezdve tudatosan csinálni.


Egyébként egy szemináriumon hallottam, hogy a szülőnek nem feladata megakadályozni a hisztit.

Plusz nekem sokat segített, hogy megértettem, hogy mi áll a hisztik hátterében, mi zajlik ilyenkor a gyerekben és hogy valójában gyengéd határszabás a srásmeghallgatással kombinálva tényleg működik.

Ajánlom figyelmedbe a kapcsolódó nevelés módszertanát és a pozitív fegyelmezést - mindkettőnek szoktak lenni online tréningjei.

2022. márc. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!